Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

Odp: Nowe demo orchestra score movie 3 2012/03/04 17:43 #15485

  • TRIOBAS 1
  • TRIOBAS 1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • MUZYKA JAK KOBIETA - ZAWSZE FASCYNUJĄCA
  • Posty: 800
  • Otrzymane podziękowania: 12
Witaj bodziomierz :)
Nikt Cię nie zrąbał bo to nie jest tartak ani miejsce do rąbania pfff... poza tym tutaj nie rąbiemy ,,młodych,, (wiem ,wiem jesteś wiekowy) ( zresztą ja też) Druga sprawa... jest to normalne ,że nie potrafisz zainstalować wtyczki , to jest tak jak ja po 5 latach dobrego miksu nie potrafię zrobić...ot taka nauka w średnim wieku...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Nowe demo orchestra score movie 3 2012/03/04 18:00 #15486

  • bodziomierz
  • bodziomierz Avatar
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 42
  • Otrzymane podziękowania: 2
Witaj!
A jeśli "młody " sam się naprasza...? :D
Dzięki za miłe słowa podnoszące na duchu... :) (żem nie sam "nieszczęśliwy"... :D )
Ale myślałem , że rozgorzeje dyskusja i wreszcie dowiem się , jakie jest Wasze podejście do muzyki , a nie tylko do sprzętu ! Bo w końcu - to , w czym mi tak pomagacie i za co Wam jestem wdzięczny , to tylko środek do uzyskania tego , o co tu naprawdę chodzi - sztuki.
To może ktoś podpowie mi , jaki rodzaj muzyki uprawiacie (bom w tym nazewnictwie też nie najsilniejszy) i co w niej najważniejsze ?
Może poruszyłem wątek z innego "tematu" , ale ten - na zasadzie oceny przykładu , wydaje mi się na miejscu...
Pozdrawiam!
Bodziomierz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Nowe demo orchestra score movie 3 2012/03/04 20:34 #15487

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
To ciekawy temat bo wiadomo, że każde jakieś tam doświadczenie ma potem wpływ na postrzeganie muzyki więc jakieś tam "odchylenia" od normy zawsze są ;).

Ja podchodzę do muzyki typowo muzycznie i technicznie jednocześnie. Nuty to odpowiednie częstotliwości i na odwrót. Technicznie jest całe pasmo do wypełnienia, basy, średnie tony, wysokie itd. Wszystko po to aby na dzisiejszym sprzęcie odsłuchowym nagrania brzmiały jak najlepiej. Z drugiej strony forma czysto muzyczna - jak te pasmo wypełnić oraz czym :). Nie o to chodzi, że jedno jest ważniejsze od drugiego i trzeba iść na kompromisy, ale w praktyce wygląda to mniej więcej tak, że już podczas komponowania choćby na fortepianie wiem jaki instrument mogę dać w dane miejsce a jaki nie. Dużo ludzi ładuje co popadnie a potem ma problem ze zmiksowaniem tego w jedną całość, nie klei się, brzęczy nie tam gdzie trzeba - myśląc technicznie używając odpowiednich barw i nie nachodzących na siebie instrumentów można zaoszczędzić sobie problemów :).

To chyba trochę tak jak w prawdziwej orkiestracji. Kompozytor musi myśleć o tym na ile instrumentów w danej sekcji pisze, jak dobrać melodie i akompaniament na poszczególne instrumenty tak aby głośność była zrównoważona, bo np. trąbki są głośniejsze od skrzypiec itd. Podczas wykonania nie zmieni się tłumików w mikserze więc nie ma wyjścia ;). Mając wszystko pod ręką łatwo o tym zapomnieć i wciskać przysłowiowy kwadrat w koło - po długiej zabawie w obcinanie tu i tam na pewno się da, pytanie tylko po co skoro można już o tym wcześniej pomyśleć.

Tak jak tutaj wspomniałem o tym niskim basie bo w kinach to ważne pasmo które daje energię :).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

Odp: Nowe demo orchestra score movie 3 2012/03/04 21:05 #15488

  • bodziomierz
  • bodziomierz Avatar
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 42
  • Otrzymane podziękowania: 2
. Dużo ludzi ładuje co popadnie a potem ma problem ze zmiksowaniem tego w jedną całość, nie klei się, brzęczy nie tam gdzie trzeba - myśląc technicznie używając odpowiednich barw i nie nachodzących na siebie instrumentów można zaoszczędzić sobie problemów :).

To chyba trochę tak jak w prawdziwej orkiestracji. Kompozytor musi myśleć o tym na ile instrumentów w danej sekcji pisze, jak dobrać melodie i akompaniament na poszczególne instrumenty tak aby głośność była zrównoważona, bo np. trąbki są głośniejsze od skrzypiec itd. Podczas wykonania nie zmieni się tłumików w mikserze więc nie ma wyjścia ;). Mając wszystko pod ręką łatwo o tym zapomnieć i wciskać przysłowiowy kwadrat w koło - po długiej zabawie w obcinanie tu i tam na pewno się da, pytanie tylko po co skoro można już o tym wcześniej pomyśleć.

Tak jak tutaj wspomniałem o tym niskim basie bo w kinach to ważne pasmo które daje energię :).[/quote]


No tak. Tutaj jest jednak trochę inaczej. W orkiestracji instrumentów "naturalnych" często właśnie "nakłada się na siebie instrumenty" , żeby osiągnąć zamierzoną , całkiem nową barwę . Słuchając muzyki orkiestrowej i elektronicznej odnoszę wrażenie , że po prostu w naturze alikwoty się nakładają , a w elektronice - znoszą...
i np. trąbka wcale nie musi być głośniejsza od skrzypiec , jeśli muzycy są "na poziomie" ! :) i na tym ten dowcip polega !
Niski bas - fajna rzecz i rzeczywiście "daje energię" , ale w takim razie muza Mozarta czy Debussy'ego - to kompletne "flaki" ! !!! :)
Może rzeczywiście muszę wpierw odsłuchać iluś-tam nagrań elektronicznych , żeby "łyknąć " o co tam "biega".
I jakimi prawami to się rządzi.
Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Nowe demo orchestra score movie 3 2012/03/04 22:44 #15489

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Ja postrzegam to wszystko z punktu widzenia ścieżek dźwiękowych, filmowych czy do gier, Mozart do tego nie ma nic :). W jednym to się sprawdza, w drugim nie. Ta sama kompozycja nagrana do źródła będzie brzmieć tak, a przełożona do zagrania na żywej orkiestrze zupełnie inaczej i tam już będzie chodzić tylko o muzykę, a nie czy słuchacz będzie słyszał coś w gąszczu efektów dźwiękowych i wystrzałów :).
Za tę wiadomość podziękował(a): bodziomierz

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Nowe demo orchestra score movie 3 2012/03/05 09:22 #15490

  • MadDziadPL
  • MadDziadPL Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
  • Posty: 658
  • Otrzymane podziękowania: 61
Witam ziomki:)
Dzięki wielkie za opinie dotyczące mojego nowego demka,jestem mile zaskoczony aczkolwiek sam się złapałem na tym,że słucham jak poczaskany w kółko aż do znudzenia:P
bodziomierz,nie "ustawiamy" tutaj nikogo niezależnie od jego/jej opinii,ponieważ krytyka i komentarz jest tu wskazany:)
Omawiane wszelkiego typu kwestie z zakresu produkcji muzycznej oraz "obróbki" materiału pomagają nam zdobyć potrzebną wiedzę i doświadczenie niezbędne do uzyskania najlepszych efektów naszej pracy.
Mój punkt widzenia w tej materii jest raczej bardziej słuchowy niż techniczny,ale widzę że i to się powoli u mnie zmienia.
Orkiestracja,ustawianie poszczególnych brzmień ich właściwy dobór w taki sposób aby brzmiały jak należy,miksowanie ścieżek(aby nie trzeszczały,żeby nie zagłuszały się wzajemnie itp.),to jest właśnie to o co tutaj chodzi.Muszę przyznać ,że wiele się nauczyłem właśnie na tym forum: THX dla N.E.X.a ,kolega naprawdę ma niesamowitą wiedzę i to w szerokim zakresie,oczywiście nie umniejszam zalet i walorów innym użytkownikom,ale nie ukrywam,że właśnie najwięcej dowiedziałem się właśnie od N.E.X.a;)
Jednym zdaniem :THIS FORUM IS THE BEST!!!
Pozrowionka:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez MadDziadPL.

Odp: Nowe demo orchestra score movie 3 2012/03/07 08:29 #15498

  • bodziomierz
  • bodziomierz Avatar
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 42
  • Otrzymane podziękowania: 2
Dzięki za uwagę !
Mówiąc o "ustawieniu" miałem na myśli to , co odpisał N.E.X - że mnie ktoś poprawi , jeśli piszę coś źle , a poza tym
- im więcej osób coś na ten temat powie , tym większa rozgorzeje dyskusja i ... wpadnie mi więcej wiedzy ! :D
Poznałem już Wasze przesympatyczne towarzystwo na tyle , że w życiu nie spodziewałbym się odpowiedzi typu:"Teee! Jak nie wiesz , to się nie odzywaj !"
Pozdrawiam Wszystkich serdecznie i dziękuję za tyle objawów zrozumienia i pomocy !
Rzeczywiście - sprawdziłem to , o czym pisał N.E.X - no i miałem dobre przeczucie - to , co w orkiestrze "na żywo" świetnie się sprawdza i rozbudowuje brzmienie (np. dublowanie instrumentów - wiolonczele i waltornie grają to samo ), tutaj powstaje "breja" w której trudno coś rozpoznać.
Dlatego pewnie nie słyszałem jeszcze dobrze zrobionej orkiestry na kompie.
Jeszcze nie wiem jak , ale już wiem , ze do tego trzeba podejść inaczej niż myślałem...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Nowe demo orchestra score movie 3 2012/03/07 11:23 #15500

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Tak, niestety. Mówią, że orkiestracja na żywo a orkiestracja midi to dwie zupełnie inne bajki. Wiadomo - zasady te same, bo instrumenty te same, ale techniki zupełnie inne. Bardzo ciekawie opisał to Hans Zimmer odpowiadając ludziom na pytania jak uzyskać jego brzmienie ;).

www.vi-control.net/forum/viewtopic.php?t...b728a23fafad052c6b51

Niestety po angielsku.
Za tę wiadomość podziękował(a): MadDziadPL, nRG

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Zasilane przez Forum Kunena