Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Genos Yamaha - pierwsze komentarze opinie wrażenia

Genos Yamaha - pierwsze komentarze opinie wrażenia 2018/02/18 08:50 #24743

• Pietia
  • Pietia Avatar
  • Administrator
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Otrzymane podziękowania: 178
Opinia użytkownika karmathanever na co dzień grającego na instrumentach: Korg pa4x/Kronos
Osobiście uważam, że próba decydowania, który instrument wybrać, Genosa czy Korga pa4x w kontekście wyboru mija się z celem. Po zapoznaniu się z Genosem (na podstawie dostępnej w sieci instrukcji obsługi) jak i własnych doświadczeniach na bazie Tyrosa, stwierdzam, że Genos to Tyros tylko że w nowej odsłonie.
Kiedy miałem Tyrosa strasznie irytowały mnie jego możliwości w zakresie wykorzystania na scenie oraz funkcji rejestrowania -w zakresie tych dwóch kwestii nie zmieniło się wiele.
Nie zmienia to faktu, że Genos to przyjemny keyboard, jednakże nie mający nic wspólnego z kategorią profesjonalnych zastosowań (czytaj z przeznaczeniem na scenę)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Genos Yamaha - pierwsze komentarze opinie wrażenia 2018/03/05 08:06 #24794

• Pietia
  • Pietia Avatar
  • Administrator
Krótka opinia po użytkownika po pierwszych 24 godzinach posiadania instrumentu:
Brzmienie: instrument brzmi lepiej niż Tyros 5, świeżo, bez konieczności kręcenia korektorem
Style: przetestowałem tylko kilka. Większość bardzo podobna. Generalnie nie mam uwag
Harmonizer wokalny: na co dzień śpiewam, dlatego reprodukcja wokalu jest dla mnie istotnym kwestią. Sam harmonizer w T5 nie należy do najlepszych, dlatego zainwestowałem w TC Helicon Perform VK i jestem zadowolony. Harmonizer w Genosie wydaje mi się zdecydowanie lepszy niż w T4 ale czy lepszy niż TC Helicon? Po zakończeniu prac nad jednym z utworów dokonam porównania i dam znać.

Genos Yamaha - pierwsze komentarze opinie wrażenia 2018/03/14 10:40 #24815

• Pietia
  • Pietia Avatar
  • Administrator
Kolejny użytkownik i kolejne WOW (wolne tłumaczenie z angielskiego):
Genos cechuje się zupełnie innym brzmieniem - nacechowanym dużą wiernością, pomimo iż Yamaha w ramach Genosa posłużyła się znaczną ilością tych samych
styli, ich brzmienie zostało poprawione. Brzmienie Revodrums to potęga
Moja żona twierdzi, że Genos brzmi bardziej łagodnie
Większość registracji z T5 działa, jednakże do poprawy są ustawienia balansu. Spodziewałem się tego
Nowy system OS jest bardzo "zgrabny". Poszczególne elementy są zlokalizowane w tych samych miejscach.
Brzmienie piana jest w końcu na poziomie. W końcu mogę pozbyć się Norda Electro 5. W mojej ocenie brzmienia piana są nawet lepsze niż te z Norda.

Genos Yamaha - pierwsze komentarze opinie wrażenia 2018/06/10 20:36 #25018

• Pietia
  • Pietia Avatar
  • Administrator
Kolejna opinia tym razem słowa znajonego:
Grając wczoraj na dworze na genosie imprezę od 19 tej . Troche słońca jeszcze bylo i wszystko się ściemniło tzn przyciski podswietlane nie bylo widać wyswietlacz niektóre funkcje byly nie czytelne i nie mozna bylo uruchomić. Dobrze że playlistę w miarę bylo widać . Dziwna sprawa że Yamaha zrobiła flagowca nie przystosowanego do gry na dworze.
Ostatnio zmieniany: 2018/06/20 11:05 przez Pietia.
Zasilane przez Forum Kunena