Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

Roland BK-9 - newsy, wskazówki, zdjęcia, prezentacje 2013/04/15 09:48 #20198

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Ilość prezentacji pojawiająca się w związku z premierą Rolanda BK-9 rośnie z dnia na dzień. Poniżej kolejna prezentacja zarejestrowana podczas Musikmesse 2013:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Roland BK-9 - newsy, wskazówki, zdjęcia, prezentacje 2013/04/21 12:09 #20245

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Pod poniższym linkiem znaleźć można anglojęzyczną instrukcję obsługi Rolanda BK-9. Dodatkowo w dwóch oddzielnych plikach znajdziemy listę oferowanych brzmień oraz styli.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Roland BK-9 - newsy, wskazówki, zdjęcia, prezentacje 2013/07/18 19:51 #20860

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Poniżej zamieszczam wykaz styli, które zasiliły model bk9, a nie znajdziemy ich w modalach bk8 czy bk7m

Agua Bossa
Ball Room Samba
Blake Band
Boygroup
Child's House
Club Reggae
Club Traxx
David Pop
Diamond Pop
Fame Beat
Fun Pop
Hard Electro
Heaven Pop
Honey Pop
Horses' Dance
Killing Beat
Popshanty
Space Beat
Sparks Pop
Teutonia
Young Disco

dla tych którzy chcieliby wykorzystać powyższe style w modelach bk5 czy bk7m trzeba zaznaczyć, iż powyższe pliki korzystają z nowych brzmień oraz zestawów perkusyjnych, których nie znajdziemy w niższych modelach.
Jeśli ktoś posiada wyeksportowane style z tytułowego Rolanda, proszony jest o zamieszczenie linka w tym wątku.
p.s. plików powinno być około 533

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Roland BK-9 - newsy, wskazówki, zdjęcia, prezentacje 2013/08/09 09:53 #21005

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Poniżej zamieszczam opinię na temat R0landa BK-9

Wykonanie, jak dla mnie na bardzo przyzwoitym poziomie - lepiej jak konkurencja w tym przedziale cenowym - czyli Pa900 i PSR950 - jakość wykonania raczej nie ustępuje flagowcom takim jak Pa3 czy Audya, a przewyższa T4 - swoją drogą, może mam mylne wrażenie, ale wydaje mi się, że ze strony wykonania to Yamaha nawet flagowce robi trochę jakby „na odwal”.

Klawiatura - generalnie bardzo fajna, dobrze się na niej gra - fakt, że klawisze są typowo syntezatorowe (krótsze), a nie jakby pianinowe - trochę szkoda, choć jak dla mnie nie jest to wymóg bezwzględny.

Patrząc na wyposażenie (od strony jakby hardware’owej) uważam, że to, że np. Pa3 jest o ok. 1/3 droższy ma swoje uzasadnienie. Już pomijam tak duże (kosztowne) tematy jak LCD, TC Helicon, sampler - ale także drobne elementy typu np. przyciski Pad (i tak z nich nie korzystam, ale nie o to chodzi) itp., co w rezultacie wpływa na mniejszą ilość przycisków na panelu w bk9 niż u konkurencji… To już każdy indywidualnie sobie ocenia na plus/minus/neutralnie - z jednej strony dobrze czasem jakiś bajer mieć, ale z drugiej strony nawet jak czegoś nie potrzebujemy, a jest na pokładzie, to płacić za to musimy…

Obsługa, w tym także wybór barw, stylów jest inaczej zorganizowana niż w Korgu - dla osoby, która (jak np. ja) nigdy nie miała Rolanda może to być na początku trochę dziwne - ale myślę, że szybko bym się z tym „połapał” - tu przydatna może się okazać funkcja wybierania numerycznego…

Jak dla mnie bardzo wielkim plusem jest dynamika i selektywność tego instrumentu. Odnośnie samego brzmienia… hmmm… na pewno nie jest to Bk5 plus parę barw i styli - z pełnym szacunkiem dla userów Bk5 którzy tak to sobie tłumaczyli i dla samego Bk5, który w swojej cenie oferuje naprawdę bardzo sporo. Choć charakter brzmienia jest oczywiście zachowany - podobnie jak ktoś porównuje np. Pa600 i Pa3, to przecież słychać, że to korg i to korg. Czy różnica jest na miarę tak sporej różnicy w cenie - to już mega indywidualne pytanie - i tyczy się w równej mierze flagowców i nie-flagowców również każdego innego producenta.

Ogólnie brzmienia (jak łatwo się domyśleć) ma lepsze i gorsze - abstrahując od wyposażenie hardwareowego, o którym pisałem wyżej, które pewnie w jakiejś mierze przekłada się na wysoką cenę Pa3, Audyi czy T4 - na pewno nie napiszę, że Bk9 „zostaje w tyle”, ani też, że jakoś ogólnie jest lepszy. Lepszy/gorszy to on może być dla pojedynczego użytkownika, zastosowania. Miałem głównie kontakt z Pa3 i Audyą - w każdym z tych trzech nie problem znaleźć perełki brzmieniowe, ale też i barwy „mniej ciekawe” jak u konkurencji. Wiem, że nic nowego nie napisałem, ale irytują mnie czasem śmieszne, extremalnie subiektywne, a wręcz czasem niesprawiedliwe i nieprzemyślane wpisy na forach typu, mój Korg, Ketron, Roland, Yamaha „miażdży”, „zmiata” i inne dziwne określenia, inne klawisze.

Wiele więcej nie da się stwierdzić po godzinie plumkania, przejrzeniu parunastu styli i może max. 10% z ponad 1700 barw.
Umocniłem się w przekonaniu, że powyżej pewnej granicy różnice rzeczywiście zamykają się w powiedzeniu „kwestia gustu”. Ciekawe czy komuś chciało się doczytać do końca :D Pozdro ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Roland BK-9 - newsy, wskazówki, zdjęcia, prezentacje 2013/08/20 15:25 #21078

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Z początkiem sierpnia Roland zaprezentował update firmware dla modelu BK9.
Nowością jakie wnosi oprogramowanie v1.06 jest edytor ustawień Performance dla iPhone i iPad, możliwość kopiowania Performance z listy do listy, importowanie User Programów z instrumentów serii G- / VA- / E-, edycję zestawu perkusyjnego, oraz wiele innych usprawnień i poprawek.

Dodatkowe informacje tutaj oraz tutaj

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Roland BK-9 - newsy, wskazówki, zdjęcia, prezentacje 2013/08/27 13:24 #21105

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Materiałów muzycznych na temat Rolanda BK9 jest w sieci co raz więcej, jednakże, niewiele perełek jak ta poniżej:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Roland BK-9 - newsy, wskazówki, zdjęcia, prezentacje 2013/08/30 10:41 #21141

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Poniżej kolejny ciekawy materiał, dla wszystkich zastanawiających się nad zakupem BK-9

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Roland BK-9 - newsy, wskazówki, zdjęcia, prezentacje 2013/12/07 07:25 #21682

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Czy brzmienie gitary Rolanda bk-9 może się równać z oryginalnym uzyskanym na gitarze Fender Strato. Zobacz konfrontację gitarzysta vs keyboardzista.
Swego czasu taki film dostępny był na Youtube.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pietia.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Zasilane przez Forum Kunena