Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Moja muzyka filmowa! 2013/05/05 09:45 #20363

  • nRG
  • nRG Avatar
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 70
  • Otrzymane podziękowania: 7
Witaj,

Muszę przyznać, że słychać w Twojej muzyce potencjał. Co prawda, jak ktoś zauważył, utowry są proste pod względem kompozycyjnym, ale przyjemne w odsłuchu i całkiem melodyjne. Oby tak dalej.

Tak naprawdę największą bolączką jest tu oczywiście brzmienie, no ale za wiele od darmówek oczekiwać nie można. Polecam Ci się zapoznać z nową biblioteką smyczków Strezov Sampling Cornucopia, ponieważ za 129$ dostajesz już naprawdę świetne brzmienie. Założyłem o nich osobny tematu w dziale „Instrumenty…”.

Jeżeli natomiast nie chcesz wydawać pieniędzy na sample, to i tak wejdź na ich stronę i ściągnij sobie darmową próbkę sampli staccato właśnie Cornucopii. Jedyne, co będzie Ci potrzebne to Kontakt, ale Kontakt jest używany w tej chwili przez każdą wartą uwagi bibliotekę, więc to i tak inwestycja nieunikniona.

Jeszcze bym zapomniał…. Najlepszym darmowym instrumentem jaki chyba można sobie wymarzyć jest oczywiście pocketBlakus cello. Koleś zsamplował swoją wiolonczelę i tym samym uszczęśliwił miliony:). Oczywiście znów potrzebny Kontakt, ale na ten temat już się wypowiedziałem.

Oto linki:
Cornucopia Free:
www.strezov-sampling.com/page/free.html
pocketBlakus cello:
www.vi-control.net/forum/viewtopic.php?t=27672

Podsumowując… jeżeli zainwestujesz w Kontakt i będziesz używał chociażby tych dwóch darmowych instrumentów w połączeniu z tymi, których używasz teraz, rezultaty brzmieniowe i tak będą sporo lepsze od tych jakie osiągasz.

Nie zgodzę się też z LocoMattem. Oczywiście rożnica między mp3, a wav jest i zawsze będzie słyszalna, ale po pierwsze – zwykle trzeba dysponować naprawdę nielekkim sprzętem audio, aby poczuć różnicę. Po drugie – jeżeli chcesz zaprezentować światu swoją muzykę, to wiadomo, że najłatwiej zrobić to poprzez takie serwisy jak Soundcloud czy YouTube, które stosują tylko mp3.

Pozdrawiam i komponuj dalej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moja muzyka filmowa! 2013/05/13 14:33 #20412

  • jaszunio15
  • jaszunio15 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 34
  • Otrzymane podziękowania: 2
Dzięki!
Na chwilę obecną jeszcze nie wiem czy chce się pchać w muzykę filmową, więc od kupna tych wtyczek się wstrzymam, ale dzięki za informację.
Blacusa testowałem na darmowej wersji kontaktu i jestem z niego zadowolony. Tylko nie zdążę sklecić utworu w 30 minut niestety... A jeśli chodzi o Cornucopię to będzie to chyba pierwsza wtyczka po jaką się zgłoszę (oprócz kontaktu) jeśli chodzi o filmową :)

Teraz zbieram pieniądze na cajona (taki nietypowy instrument:
) jakoś mnie to zajarało, nie wiem dlaczego. Ale wydaje mi się, że też się sprawdzi w filmowej.

Podrzucę jeszcze krótki kawałeczek tego co robiłem ostatnio:

Załącznik filmowa10.mp3 nie został znaleziony



Pozdrawiam :)
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moja muzyka filmowa! 2013/05/13 15:41 #20413

  • LocoMatt
  • LocoMatt Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Anonimowość - to mój cel, może kiedyś się pokażę
  • Posty: 340
  • Otrzymane podziękowania: 50
Powiem tak dla mnie trochę za bardzo to się zlewa później, robi się taki bałagan z którego trudno coś wyłapać. Perkusję bym wycentrował i zlikwidował na nim reverb, przypuszczam że chciałeś uzyskać efekt panoramy tak jak w operze/sali koncertowej. Jeśli tak to musiałbyś zobaczyć jak wygląda rozkład orkiestry (gdzie jaki instrument "siedzi") i rozłożyć to na poszczególne kanały.
SoundCloud czyli mój muzyczny kącik

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena