Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Współpraca Pa4X ze wtyczkami VST 2017/12/27 15:45 #24608

  • Megabajt
  • Megabajt Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 54
  • Otrzymane podziękowania: 1
Witam szanownych forumowiczów. Najpierw nieco o sobie a potem będą bolączki. Jestem nieco starszym gościem ale nie aż takim żebym miał już zaawansowaną sklerozę, samoukiem, posiadam obecnie Pa4X a poprzednio PSR-S900 która poprostu zaczynała się już rozsypywać (problemy z przyciskami, samoczynne włączanie się akompaniamentu kiedy przycisnąłem na transpose, świetlówkę w ekranie która zgasła na zawsze zastąpić musiałem ledami... I jak pisałem wyżej cieszę się z nowego dobytku który jest nieco bardziej skomplikowany jeśli chodzi o obsługę. Instrukcja PL, którą dołączyli (180 str.) to tak zwany "pikuś" w porównaniu z wydaniem w języku EN. W tej polskiej nie ma wzmianki na temat MIDI instrumentu. I ja mam szanowni forumowicze, posiadacze Pa4X porośbę o podzielenie się wiadomością, czy jest rozwiązanie do problemu jaki opiszę:

Na poprzednim klawiszu PSR bardzo często grałem równolegle ze wtyczkami VST instalowanymi w DAW Studio One. Yamaha posiadała możliwość zaprogramowania pod przyciski dowolnej konfiguracji kanałów MIDI. Z owych przycisków korzystałem w trakcie grania zmieniając przy tym przypisane do danego kanału instrumenty VST. I tak np. ustawiałem sobie MIDI1 Cello, MIDI2 Strings, MIDI3 Synth, Midi4 Double Bass, granie rozpoczynało się z kanałami 1,2 i 4 w refrenie 1,3 i 4. Grając w ten sposób tworzyłem pseudo zespół. W Pa4X doszukałem się w Global > MIDI > Midi OUT Channel możliwości przypisania poszczególnych kanałów MIDI do wybranych klawiatur i mam tak: Uper1 -1, Uper2-2, Uper3-3, Lower - 4 więc chciałbym te ustawienie przypisać do klawiatury pierwszej w Keyboard Set a do drugiej lub trzeciej przypisać np. Uper1 -1, Uper2 -OFF, Uper3 -OFF, Lower -4 i pomimo chęci ustawienie przypisuje się do wszystkich czterech przycisków pod wyświetlaczem i nie da się każdego z osobna konfigurować, więc i podczas grania nie mogę się przełączać pomiędzy wtyczkami w DAW.

Proszę Was o jakąkolwiek wskazówkę, by można było ogarnąć. Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Współpraca Pa4X ze wtyczkami VST 2017/12/27 19:07 #24609

  • karnet
  • karnet Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forumowicz
  • Złoty forumowicz
  • Muzyka jest jak rzeka, po prostu płynie
  • Posty: 221
  • Otrzymane podziękowania: 11
Należy zdjąć zabezpieczenie, chyba tam jest Protect Sund. A więc: Global>sekcja Mode Preference >zakładka Media i odhaczyć, co jest Protect. Powodzenia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Współpraca Pa4X ze wtyczkami VST 2017/12/27 20:39 #24610

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Witaj osobiście nie mam doświadczenia w tej kwestii ale z tego co czytałem to tutaj najlepiej sprawdza się Repear czy Cubase.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Współpraca Pa4X ze wtyczkami VST 2017/12/27 23:56 #24611

  • Megabajt
  • Megabajt Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 54
  • Otrzymane podziękowania: 1
Witam ponownie.
Kolego karnet wykonałem odhaczenie w Protect, zahakowane było tylko Factory, lecz niestety nie osiągnąłem zamierzonego celu, nadal jakakolwiek zmiana w Global > Midi > Midi Out Chanel nie może być przypisana tylko do jednego z czterech przycisków Keyboard Set. Ja chciałem osiągnąć taki efekt jaki miałem w Yamaha, żeby do każdego z czterech przycisków Keyboard Set można było niezależnie przypisywać różne kanały Midi i co podyktowałoby która wtyczka VST ma w danej chwili grać a która nie. Szkoda bo zanim kupowałem instrument to pytałem tu i tam czy Korg sprosta temu zadaniu, lecz nikt niestety nie mógł mi odpowiedzieć na to pytanie, być może jestem jednym z nielicznych którzy taką techniką ubogaca sobie muzykę i po prostu w ciemno zakupiłem tego Pa4 licząc na to że jak zwykła PSRka może podołać to czemu nie Korg Professional, no i nie mam już "rogala" do góry na twarzy.
Odnośnie do wypowiedzi kolegi Pietia to powiem tak: testowałem wiele programów DAW z naciskiem na możliwość grania wtyczkami na żywo i jak dla mnie to najbardziej siadł mi Ableton Live
Reaper o którym kolega wspomniał oraz ten który mam obecnie Studio One. W tych programach łatwo można konfigurować wejścia VST, poza tym nie obciążają zbytnio komputera. co do Cubase to nie wszystkie wersje tego programu do grania live się nadają. Jak wspominałem wcześniej Grając na starej PSRce i przełączając w trakcie grania wcześniej zaprogramowane przyciski, tworzyłem sobie wraz ze wtyczkami VST domową orkiestrę, grały instrumenty z PSRki i dodatkowo z innych głośników szedł dźwięk ze wtyczek VST.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Współpraca Pa4X ze wtyczkami VST 2018/01/02 21:39 #24618

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Moje zdanie jest takie ze najlepszym wyborem jeśli chodzi o współpracę ze sterownikiem będzie...klawiatura sterująca. Tutaj nie ma nawet znaczenia marka czy model. Keyboard się tutaj nie sprawdzi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Współpraca Pa4X ze wtyczkami VST 2018/01/05 13:24 #24621

  • Megabajt
  • Megabajt Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 54
  • Otrzymane podziękowania: 1
Witam ponownie.
Chciałbym przedstawić jak rozwiązałem problem ze sterowaniem VST, może komuś się przydać. Skoro nie szło opanować w keyboardzie to postanowiłem sterować za pomocą komputera. Zakupiłem za 5zeta klawiaturkę numeryczną na kabelku, rozważałem też nad taką na Bluetooth ale zraziła mnie wysoka cena. Klawiaturkę mam położoną na keyboardzie aby mieć szybki dostęp, Wtyczki VST postawione są na Abletonie w którym wiele funkcji można przypisać do klawiatury komputera ja akurat potrzebuję wyłączanie poszczególnych w trakcie grania, i powiem że przywróciło mi to "banana do góry" na twarzy. Pozdrawiam.

Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena