Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
 • Strona:
 • 1
 • 2

TEMAT:

Roland E-A7 - newsy, opinie, wskazówki, zdjęcia, prezentacje 2015/09/02 21:37 #23071

 • Pietia
 • Pietia Avatar Autor
 • Wylogowany
 • Master
 • Master
 • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
 • Posty: 5192
 • Otrzymane podziękowania: 193
W dniu wczorajszym firma Roland zaprezentowała keyboard oznaczony jako E-A7

E-A7 to uniwersalny aranżer, przeznaczony dla muzyków, którzy potrzebują profesjonalnych brzmień i oryginalnych akompaniamentów z całego świata. Posługiwanie się aranżerem E-A7 jest szybkie i intuicyjne, dzięki logicznemu systemowi dwóch ekranów; style na lewym, brzmienia (ponad 1500) na prawym, a większość opcji posiada dedykowane przyciski szybkiego dostępu. Można importować pliki WAV, aby bezpośrednio z klawiatury tworzyć własne brzmienia instrumentalne lub nawet sample. Wokaliści docenią wejście mikrofonowe z dedykowanymi efektami dla wokalu, natomiast cały instrument jest wygodny w transporcie, bo waży tylko 8 kg. Gdziekolwiek idziesz ze swoją muzyką, aranżer E-A7 pomoże ci się tam dostać.Specyfikacja:
 1. Ponad 1500 uniwersalnych brzmień z całego świata
 2. Import plików WAV oraz funkcja samplingu
 3. Olbrzymia biblioteka styli akompaniamentowych z Azji, Środkowego Wschodu, Europy i Ameryki Południowej
 4. Potężny aranżer z przyciskami sterowania bezpośredniego oraz uniwersalne opcje wykonawcze, uruchamiane jednym palcem
 5. 156 dedykowanych przycisków zapewnia szybki dostęp do często używanych funkcji
 6. Logiczny układ dwóch ekranów, style muzyczne na lewym, a brzmienia na prawym
 7. Wejście mikrofonowe z dedykowanymi efektami dla wokalu
 8. Wygodny w utrzymaniu i transporcie, waży tylko 8 kg
Rozbudowane style muzyczne, w tym oryginalne akompaniamenty z całego świata

Chociaż aranżer E-A7 przoduje w muzyce zachodniej, to jest tak samo mocny w muzyce z innych części świata, posiadając bogaty zbiór globalnych styli muzycznych, przygotowanych przez wykwalifikowanych muzyków z Azji, Środkowego Wschodu, Europy i Ameryki Południowej. Nie ma znaczenia, w jakiej części świata grasz, aranżer E-A7 wpasuje się na pewno.

Cały świat brzmień pod palcami

Aranżer E-A7 oferuje ponad 1500 podstawowych brzmień, w tym pianin, pianin elektrycznych, organowych, smyczkowych, instrumentów dętych blaszanych i wiele więcej. Dostępne są również brzmienia instrumentów z całego świata, w tym oryginalne brzmienia żywych kultur muzycznych ze Środkowego Wschodu, Indonezji, Indii, Wietnamu i Europy Wschodniej. Każde brzmienie zaprojektowano we współpracy z utalentowanymi muzykami, ekspertami lokalnych scen muzycznych w celu zapewnienia najwyższego realizmu i jakości. A ponieważ brzmienia podzielono wg regionów, idealne brzmienie do danej muzyki można znaleźć szybko i wygodnie.

Rozszerzanie palety brzmień za pomocą importu sampli w formacie WAV

1500 brzmień aranżera E-A7 to dopiero początek. Większość koncertujących muzyków posiada bibliotekę sampli, wypróbowanych i sprawdzonych od wielu lat – i można ich używać w aranżerze E-A7, dzięki opcji importu plików dźwiękowych WAV. Ale do tworzenia własnych brzmień można również używać funkcji samplingu, w którą wyposażono ten instrument, w tym brzmień perkusyjnych, a nawet akompaniamentów wokalnych. Wszystko, czego potrzebujesz, w tym również efekty, jest już w tym instrumencie, więc możesz przyjechać na występ, wypróbować pomysły oraz potrzebne do nich brzmienia i doprowadzić brzmienie do perfekcji, zanim pokaz się rozpocznie.

Szybki, logiczny układ – style muzyczne po lewej, a brzmienia po prawej

Niektóre aranżery posiadają mnóstwo funkcji, ale to powoduje, że są skomplikowane i trudne w obsłudze – niedobrze, gdy stoisz przed tłumem ludzi, oczekujących wspaniałego nocnego widowiska. Aranżer E-A7 posiada logiczny układ, pokazujący style muzyczne po lewej i brzmienia po prawej stronie, a każda strona posiada własny ekran LCD, wyświetlający istotne informacje. A 156 przycisków, zapewniających szybki dostęp do najczęściej używanych funkcji, pozwoli poświęcić więcej czasu na granie i mniej czasu na paniczne poszukiwania właściwego przycisku.

Wszystkie istotne rzeczy, zapewniające wspaniały występ masz pod palcami

Gdy jesteś na występie, potrzebujesz po prostu narzędzi do pracy, więc aranżer E-A7 zapewnia bezpośredni dostęp do większości często używanych funkcji, potrzebnych podczas gry. Sześć padów uruchamia jednokrotnie odtwarzane frazy dźwiękowe lub MIDI właśnie wtedy, gdy są potrzebne. Naciśnięciem jednego przycisku można definiować i przełączać skale muzyczne. Sześć potencjometrów suwakowych służy do regulacji głośności różnych partii, takich jak perkusyjna, basowa i akompaniamentu. I na koniec masz siedem programowanych przez użytkownika przycisków, umieszczonych nad drążkiem PITCH BEND/MODULATION, więc cokolwiek potrzebujesz zrobić, możesz to zrobić od razu, bez odrywania ręki od drążka.

Podłącz mikrofon, ustaw poziom i śpiewaj

Jeśli wokal jest ważną częścią twojego repertuaru, aranżer E-A7 posiada na panelu przednim wejście mikrofonowe oraz dedykowaną regulację głośności; pokręć po prostu gałką potencjometru, aby szybko ustawić głośność wokalu, bez konieczności zaglądania do menu. Dostajesz również zbiór profesjonalnych efektów dla wokalu, aby doszlifować brzmienie, w tym uniwersalną kolekcję edytowalnych pogłosów i linii opóźniających.

Waży tylko 8 kg: nie ma bólu, pełny zysk

Chociaż wspaniale jest przynieść na wstęp wszystko, co trzeba, ale noszenie ciężkiej klawiatury jest, mówiąc dosłownie, bolesne. Aranżer E-A7 ułatwia życie koncertującym muzykom na dwa sposoby – ma wszystko, co jest potrzebne do wspaniałego występu, więc nie trzeba ciągnąć za sobą żadnych dodatkowych skrzyń, ani kabli, a ponadto jest wygodny w transporcie na występ i z występu. Napełnienie taką wielką mocą kompaktowego 61-klawisowego instrumentu o wadze 8 kg przeniesie tylko jeden problem, jakim będzie zagranie jeszcze jednego bisu. Ale takie problemy można mieć.

Uniwersalny odtwarzacz utworów SMF, odtwarzający również plik dźwiękowe WAV/MP3

Odtwarzacz aranżera E-A7 czyta pliki SMF (Standard MIDI File), jak również pliki dźwiękowe WAV lub MP3. Wszechstronne opcje odtwarzania pozwalają odtwarzać w pętli część utworu lub szybko przechodzić do innej sekcji, a jeśli używasz plików WAV, to można tłumić wokal za pomocą funkcji CENTER CANCEL, robiąc w ten sposób miejsce na własny wokal. Można nawet rejestrować cały występ w postaci pliku WAV i zachowywać w pamięci USB – wspaniały sposób promowania własnej muzyki i zdobycia większej ilości zaproszeń na występ.

Elastyczne programy użytkownika zapewniają pełną kontrolę

Ponieważ aranżer E-A7 ma mnóstwo przycisków i potencjometrów, większość „niezbędników” masz już pod palcami. Zbiór wielu ustawień można zachować w programie użytkownika, w tym stan (włączony lub wyłączony) wszystkich istotnych elementów, taki jak partia, automatyczne wypełnienie i wejścia efektów. Istnienie tej dodatkowej warstwy sterowania oznacza, że podczas występu można w łatwy sposób określać dla każdego utworu konfigurację klawiatury. Bezpośrednio z pamięci USB można pobierać programy, pochodzące z aranżerów serii BK firmy Roland.
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pietia.

Roland E-A7 - newsy, opinie, wskazówki, zdjęcia, prezentacje 2015/09/14 13:03 #23124

 • Pietia
 • Pietia Avatar Autor
 • Wylogowany
 • Master
 • Master
 • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
 • Posty: 5192
 • Otrzymane podziękowania: 193
Roland E-A7 zostaje zaprezentowany po 3 latach. Co ciekawe, jest pierwszym instrumentem tejże firmy, który zaprojektowany został poza słoneczną Italią.
Płyta główna oraz masa przycisków nawiązują do systemów sprzed lat. Zastanawiające jest to czy sam instrument wyznacza nowy kierunek w rozwoju instrumentów z logo Roland?
Na płycie czołowej znajdziemy niezależne przyciski dla poszczególnych wejść (intro) czy zakończeń (endings), przyciski transpozycji itd.
Płyta czołowa częściowo przypomina mi instrument Yamaha z serii PSR – popatrzmy chociażby na przyciski otaczające ekrany (wróć ekrany). W końcu Roland zdecydował się na zastosowanie przycisków typu multipad, który w obecnym kształcie współpracuje z plikami audio, które są w pełni zsynchronizowane z tempem.

Nie wszystko wygląda tak różowo jak byśmy tego oczekiwali. Pomimo iż jest to następca modelu BK-9 okrojono go z kilku funkcjonalności, którymi cieszą się użytkownicy „beczki”. Mowa o brzmieniach SN sounds (odpowiednik DNC u Korga czy SA2 w modelach Yamaha), brak Chord Sekwencera, ograniczenie ilości dostępnych pozycji w ramach sekcji Performance List z 999 do 100.
Na pokładzie znajdziemy sampler… tutaj widać podobieństwo do Korga pa900 a sekcja styli jest dość rozbudowana, z naciskiem na muzykę etniczną.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pietia.

Roland E-A7 - newsy, opinie, wskazówki, zdjęcia, prezentacje 2015/12/20 07:12 #23284

 • Pietia
 • Pietia Avatar Autor
 • Wylogowany
 • Master
 • Master
 • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
 • Posty: 5192
 • Otrzymane podziękowania: 193
Roland EA7 jest dostępny w Polsce w cenie 4990 zł. Zapraszam użytkowników do dzielenia się opiniami na temat instrumentu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Roland E-A7 - newsy, opinie, wskazówki, zdjęcia, prezentacje 2015/12/24 14:46 #23302

 • Pietia
 • Pietia Avatar Autor
 • Wylogowany
 • Master
 • Master
 • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
 • Posty: 5192
 • Otrzymane podziękowania: 193
Na pokładzie Rolanda EA-7 znajdziemy ponad 600 styli + możliwość załadowania nieograniczonej ilości własnych styli do których dostęp uzyskujemy z poziomu pamięci wewnętrznej bądź pamięci USB.

Poniżej film prezentujący wybrane style z grupy Dance, Traditional oraz World

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Roland E-A7 - newsy, opinie, wskazówki, zdjęcia, prezentacje 2016/01/05 16:09 #23335

 • Pietia
 • Pietia Avatar Autor
 • Wylogowany
 • Master
 • Master
 • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
 • Posty: 5192
 • Otrzymane podziękowania: 193
Pokaźne demo brzmień styli Rolanda EA-7

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Roland E-A7 - newsy, opinie, wskazówki, zdjęcia, prezentacje 2016/01/06 11:03 #23336

 • Pietia
 • Pietia Avatar Autor
 • Wylogowany
 • Master
 • Master
 • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
 • Posty: 5192
 • Otrzymane podziękowania: 193
Firma Bonnsers (jeden z większych sprzedawców keyboardó w Anglii) zaprezentował kolejny film tym razem skupiający się na aspektach brzmieniowych ( brawa prawej ręki) Rolanda EA-7. Trzeba jednocześnie zaznaczyć, że instrument miałby rywalizować z Yamahą S770 czy Korgiem pa600.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Roland E-A7 - newsy, opinie, wskazówki, zdjęcia, prezentacje 2016/02/28 14:14 #23412

 • Pietia
 • Pietia Avatar Autor
 • Wylogowany
 • Master
 • Master
 • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
 • Posty: 5192
 • Otrzymane podziękowania: 193
Wracamy do tematu Rolanda EA-7. Firma Dynamix prowadzi prace nad dedykowanymi samplami perkusyjnymi.
Pakiet dostępny będzie komercyjnie i ma się składać z 7 zestawów opracowanych na bazie próbek zmapowanych na 4 poziomach (próbki 4 warstwowe)

DynamiX Audio Roland EA-7 Demo

Dodatkowe dema: tutaj

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Roland E-A7 - newsy, opinie, wskazówki, zdjęcia, prezentacje 2016/03/23 12:48 #23434

 • Pietia
 • Pietia Avatar Autor
 • Wylogowany
 • Master
 • Master
 • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
 • Posty: 5192
 • Otrzymane podziękowania: 193
I kolejna dość ciekawa prezentacja skupiająca się na barwach Rolanda EA-7

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

 • Strona:
 • 1
 • 2
Zasilane przez Forum Kunena