Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Pa4X, Yamaha i inne.... Pamięć RAM a HD 2017/10/09 11:50 #24415

  • karnet
  • karnet Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Złoty forumowicz
  • Złoty forumowicz
  • Muzyka jest jak rzeka, po prostu płynie
  • Posty: 221
  • Otrzymane podziękowania: 11
Ciekawi mnie taka sprawa. Dlaczego w keyboradach Pamięć RAM nie może korzystać z przestrzeni dyskowej HD, gdzie np. w Korg Pa4X jest 500 GB a na sample 400 MB RAM? Dysku HD 500 GB nie jesteśmy w stanie nigdy go zapełnić, no bo czym? Wydaje mi się, że jest to związane z systemem operacyjnym danego instrumentu. A te wielkości HD to sprawa przyszłości, skoro już teraz mają taką pojemność. Nie wiem, czy dobrze rozumuję? Może, ktoś coś wie na ten temat?
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pa4X, Yamaha i inne.... Pamięć RAM a HD 2017/10/10 06:47 #24416

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
W mojej ocenie instrument mógłby korzystać z technologii strymieniowania fanych, tylko producent nie chce nam jej udostępnić :/ choć takową dysponuje.

P.s. a proponuje dysków. Stosowanie tak dużych mija się z celem. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem dla Korga pa byłoby zastosowanie dyslu SSD nawet 10 krotnie mniejszego jak to uczyniła Yamaha w Genosie. Instrument byłby ciut lżejszy bardziej i bardziej cichy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pa4X, Yamaha i inne.... Pamięć RAM a HD 2017/10/10 11:28 #24419

  • karnet
  • karnet Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Złoty forumowicz
  • Złoty forumowicz
  • Muzyka jest jak rzeka, po prostu płynie
  • Posty: 221
  • Otrzymane podziękowania: 11
Też jestem tego zdania. No bo czym można zapełnić HD 500 GB? Pomijam tu pliki midi i mp3 bo instrument tej klasy (mam na myśli Korg, Yamaha, czy inne) powinien służyć raczej do grania na żywo, eksperymentowania, niż do puszczania tylko midi, mp3 wave. No ale skoro instrument ma te funkcje na pokładzie, no to się też z tego korzysta. Takie jest moje zdanie.
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena