Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Korg pa900 czy Yamaha PSR S970 co wybrać? 2016/09/30 12:35 #23692

  • rk_1980
  • rk_1980 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam!
Gram na drugim już Korgu PA (50 a teraz 500). Nadszedł przeciągany przeze mnie już bardzo długo czas na zmianę instrumentu. Chciałbym jednak tym razem przeskoczyć z tej klasy na wyższe modele, np. PA900 lub PSR S970. Podstawową obsługę Korga znam dość dobrze Yamaha to spora zmiana. W zasadzie to PSR biorę pod uwagę dlatego, iż obawiam się rozczarowania niewielką ilością zmian dot. barw czy stylów (np. w PA50 większość stylów była identyczna jak w PA500, różnica była w zasadzie tylko w barwach - zwłaszcza RX). Szkoda mi jednak tracić nabytą znajomość obsługi Korga, stąd nadal po głowie chodzi mi PA900. Instrument jest nieco tańszy od PSR. Na korzyść PSR jak dla mnie przemawiają wyłącznie barwy audio - lecz podobno nie do wykorzystania przy midi (a część jednak z midi odtwarzam). Mam więc pytanie, gdyż przy tańszych modelach tego nie było, ale PA900 obsługuje już sample, czy można w PA900 zaimportować np. 2-4 zestawy perkusyjne oparte na audio i cieszyć się ich jakością? Generalnie, całość repertuaru zwykle sprowadzam do obsługi na 2-4 perkusjach, 1-2 basach itp (każdy ma jakieś ulubione brzmienia a w ten sposób repertuar brzmi bardziej jak zespół live niż lista z playera). Kiedyś czytałem o możliwości importu perkusji np. z ketrona do PA800, ale czy to były próbki audio, tego nikt nie potwierdził. Może macie jakieś doświadczenia w temacie dopracowania perkusji w Korgu - to jedyny, bolący mnie aktualnie problem w tej klasie instrumentu.
Dziękuję i pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez rk_1980. Powód: poprawa błędu

Korg pa900 czy Yamaha PSR S970 co wybrać? 2016/12/12 11:37 #23785

  • rk_1980
  • rk_1980 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 0
Po kilku miesiącach zastanawiania się zakupiłem ostatecznie PA900.
Plusy, to znana mi poniekąd obsługa, podobna do np. PA500.
Minusy (o ile można nazwać to minusem), to podstawowe brzmienia (perka, bass, akordeon i sax). Na szczęście jest sampler i w związku z nim pytanie - ciekawie brzmią sample dynamixa na ich demo. Czy ktoś z Forumowiczów, mógłby mi polecić sample, które posiadał na jakimś Korgu i sprawdziły się podłożone pod ścieżki np. w stylach lub midi?
Chodzi mi o to czy perkusja po dodaniu innych ścieżek nie zgubi się. Mam takie wrażenie np. pojedynczo instrumenty brzmią ładnie saksofony, akordeony, nawet perkusja RX, ale jak podpina się to pod np. styl czy midi, zaczyna się gubić, jakby mało selektywnie to brzmiało?
Szukam 1-2 zestawów perkusyjnych typu standard, real (takie remizowe brzmienie :)
Czytałem też na forach, iż ładnie brzmią sample perkusyjne z Ketrona (niestety opisujący nie dodał jakiego) na Korgu (temat znany już w PA800). Czy warto szukać takiego materiału? Może ktoś chce legalnie odsprzedać?
Dziękuję i pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Korg pa900 czy Yamaha PSR S970 co wybrać? 2017/02/22 14:01 #23909

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Dorzucę kamyczka do ogródka, aby ułatwić przyszłym nabywcą podjęcie tej właściwej dla siebie decyzji. Rozpatrzę oba modele w kilku kwestiach,
stawiając znak: < lub > ze wskazaniem, który z obu modeli przoduje

Cena: Yamaha<KORG
Brzmienia i ich oryginalność: Yamaha>KORG
Jakość brzmień: Yamaha<KORG
Możliwości kontroli w czasie rzeczywistym: Yamaha<KORG
Elastyczność w połączeniu z oprogramowaniem nadrzędnym typu DAW: Yamaha<KORG
Możliwości edycyjne w zakresie edycji brzmień: Yamaha=KORG
Prostota pod względem importu dodatkowych sampli: Yamaha<KORG
Optymalizacja instrumentu pod kątem wykorzystania w studio: Yamaha<KORG

Oczywiście zachęcam wszystkich do testów obu instrumentów na własną rękę

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Korg pa900 czy Yamaha PSR S970 co wybrać? 2017/02/22 20:10 #23910

  • boss8musik
  • boss8musik Avatar
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 46
  • Otrzymane podziękowania: 0
Yamaha to bardzo dobre motory ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena