Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Ładowanie presetów i banków... 2009/10/27 17:42 #5567

  • adrian0
  • adrian0 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Elektroniczna, akustyczna... Muzyka jest piękna :)
  • Posty: 91
  • Otrzymane podziękowania: 2
Witam !
Mam pewne pytanie dotyczące tego co prezentuje opis tematu... A więc jak mogę załadować presety do jakiejkolwiek wtyczki tak by ona wyświetlała mi się przy każdym uruchomieniu pluginu. Jak to zapisać ? Tak samo z bankami... Jak je wsadzić żeby już były do końca, żebym nie musiał ich ładować za każdym razem, gdzie to zapisać? Czy presety mogę otwierać tylko pojedynczo czy mogę też wsadzić wszystkie na raz i je zapisać... Ostatnio pobrałem darmowy soundbank dla Gladiatora i kiedy je załadowałem, miałem wrażenie, że część tych, które były od początku zniknęły zastąpiły je te nowo załadowane a do tego połowa z nich nie działała. Soundbank ten pobrałem ze strony Vengeance... Chciałbym zrobić swoją zakładkę w presetach, wsadzić w nie (powiedzmy) te nowe i nazwać je jakoś oddzielnie żeby mi się nie zlewały z natywnymi pluginu... (??)


... z góry dziękuje za wszelkie podpowiedzi :)

... liczę na Waszą pomoc :)
Naciśnij PLAY :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Ładowanie presetów i banków... 2009/10/28 06:55 #5569

  • lsudny
  • lsudny Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • aka Blue Void
  • Posty: 326
  • Otrzymane podziękowania: 9
Jeśli pracujesz na najnowszym FL'u (wcześniejsze wersje tego nie mają), to sprawa wygląda następująco:

Ładujesz wtyczkę. Pojawia Ci się okno tej wtyczki, a na górze po lewej masz dwa przyciski - jeden ze strzałką i drugi z trybikami. Kliknij na drugi przycisk, pojawi Ci się okno ustawień. Na dole tego okna masz 4 przyciski zarządzania presetami, a na górze widnieje przycisk "save now". Nie próbowałem tego jeszcze, ale mam nadzieję, że będzie działać ;]
Siódmego czerwca 2010 roku, o godzinie 16:15, oficjalnie opuściłem to forum.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Ładowanie presetów i banków... 2009/10/28 18:48 #5575

  • adrian0
  • adrian0 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Elektroniczna, akustyczna... Muzyka jest piękna :)
  • Posty: 91
  • Otrzymane podziękowania: 2
hmm... chyba już wiem aczkolwiek proszę wszytkich o jeszcze inne wskazówki bo nie wiem czy to zadziała :P a nie chce zwalić sprawy... żeby MNIE się coś nie podziało :)
Naciśnij PLAY :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Ładowanie presetów i banków... 2009/10/28 19:22 #5576

  • adrian0
  • adrian0 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Elektroniczna, akustyczna... Muzyka jest piękna :)
  • Posty: 91
  • Otrzymane podziękowania: 2
... znowu nie mogę zrozumieć... ostatnio pobrałem soundbank do Vanguarda ze strony Vengeance... był to darmowy pack... nie wiem teraz jak mam go otworzyć. Jest zapisany w formacie fxb. (czyli bank). Otwieram VST Vanguard i wybieram z okienka poniżej Wrapera opcję Import VST bank\preset...
... klikam na to, podaję ścieżkę gdzie mam ten pliczek, klikam na niego, klikam na otwórz i... NIC. Soundy jakie były takie są, nic się nie zmieniło, cały czas są natywne Vanguarda... Nie wiem jak to zrobić, czyja to wina? Czy ja coś robię źle czy może Vanguard jest uszkodzony czy ten bank, nie mam pojęcia. Pilnie proszę o odpowiedzi !


POMOCY !
Naciśnij PLAY :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Ładowanie presetów i banków... 2009/10/29 07:24 #5586

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Do załadowania banku brzmień w formacie *.FXB wybierz opcję (load bank z poziomu panelu samej wtyczki) patrz zaznaczono na screenie.

Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Ładowanie presetów i banków... 2009/10/29 10:24 #5587

  • adrian0
  • adrian0 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Elektroniczna, akustyczna... Muzyka jest piękna :)
  • Posty: 91
  • Otrzymane podziękowania: 2
... już teraz wszystko wiem ale dziękuję za podpowiedzi :)
Naciśnij PLAY :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena