Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Jak sprawdzic tonacje? 2012/12/16 17:15 #18608

  • wmr ick
  • wmr ick Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • only Rap...
  • Posty: 21
  • Otrzymane podziękowania: 0
Czesc

mam taki problem... chce skleic sciagniety wczsniej wokal do swojego bitu w fl studio i do konca nie wiem jaka to tonacja... uprzedzam ze nie mam zadnego zwiazanego z tym wyksztalcenia ale w fl studio bawie sie juz okolo 2 lat i mam okolo 150 beatow w tym wiele probnych :P nie chwale sie wcale!:D wiec czy znacie jakis "amatorski" sposob na sprawdzenie w jakiej tonacji Pani w w\w wokalu spiewa? probowalem wlaczym plugin z pianem i szukac dziwekow lecz cos mi nie idzie... prgramu tez szukalem do wykrycia tonacji a tu z tej strony sciagnelem taki plugin gdzie masz taki wskaznik jak na wadze i pokazuje Ci jaki dziwk jest grany w danym momencie... ale to tak zasuwa po dzwiekach ze nic nie moge zobaczyc...;/ jakby dalo rady jakos wolniej to zeby mi pokazywalo to spisalbym te dzwieki i doszedl bym w jakiej to tonacji jest ale na razie nie moge sobie poradzic.

jakies pomysły?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Jak sprawdzic tonacje? 2012/12/16 18:48 #18609

  • LocoMatt
  • LocoMatt Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Anonimowość - to mój cel, może kiedyś się pokażę
  • Posty: 340
  • Otrzymane podziękowania: 50
Możesz mniej więcej sprawdzić jakie są to częstotliwość dźwięku i porównać to z np. tonacją dźwięków pianina.
SoundCloud czyli mój muzyczny kącik
Za tę wiadomość podziękował(a): wmr ick

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Jak sprawdzic tonacje? 2012/12/16 18:56 #18610

  • TRIOBAS 1
  • TRIOBAS 1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • MUZYKA JAK KOBIETA - ZAWSZE FASCYNUJĄCA
  • Posty: 800
  • Otrzymane podziękowania: 12
Skopiuj linię vocalu dźwięk po dźwięku do piano roll i podłóż podkład akordowy pod to...- to tak na prędce co mi przyszło do głowy o ile linia vocalu nie jest pomiędzy tonacjami to pójdzie Ci to sprawnie - o ile masz dobry słuch... pzdr :)
Za tę wiadomość podziękował(a): wmr ick

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Jak sprawdzic tonacje? 2012/12/16 19:58 #18612

  • wmr ick
  • wmr ick Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • only Rap...
  • Posty: 21
  • Otrzymane podziękowania: 0
no wlasnie ze sluchem to jest tak srednio... cwicze non stop... do tej pory robilem to tak ze sluchalem i wyszukiwalem w wokalu najnizsz a nute i wtedy szukalem jej na pianinie... i od niej zaczynalem... ale teraz mi cos nie idzie! hmm... w sumie chodzi o wokal tej "Pani" co podspiewuje podczas refrenu i na koncu kawalka tupac-hellrazor. mi sie wydaje ze to jest albo C-mol albo A#-mol. ale nie wiem. a moze moglby ktos z was wlaczyc sobie to na youtubie i zobaczyc tak na predce jak ktos ma dobry sluch to mu to raczej gladko pojdzie :P

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Jak sprawdzic tonacje? 2012/12/16 19:59 #18613

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Zależy jaki wokal, jeżeli mocno "wybujały" to może trochę potrwać rozpracowanie tonacji, ale jak coś prostego i wyraźnego to bez problemu można na fortepianie. Ja zazwyczaj odpalam piano i po prostu gram akordy na słuch czy pasują w bardziej popularniejszych tonacjach.

Jeżeli chcesz zrobić na szybko bez specjalnej wiedzy to odpal wtyczkę Newtone firmy Image Line, była nie raz na promocji za grosze, niestety nie jest domyślnie w zestawie z FL Studio. Wrzucasz tam wokal i on automatycznie wykrywa dźwięki na wzór Piano Roll. Służy do precyzyjnej edycji wokalu, ale to podglądu także spełni swoje zadanie. Jak nie ma tej wtyczki to pobierz wersję demonstracyjną, wyeksportuj MIDI i po prostu na podstawie tego ustal tonację, akordy, harmonię, z tym będzie już z górki.
Za tę wiadomość podziękował(a): wmr ick

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Jak sprawdzic tonacje? 2012/12/16 20:09 #18614

  • wmr ick
  • wmr ick Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • only Rap...
  • Posty: 21
  • Otrzymane podziękowania: 0
tak dzieki ale ja na prawde umiem duzo w fl i wtyczkach...:) probowalem juz z Newtonem..:) on jest dobry jak jest prosty wokal ale jak sie nakalda z lewej prawej strony wokal i poglosy lub pomoce jakies do wokolu to on glupieje i potrafi pokazac z gory do dolu ze sa nuty tj. c c# d d# e f itd. a to by byly ewidentne falsze... moze moglbys wejsc na yt i zobaczy tupac hellrazor przwin do konca i tam ta Pani spiewa... :):):P

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Jak sprawdzic tonacje? 2012/12/16 20:36 #18616

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Zapodaj acapelle na której to robisz, bo z tego nie da się nic nawet usłyszeć jak oni ciągle nawijają a w tle ledwo słychać jakiś głos.
Za tę wiadomość podziękował(a): wmr ick

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Jak sprawdzic tonacje? 2012/12/16 21:48 #18618

  • wmr ick
  • wmr ick Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • only Rap...
  • Posty: 21
  • Otrzymane podziękowania: 0
juz wgrywam zaraz zapodam link..
musialem wyjsc sory ze mnie nie bylo jak nie to jutro zobaczysz albo ktos inny ale i tak dzieki:)

www.sendspace.pl/file/e9af19b3df41d4a878aed63 jest!! :D tam okolo 5:30 jest jak ona sama spiewa :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez wmr ick.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena