Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Yamaha Genos w cenie 4600$ sprzedam 2017/10/21 19:23 #24458

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Jeden z użytkowników forum PSRTUTORIAL zdecydował się na sprzedaż świeżo zakupionego flagowego instrumentu firmy Yamaha....
Odbiór osobisty na terenie Stanów Zjednoczonych
Cena: 4600$.
Możliwość zakupu z dedykowanym nagłośnieniem w cenie 4850$

P.s. jak widać nie jest to instrument dla wszystkich.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Yamaha Genos w cenie 4600$ sprzedam 2017/10/22 13:04 #24464

  • karnet
  • karnet Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forumowicz
  • Złoty forumowicz
  • Muzyka jest jak rzeka, po prostu płynie
  • Posty: 221
  • Otrzymane podziękowania: 11
Co, już tak szybko się nacieszył? Widocznie coś go jednak w tym Gienku go zawiodło i nie spełniło jego oczekiwań. Coś w tym jest, że tak szybko sprzedaje. Szkoda, że nie znamy powodów tak szybkiej sprzedaży.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Yamaha Genos w cenie 4600$ sprzedam 2017/10/22 20:55 #24465

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Myślę, że oczekiwania były większe....
Ale tak naprawdę powód można wyczytać z poniższego (są to słowa sprzedającego):

1. Instrument jest zaskakująco lekki. Wyciągnięcie z pudełka nie sprawiało żadnych problemów
2. Zamontowany ekran jest ogromny. Miłe zaskoczenie. Przypomina mi niewielkiej wielkości computer.
3. Ten jest dość głęboko osadzony. Jest to ekran pojemnościowy. Ten nie jest specjalnie czuły! A wrażenie pod palcami przypomina lekko matową powierzchnie. Reakcja po naciśnięciu NIE JEST NATYCHMIASTOWA (występują opóźnienia) – tutaj minus
4. Próba załadowania rozszerzeń z Tyrosa 5 kończy się błędem o niewspieranym rodzaju pliku :/
5. Wszystkie przyciski oraz gałki są OGROMNE, w mojej ocenie ZA WIELKIE. Przypominają mi się czasy aranżerów Rolanda sprzed 15 lat
6. Duzy ekran zapewnia swobodę edycji poziomów głośności/efektów, wyboru brzmień/styli – WIELKI PLUS
7. Brakuje mi pewnych funkcjonalności znanych użytkownikom Korga pa4x (np. brak możliwości zmiany parametrów za pomocą przeciągania palcem po ekranie
8. Na koniec dnia posłuchałem sobie Tyrosa….który zachowuje się jak dziecko, które poszło do szkoły i wróciło zarośnięte i w okularach
9. Nie podoba mi się ulokowanie przycisków aktywacji warstw prawej ręki (Voices 1, 2 i 3). W mojej ocenie te powinny być centralnie
10. W mojej ocenie użyteczność GAŁEK (nie suwaków) jest niewielka. Za ich pomocą nie można kontrolować parametrów brzmienia – Wstyd

Ostatecznie czuję niedosyt i rozczarowanie. W mojej ocenie instrument sprawdzi się w studio ale nie na scenie, gdzie istotny jest tzw. Live Performance.

Ostateczną swą opinię przedstawię po kilku dniach użytkowania. Wszystko jednak wskazuje na to, że zachowam Korga pa4x, w którym jestem zakochany (mówi to użytkownik pałający miłością do Yamahy przez 30 lat) a Genosa odsprzedam – ktoś zainteresowany?

Yamaha powinna posłuchać użytkowników, którzy pracują z instrumentem na co dzień. Opinia takowa nie powinna sprowadzać się do kilku artystów, których widzimy na filmach demonstracyjnych.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Yamaha Genos w cenie 4600$ sprzedam 2017/10/26 02:03 #24475

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Dla śledzących temat ostatecznie napiszę ze instrument powrócił do sprzedawcy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena