Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Transpozycja w korgu Pa4x 2018/01/18 11:37 #24679

  • Megabajt
  • Megabajt Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 54
  • Otrzymane podziękowania: 1
Witam ponownie i pojawiam się z problemem mianowicie: nagrywam utwór do formatu mp3, transpozycję mam ustawioną na ( -3 ) i kiedy odtwarzam tenże utwór w playerze to brzmi jakby był nagrany w ( -6 ) dopiero po ustawieniu transpose na ( 0 ) daje możliwość normalnego odsłuchu, ale wraz z podniesieniem tranzpozycji klawiatura też z tonacją idzie do góry i nie jest zgodna z odtwarzanym utworem. Czy jest jakiś sposób aby wyrównać tonację utworu i klawiszy nagrywając w transpozycji różnej od ( 0 )?
Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Transpozycja w korgu Pa4x 2018/01/18 21:01 #24680

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Przeanalizuję temat i postaram się powrócić z odpowiedzią. Rozumiem, że nagranie dotyczyło utworu granego ze stylu?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Transpozycja w korgu Pa4x 2018/01/18 22:24 #24682

  • Megabajt
  • Megabajt Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 54
  • Otrzymane podziękowania: 1
Nagranie jest z podziałem klawiatury bez udziału akompaniamentu czy na Song Play czy Style Play jest tak samo. Spróbuj nagrać cokolwiek z transpozycją inną od ( 0 ) i puść to w playerze nie zmieniając ustawionej wcześniej transpozycji.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Megabajt.

Transpozycja w korgu Pa4x 2018/01/19 10:33 #24683

  • karnet
  • karnet Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forumowicz
  • Złoty forumowicz
  • Muzyka jest jak rzeka, po prostu płynie
  • Posty: 221
  • Otrzymane podziękowania: 11
Nie rozumiem, czemu to ma służyć? Czyli, nie umiesz zagrać sekwencji tak, jak na pianinie w tonacji np. G# i chcesz transponować np.do A i wszystko nagrać. Czy tak?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Transpozycja w korgu Pa4x 2018/01/19 14:05 #24684

  • Megabajt
  • Megabajt Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 54
  • Otrzymane podziękowania: 1
Mniej więcej tak jak piszesz, transponuję do innej tonacji z powodu solisty i dla uproszczenia gram np: w tonacji A a słychać G#. Na pianinie tego nie zrobisz ale na keyboardzie no problem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Transpozycja w korgu Pa4x 2018/01/19 16:55 #24685

  • karnet
  • karnet Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forumowicz
  • Złoty forumowicz
  • Muzyka jest jak rzeka, po prostu płynie
  • Posty: 221
  • Otrzymane podziękowania: 11

Megabajt napisał: Nagranie jest z podziałem klawiatury bez udziału akompaniamentu czy na Song Play czy Style Play jest tak samo. Spróbuj nagrać cokolwiek z transpozycją inną od ( 0 ) i puść to w playerze nie zmieniając ustawionej wcześniej transpozycji.


Likwidujesz splitem podział klawiatury i wtedy grasz na całej klawiaturze bez akompaniamentu. Wybierasz barwę, ustawiasz Transpose i zapisujesz pozycję w Songbooku. Następnie wybierasz ta pozycję z Songbooka i przystępujesz do nagrywania z ustawionym Transpose.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Transpozycja w korgu Pa4x 2018/01/19 23:06 #24687

  • Megabajt
  • Megabajt Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 54
  • Otrzymane podziękowania: 1
Podziału klawiatury robić nie mogę gdyż lewa ręka obsługuje trzy instrumenty w tym dwa VST z komputera a prawa też ma swoje ( utwory symfoniczne). Te ustawienia plus transpozycja na (-5) zapisuję w Song Booku, potem Record na Mp3, stop i odpalam w playerze. Z głośników słychać utwór grany na (-10) jak nie zmienisz od razu na keyboardzie Transpose na (0). Odtwarzanie w tej tonacji i transpozycji jaka była użyta przy nagraniu jest mi potrzebna bo w trakcie
grania utworu dorzucam dźwięki, ale jak przestawisz tę transpozycję na klawiszu to C przy (-5) już będzie G. Dlatego pytam czy można gdzieś ustawić w opcjach aby odtwarzany utwór brzmiał tak samo jak w trakcie nagrywania.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena