flstudio11Jakiś czas temu informowałem o aktualizacji Fl Studio do wydania 11.1. Warto zaznaczyć, że była to ostatnia oficjalna aktualizcja przed rozpoczęciem prac nad kolejnym "większym wydaniem" tego środowiska DAW. Zanim w nasze ręce trafi Fl Studio 12, po drodze będziemy mogli spodziewać się wydania Fl Studio 12 beta (które ukrywać się będzie pod oznaczeniem Fl Studio 11.5).

To co na 100 % na temat Fl Studio 12, to zastosowanie grafiki wektorowej! Kilka screenów obrazujących ulepszony interface prezentuję poniżej.

Grafika wektorowa (obiektowa) – jeden z dwóch podstawowych rodzajów grafiki komputerowej, w której obraz opisany jest za pomocą figur geometrycznych (w przypadku grafiki dwuwymiarowej) lub brył geometrycznych (w przypadku grafiki trójwymiarowej), umiejscowionych w matematycznie zdefiniowanym układzie współrzędnych, odpowiednio dwu- lub trójwymiarowym. Podczas powiększania obrazu wektorowego będzie widać ostre kształty figur geometrycznych, z których obraz jest zbudowany.

Co to oznacza dla aktualnych i przyszłych użytkowników?

Możliwość skalowania interfejsu oraz możliwość pracy na ekranach odznaczających się bardzo dużą rozdzielczością, które aktualnie zdobywają rynek.

Rozdzielczość 4K to wysokiej jakości standard rozdzielczości filmów cyfrowych oraz grafiki komputerowej. Nazwa pochodzi od 4 tysięcy pikseli umieszczonych w pozycji horyzontalnej. 4K charakteryzuje się czterokrotnie większą liczbą pikseli w porównaniu do powszechnie używanej rozdzielczości Full High-Definition oraz dziewięciokrotnie większą od High-Definition.

Poniżej kilka zrzutów ekranu obrazujących kierunek, w którym idą panowie z Image Line

flstudio12gui 2

 

flstudio12gui 3

flstudio12gui 1

 

Źródło: Image Line