Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

edirol pcr 500 jak właczyć klawiature dynamiczna 2010/01/15 19:12 #6945

  • J.C
  • J.C Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 62
  • Otrzymane podziękowania: 1
Witam może ktoś posiada tą klawiaturę i mógłby mi pomóc to włączyć, albo jakąś instrukcje najlepiej po polsku z góry dzięki

I mam jeszcze jedno pytanie odnośnie nagrywania na żywo, dlaczego w momencie kiedy wciskam nagrywanie w Fl i gram sobie na pianinku, lub robię podkład, zawsze muszę ręcznie później wszystko ustawiać bo jest opóźnienie?? od czego to zależy? czy od karty? a jak tak to jaka kupić żeby nie było opóźnienia

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:edirol pcr 500 jak właczyć klawiature dynamiczna 2010/01/15 19:55 #6947

  • lsudny
  • lsudny Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • aka Blue Void
  • Posty: 326
  • Otrzymane podziękowania: 9
Nie korzystam z klawiatury sterującej, ale uważam, że powinieneś poszukać przełącznika z napisem POWER lub ON/OFF, ew. podpiąć zasilacz do odpowiedniego gniazda w ścianie/listwie zasilającej i w instrumencie.

Co do drugiego pytania - bo to latencja. Na każdej karcie masz latencję. Ustaw sobie w sterownikach ASIO tak, żeby ją zminimalizować. A żeby przestawić nuty, to zaznaczasz wszystkie i przeciągasz je na lewo, do miejsca startu :P
Siódmego czerwca 2010 roku, o godzinie 16:15, oficjalnie opuściłem to forum.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:edirol pcr 500 jak właczyć klawiature dynamiczna 2010/01/16 09:35 #6952

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Aby klawiatura podczas gry zachowywała się w przybliżeniu jak klawiatura fortepianowa i reagowała na siłę nacisku (dynamikę gry) należy dokonać odpowiednich ustawień z poziomu menu Options > Midi Settings



Klikając na przycisk [1] naszym oczom ukaże się okno "note on velocity mapping" [2] z poziomu którego według własnego uznania kształtujemy krzywą reakcji na siłę docisku.

W celu sprecyzowania indywidualnych ustawień parametru Velocity najlepiej wyzwalać kolejne nuty z poziomu kontrolera podczas otwartego edytora mapowania krzywej velocity: Velocity Mapping Curve editor. Naszym oczom okaże się pionowa linia, która wskaże wartość velocity. Dzięki możliwości ustawień na żywo w łatwy sposób dostosujemy kształt krzywej do naszego stylu gry.
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena