Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

FabFilter Pro-C (SC) - Side Chain Effect 2009/06/07 23:35 #4475

  • Solid State
  • Solid State Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 89
  • Otrzymane podziękowania: 1
Czy ktoś może mi powiedzieć jak mam ustawić ten VST aby działał efect Side Chain?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:FabFilter Pro-C (SC) - Side Chain Effect 2009/06/08 08:18 #4476

  • kaziorkaski
  • kaziorkaski Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 618
  • Otrzymane podziękowania: 35
Nie do końca rozumiem, dlaczego używać efektu za 150 Euro, by zrobić tak prostą rzecz. Może się i da?! Nie podpowiem więc jak użyć FabFiltra, ale zachęcam do skorzystania z możliwości Fl Studio. Jak uzyskać efekt sidechain, na wielu polskich forach już opisano, a ja polecam video dla odmiany;)
Video tutorial 1
Video tutorial 2
Jest prócz tego jeszcze naprawdę sporo pouczających filmów, więc zachęcam do osobistych poszukiwań;)
Potrzeba mądrości by pojąć mądrość: na nic muzyka, gdy publiczność głucha.

www.muzyka-pomojemu.blogspot.com

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:FabFilter Pro-C (SC) - Side Chain Effect 2009/06/08 12:51 #4477

  • Solid State
  • Solid State Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 89
  • Otrzymane podziękowania: 1
Effectu Side-Chain używam od bardzo dawna, czy to przy pomocy Peack Controler'a czy db audioware Sidechain Compressor. Korzystam z innych wtyczek firmy FabFilter i chce ujednolicić wtyczki do jednej firmy. W moim pytani nie było zawartych informacji o żadnych innych tańszych droższych wtyczkach (alternatywach), więc proszę ustosunkować się do mojego pytania.
W instrukcji trochę nie jasno jest dla mnie wytłumaczone jak można uzyskać ten, effekt.
Czy jest osoba która uzywa tego compressora to uzyskania effectu sidechain?

P.S.
Ja nikomu nie wypominam, że np. kupił Spectrasonic omnisphere, chodź mógł kupić coś innego tańszego.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:FabFilter Pro-C (SC) - Side Chain Effect 2009/06/08 13:04 #4478

  • kaziorkaski
  • kaziorkaski Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 618
  • Otrzymane podziękowania: 35
Przepraszam, jeśli Cię uraziłem.................. Naprawdę bardzo mi przykro, że tak to do siebie bierzesz.
Po prostu, wiem z doświadczenia,że im prostsze rozwiązania tym lepsze;) Sory, pozdrawiam, powodzenia...
Potrzeba mądrości by pojąć mądrość: na nic muzyka, gdy publiczność głucha.

www.muzyka-pomojemu.blogspot.com

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:FabFilter Pro-C (SC) - Side Chain Effect 2009/06/08 13:39 #4479

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
SPOKÓJ!

Wypominanie komuś kupno Omnisphere jest po prostu na poziomie przedszkola- dobrze że kupił, nie ściągnął...

Drobny zgrzyt na linii intencji używania poszczególnych wtyczek a pan DJHbr przesadził.

Proszę o pohamowanie swoich zapędów- panie Hbr, na Internecie jest b. dużo tutoriali nt Side Chaina, a zwłaszcza na wtykach pokroju FabFilter, wystarczy tylko umiejętnie poszukać przez google- trzeba się jednak liczyć z tym, że takie kwestie mogą być prędzej na forum angielskojęzycznym. W razie czego polecam wyszukiwarkę Estrady i Studio, a w OSTATECZNOŚCI zapytanie na forum, jednak najpierw wyszukiwarka tematów, bo się skończy banem.

Pozdrawiam was obu.
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:FabFilter Pro-C (SC) - Side Chain Effect 2009/06/14 15:44 #4524

  • Solid State
  • Solid State Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 89
  • Otrzymane podziękowania: 1
1. kaziorkaski - Nie obraziłem się, bo nie było, za co.
2. Proszę tylko o czytanie tematu ze zrozumieniem i pisanie odpowiedzi na temat.
3. mh_sk - Nikomu nic nie wypominałem, to była tylko sugestia na 1 post użytkownika1kaziorkaski
4. mh_sk - jakie pohamowanie "zapędów?, do czego pijesz? O co Ci chodzi?
5. mh_sk - Zdaję sobie z tego sprawę, że jest mnóstwo tutoriali, ale jaki już wyżej wspomniałem a pan nie raczył przeczytać ze zrozumieniem, korzystam z tego effectu od bardzo długiego czasu. Naszła mnie chęć użycia tego effectu na ww. wtyczce, ale niestety nie wychodzi. Zadałem pytanie na forum z wielką nadzieją, że ktoś udzieli mi porady. Ludzie nauczmy się czytać ze zrozumieniem i odpowiadać na konkretnie zadane pytanie Tylko o to was proszę.

Ja nigdzie nie napisałem, że nie umiem uzyskać tego effectu, czy chcę nauczyć się korzystać z innej wtyczki by w konsekwencji wyszło na to samo.
Oczywiście można się w normalny kulturalny sposób zapytać czy użytkownika zakładającego temat interesuje inna metoda uzyskania danej rzeczy. Wysuwanie daleko idących spostrzeżeń, dlaczego ta i dlaczego taka droga wtyczka jest po prostu wielką i nie potrzebna zmianą tematu, oczywiście niepotrzebną.

6. mh_sk - Nie znalazłem na anglojęzycznych forach, jak uzyskać ten effect za pomocą tej wtyczki. Ma pan tu pole do popisu. Z chęcią odwiedzę ten tema i przeczytam jak się to robi. Do dzieła!!!

7. mh_sk - O jakim banie wspominasz, chyba sam powinieneś go otrzymać, za nie czytanie ze zrozumieniem, odpowiadanie nie na temat i w konsekwencji (kłania się FAQ) robienie off-topu.


Przepraszam, że tak długo, ale musiałem ustosunkować się do poprzednich postów, które nic nie wnoszą do tematu, straszą banem :) .A największy paradox tego tematu to zamykanie temat za offtop a z czyjej strony panowie? Z waszej :D.

Na samiutkim już końcu ponawiam pytanie, czy jest osoba na tym forum, która potrafi mi wytłumaczyć jak uzyskać effect Side-chain'u na wtyczce FabFilter Pro-C (SC)

Raz jeszcze podkreślam >>>>> Ludzie nauczmy się czytać ze zrozumieniem i odpowiadać na konkretnie zadane pytanie <<<<<<<

Pozdrawiam wszystkich czytających.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Solid State.
  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena