Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Awaria korga Pa4x nie działa dotyk 2020/06/14 21:03 #25503

  • Megabajt
  • Megabajt Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 54
  • Otrzymane podziękowania: 1
Witam wszystkich, Proszę napisać czy spotkało kogoś że w Pa4x przestał działać dotyk? Instrument gra, ale nie można otwierać okien, korzystać ze Songbooka ... Wszedłem w tryb serwisowy w celu wykonania testu, pokazało mi się okno z kalibracją, dotknąłem na krzyżyk i popłynął na przeciwległy róg a potem zamarł. Czyli dotyk zareagował tylko raz. Czy ktoś z was doświadczył czegoś takiego na swoim sprzęcie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Awaria korga Pa4x nie działa dotyk 2020/06/14 22:17 #25504

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Moja rada wykonać rekalibracje dotyku z poziomu instrumentu (A nie W trybie srrwisowym). Wcisnąć dwa razy pezyciskbGlobal, przy drugim wciśnięciu należy go przytrzymać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Awaria korga Pa4x nie działa dotyk 2020/06/15 08:18 #25505

  • Megabajt
  • Megabajt Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 54
  • Otrzymane podziękowania: 1
Witam. Wczoraj wieczorem przeniosłem korga do pomieszczenia gdzie jest bardziej chłodno, w poprzednim była temperatura 25*C 69% wilgotności więc pomyślałem że to jest przyczyną niedziałającego dotyku i co się okazało: przez kilka chwil panel działał, nawet udało mi się przeprowadzić kalibrację tak jak zaleciłeś, po chwili zwiecha i... martwy. Poczekałem ok 30 sek. znowu działał, znowu nie i tak w kółko. Postanowiłem usunąć z dysku HD i z pamięci tymczasowe kawałki muzyki i okazało się że nie mogę, otrzymałem komunikat: the media is write protected. Postanowiłem wykonać przywracanie systemu Full Restore Backup i po dotknięciu na ekranie pliku również wyświetlił się ten komunikat.
Czy masz może jeszcze jakiś pomysł?
Pozdrawiam.
P.s. udało mi się zrobić przywracanie i na chwilę znowu działał, obecnie zawiesił się na rozświetlonym kafelku General Controls już długi czas, bedę musiał zrobić POWER OFF

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Megabajt.

Awaria korga Pa4x nie działa dotyk 2020/06/15 17:08 #25506

  • Megabajt
  • Megabajt Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 54
  • Otrzymane podziękowania: 1
Awaria zniknęła!!!!
Wszystko działa cacy! Jestem w 100% pewien że to była wina dużej wilgotności powietrza,
obecnie w moim rejonie spadła do 42%, panel zachowuje się normalnie.
Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena