0Fruity Slicer to zgrabne narzędzie służące cięciu na segmenty próbek/pętli, z możliwością ich niezależnego odtwarzania. Przy odrobinie kreatywności można osiągnąć naprawdę zadziwiające rezultaty np. efekt jąkania się w przypadku próbek wokalnych.

Być może nie uda mi się wyjaśnić wszystkich aspektów pracy z Fruity Slicerem, jednakże mam nadzieję, że tekst poniższego artykułu przyczyni się do większego zainteresowania tym pluginem.

Fruity Slicer

Wtyczkę Fruity Slicer ładujemy do step sequencera z poziomu menu Channels (channels>add one> fruity slicer).

Fl slicer - fl studio 11 tutorial

 

Następnym etapem będzie załadowanie próbki. W tym celu postępujemy jak na poniższym screenie (klikamy lewym przyciskiem myszy na drugi przycisk od lewej)

Fl slicer - fl studio 11 tutorial

 

Z poziomu okna eksploratora odnajdujemy interesującą nas próbkę. Na potrzeby poniższego tutorialu wczytuję dancowego drtl30TTe17002dance1.wav. Nie co później zajmiemy się samplami wokalnymi czy nawet całymi utworami.

Fl slicer - fl studio 11 tutorial

 

Zauważ, że próbkę do Fruity Slicera można wczytać bezpośrednio z poziomu przeglądarki Browser (w tym celu klikamy prawym przyciskiem myszy na wybrany plik i z menu kontekstowego wybieramy: Open in new Fruity Slicer channel (patrz poniższy screen):

Fl slicer - fl studio 11 tutorial