Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Sytrus i jego tajemnice 2009/04/16 18:29 #3977

  • Kubazio
  • Kubazio Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 26
  • Otrzymane podziękowania: 0
Mam pytanie. A jednocześnie prośbę. Czy na tym forum jest osoba, która będzie w stanie wytłumaczyć mi jak tworzyć własne dźwięki w Sytrusie? Nie mam tu ma myśli rozbudowanych wersji saw, square, sine czy triangle tylko jakieś bardziej zaawansowane np. Fry (Sytrus-Bass).

Mówiąc pomoc mam na myśli wytłumaczenie mi, jak dane pokrętło wpływa na dźwięk, jak je moduluje. Trochę łapie Sytrusa ale chciałbym pójść dalej. Podstawowe presety szybko się kończą i bardzo łatwo je rozpoznać, więc chciałbym, aby moje kawałki stały się wyjątkowe poprzez używanie moich własnych presetów.

Jeśli znajdzie się ktoś kto będzie w stanie mi pomóc będę bardzo wdzięczny.
tworzę hip-hop
jeśli ktoś chcę współpracy pisać na prv :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Sytrus i jego tajemnice 2009/04/17 08:26 #3982

  • kaziorkaski
  • kaziorkaski Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 618
  • Otrzymane podziękowania: 35
Przecież kupując FL Studio dostajemy manual! Koledzy, to bardzo dobre źródło informacji!. Jest on również dostępny w sieci, i dla desperatów, nawet przetłumaczony przez translator Google ;) - Manual Bardzo prosto i przejrzyście objaśniono tu działanie Sytrusa, zaznaczając od razu, że nie będą objaśniać działania każdego pokrętła, bo ich działanie staje się jasne w miarę poznawania syntezy FM, stąd podstawowa wiedza i tego rodzaju syntezatorach, jest bardzo użyteczna by "złapać" o co chodzi.
Sytrus to potężny syntezator i warto go poznać! Ma wiele unikalnych funkcji i możliwości niespotykanych nigdzie indziej.
Ale tak w ogóle to polecam zapoznać się z podstawami działania syntezatorów, ponieważ, zasada działania, jest podobna w każdym. Polecam dość nowe i ciekawe pismo traktujące o tym temacie Future Music , kupuję od pierwszego numeru( no dokładnie to dwa pierwsze numery dostałem na targach Music Media w Krakowie), i jest to skarbnica wiedzy o budowie i możliwościach programowania syntezatorów VST.
Potrzeba mądrości by pojąć mądrość: na nic muzyka, gdy publiczność głucha.

www.muzyka-pomojemu.blogspot.com

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez kaziorkaski.

O:Sytrus i jego tajemnice 2009/04/17 09:10 #3983

  • Kubazio
  • Kubazio Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 26
  • Otrzymane podziękowania: 0
w sumie to rzeczywiście nie pomyślałem, żeby skorzystać z manuala. Gdy go przeglądałem, wydawał się dla mnie zupełnie niezrozumiały, ale było to jakiś czas temu. Mam nadzieję, że czytając go jeszcze raz teraz zrozumiem go na tyle, że będę mógł tworzyć własne presety z zamierzonym skutkiem. :) Wielkie dzięki za pomoc :)
tworzę hip-hop
jeśli ktoś chcę współpracy pisać na prv :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena