Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

O:Moja VSTi... 2008/07/28 22:25 #1120

  • Kranky
  • Kranky Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 14
  • Otrzymane podziękowania: 0
Instalator jest freeware'owy, ale wtyczka jest robiona tylko i wyłącznie przeze mnie :)

Co do jej rozwijania, to napewno banki, presety i grafika , ale co do funkcji, to już nic nie przewiduję (może drobne usprawnienia).

Powoli biorę się za nową VSTi, ale w tym przypadku, zbieram na moduł oscylatora,
tzw. WaveDraw. Pozwala on rysować własną falę. Mam zamiar zainportować do tej wtyczki fale oscylatorów z Access Virus'a TI, więc jest na co czekać, ale jak już pisałem, wtyczka nie powstanie bez funduszy na ten oscylato (Ze swojego, niestety wyłożyć nie mogę :( ).
Dopomóc mi możecie na stronie "firmy" (bo robi się z tego firma ;) ) www.tronix.ovh.org
Zapraszam też na forum, gdzie możecie podsunąć mi ciekawe pomysły :) (Link na stronie)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Moja VSTi... 2008/07/29 05:32 #1121

  • Lucas Klauze
  • Lucas Klauze Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 366
  • Otrzymane podziękowania: 2
Zainteresuj się lepiej brzmieniami Waldorfa Q\Q+ niż jakimś Virusem dobrze radzę, a zwłaszcza filtrami jakie są w Q+. Potęga nie z tej Ziemi =) I mimo, że Virus ma więcej bajerów (i to dużo) to brzmi gorzej.

EDIT:

W sumie to wystarczyło by dodać jakiś super/hyper saw i kilka dodatkowych shapów. Jest masa wtyczek, która oferuje nieraz 60-200 próbek, ale są to takie gówna, że szkoda gadać. Co do próbek Virusa to nawet jest już wtyczka, która ma większość z nich. Zrobiona przez profesjonalistów, a brzmi tragicznie w dodatku zżera procesor jak oszalała. Jest też mod do z3ta+, który dodaje shapy Virusa. Ten akurat jest udany. Nie ma co przesadzać z tymi próbkami. Wystarczy kilka dobrych, ale naprawdę dobrych. Spójrz na Vanguarda. 31 próbek, ale nie byle jakich i da się z nich kręcić cuda. Nie zapominaj też, że najlepsze brzmienia kręci się ze standardów czyli sine, triangle, square, saw. Dobry filtr + analogowe brzmienie i nic więcej nie potrzeba. Ogólnie uważam za bezsens próbę przenoszenia brzmień z Virusa do VST. Mało prawdopodobne żeby wyszło z tego coś ciekawego. Te próbki rozwijają skrzydła tylko na Virusie. 2 procesory DSP i do 1800 oscylatorów jednocześnie....niemożliwe do przeniesienia na VST... Z tego co się orientuję siedzisz w hardstylowych klimatach. Możesz też zainteresować się Yamahą AN1x. Specyfikacja tego syntezatora budzi dzisiaj śmiech, a brzmi tak, że słów brak. Zobacz też jakie wtyczki są najpopularniejsze - z3ta, Vanguard, V-Station, Zebra2, synth1, Sylenth1, Superwave...wszystkie łączy jedno - dobre odwzorowanie analoga. Bo jakby nie patrzeć analog brzmi najlepiej i najciekawiej. Zrobienie hardwarowego VA nie jest trudne. Ale przy VST to już naprawdę nie lada problem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Moja VSTi... 2008/07/29 10:14 #1122

  • Kranky
  • Kranky Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 14
  • Otrzymane podziękowania: 0
Obejrzę te syntezatory :)
Co do hardstyle'owych klimatów, to po prostu chwilowo zauroczyłem się ShowTek'iem ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zasilane przez Forum Kunena