Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Korg Pa4x Musikant vs. International 2017/02/19 16:59 #23908

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193

boss8musik napisał: Powiem Ci, że przynajmniej w warunkach domowych Helicon brzmi zdecydowanie lepiej.


To może inaczej. Może to być kwestia dopracowanych presetów oraz generalnie większego ich wyboru:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Korg Pa4x Musikant vs. International 2017/07/13 12:50 #24114

  • pytlowany1
  • pytlowany1 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 41
  • Otrzymane podziękowania: 0
Czy na zwykłego Pa4x można wgrać style z Musikanta?
Czy język niemiecki występuje oprócz panelu przedniego na wyświetlaczu? m.in nazwy stylów i brzmień? czy można zmienić język na angielski??
Yamaha PSR-SX900

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez pytlowany1.

Korg Pa4x Musikant vs. International 2017/07/13 15:08 #24115

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193

pytlowany1 napisał: Czy na zwykłego Pa4x można wgrać style z Musikanta?


Tak, ale nie zagrają, ponieważ Musikant posiada dodatkowe barwy.

pytlowany1 napisał: Czy język niemiecki występuje oprócz panelu przedniego na wyświetlaczu? m.in nazwy stylów i brzmień? czy można zmienić język na angielski??


Nie, to jest nazwy styli(przynajmniej ich części) są niemieckojęzyczne jednakże bez znaków diakrytycznych.
W instrumencie nie ma czegoś takiego jak ustawienie języka (chodzi o interfejs).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Korg Pa4x Musikant vs. International 2017/07/21 12:57 #24127

  • pytlowany1
  • pytlowany1 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 41
  • Otrzymane podziękowania: 0
Pietia mam prośbę o wyjaśnienie - z tego co widzę posiadasz wersję Pa4x Musikant.
Jak to do końca jest z tymi niemieckimi napisami. Na pewno na panelu przednim przy przyciskach jest po połowie, czyli angielskie i niemieckie.
Chodzi mi o wyświetlanie nazw brzmień. Nazwy stylów chyba są po angielsku.
W załączeniu przedstawiam dwa screeny z wyświetlaczem Musikanta.
Na pierwszym zaznaczyłem strzałką nazwy brzmień STSów czyli SETów a na drugim nazwy brzmień po niemiecku (nie wszystkie dla mnie oczywiste).
Pobrałem instrukcję obsługi Musikanta i tam nigdzie nie znalazłem listy brzmień Konzert Fluegel, Dunkel Flaeche etc.. tylko po angielsku, tak jak w wersji International.
Wydaje mi się, że trzeba się jednak nauczyć niemieckiego , bo ikonka instrumentu przestawia tylko grupę tych instrumentów.
Jak to naprawdę wygląda w praktyce? Czy można gdzieś znaleźć listę brzmień z nazwami niemieckimi?
Pozdrawiam.
Yamaha PSR-SX900
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez pytlowany1.

Korg Pa4x Musikant vs. International 2017/07/22 17:58 #24128

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193

pytlowany1 napisał: Pietia mam prośbę o wyjaśnienie - z tego co widzę posiadasz wersję Pa4x Musikant.
Jak to do końca jest z tymi niemieckimi napisami. Na pewno na panelu przednim przy przyciskach jest po połowie, czyli angielskie i niemieckie.
Chodzi mi o wyświetlanie nazw brzmień. Nazwy stylów chyba są po angielsku.
W załączeniu przedstawiam dwa screeny z wyświetlaczem Musikanta.
Na pierwszym zaznaczyłem strzałką nazwy brzmień STSów czyli SETów a na drugim nazwy brzmień po niemiecku (nie wszystkie dla mnie oczywiste).
Pobrałem instrukcję obsługi Musikanta i tam nigdzie nie znalazłem listy brzmień Konzert Fluegel, Dunkel Flaeche etc.. tylko po angielsku, tak jak w wersji International.
Wydaje mi się, że trzeba się jednak nauczyć niemieckiego , bo ikonka instrumentu przestawia tylko grupę tych instrumentów.
Jak to naprawdę wygląda w praktyce? Czy można gdzieś znaleźć listę brzmień z nazwami niemieckimi?
Pozdrawiam.



Owszem nazwy barw są w języku niemieckim jednakże trochę obcowania z instrumentem i ich rozróżnianie nie jest skomplikowane.
Z drugiej strony jeśli ktoś nie zna np angielskiego w zakresie podstawowym to czy napisy będą w języku niemieckim czy angielskim to nie będzie to miało żadnego wpływu na użytkowanie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Korg Pa4x Musikant vs. International 2017/09/03 20:16 #24233

  • boss8musik
  • boss8musik Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 46
  • Otrzymane podziękowania: 0
Na pokładzie Pa4xM. jest jednak nowsza wersja Helicona. Brzmi zdecydowanie lepiej od tej, która była w Pa3x. Teraz jestem bardzo zadowolony z vocalu, a w Pa3x M. czegoś mi jednak brakowało.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Korg Pa4x Musikant vs. International 2017/09/04 09:14 #24234

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193

boss8musik napisał: Na pokładzie Pa4xM. jest jednak nowsza wersja Helicona. Brzmi zdecydowanie lepiej od tej, która była w Pa3x. Teraz jestem bardzo zadowolony z vocalu, a w Pa3x M. czegoś mi jednak brakowało.


Programowo jest to samo. Producent mógł skupić się na korekcie istniejących presetów.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena