Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

LocoMatt-Dubstep Age 2013/08/01 09:30 #20952

  • Togur
  • Togur Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 10
  • Otrzymane podziękowania: 1
Ja także pisałem że utwór mi się podobał to nie podlega wątpliwości. Szukałem tego kawałka od linii ale nie mogę znaleźć wiem tylko że to był kawałek Hardstylowy tyle tylko że nie mogę się połapać który, w pamięci mi został po prostu wokal który był podłożony pod tą melodię, ale nie pamiętam kto go wykonał więc bardzo ciężko jest mi się przekopać przez stertę utworów HS których jest masa. Niemniej jednak zgadzam się z opinią Nex'a że kreatywność bierze się z ograniczeń i jeśli naprawdę włożyłeś w utwór tyle serca to szacunek.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

LocoMatt-Dubstep Age 2013/08/01 10:20 #20953

  • MadDziadPL
  • MadDziadPL Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
  • Posty: 658
  • Otrzymane podziękowania: 61
To może teraz ja;)
Co do melodii.
Nie wolno wpierw pisać komuś 100% "zarzutów" o plagiat nie mając żadnego podparcia co do swojej racji.Motyw bardzo podobny jakich wiele,ale nie koniecznie taki sam jak podobno kolega gdzieś tam usłyszał.Mało tego,kolega nawet nie jest wstanie potwierdzić swojej racji,sprawiając zapewne artyście przykrość z tego powodu.Sam złapałem siebie nie raz,że "nagrałem" jakiś motyw który bardzo mi się spodobał i okazało się,że był podobny do innego znanego utworu(zaznaczam,że był podobny),ponieważ zawsze występują powtarzalność i podobieństwa muzyczne i tego nie da się uniknąć:)
LocoMatt ma braki aranżacyjne i ma tego świadomość ale tak jak N.E.X. tak i ja obserwuję bacznie poczynania "Pana Loco" od samego początku i cieszy mnie jego zapał,podejście do tematu,ogromne chęci w zakresie zarówno produkcyjnym jak i merytorycznym i co ważne jego postępy w tym temacie.Jest "nowym w branży" czyli zajmuje się muzykowaniem od niedawna,a wszyscy chyba dobrze wiemy ile czasu potrzeba nam aby osiągnąć odpowiedni poziom:)Więc jego " kung fu" jest rokujące i widzę oraz słyszę ,że w przyszłości wyrośnie nam dobry fachman muzyczny:)
P.S. Trzymaj się tej drogi którą obrałeś ;)
Sam utwór brzmi fajnie,buja i trzepie.Aranżacja do poprawki(więcej urozmaicenia w samej budowie utworu).Wooble oraz synthy dał bym bardziej agresywne-ostre,tak aby do spokojnej melodii "dały nam ostro po uszach" charakterystyczne brzmienia DupStepu. Perka bije dobrze ale pomieszał bym trochę w niej hihatami i "przeszkadzajkami".Jednym zdaniem: "Jest dobrze,ale mogło by być lepiej" ;)
Czekam dalej na Twoje produkcje:)
Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

LocoMatt-Dubstep Age 2013/08/01 10:26 #20954

  • LocoMatt
  • LocoMatt Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Anonimowość - to mój cel, może kiedyś się pokażę
  • Posty: 340
  • Otrzymane podziękowania: 50

Sam utwór kojarzy mi się jako dobry soundtrack do jakiejś gry indie.

Właśnie słyszałem od znajomego że przypomina mu trochę nutę z Terrari, ale niestety nie miałem okazji zagrać w tą ciekawą pozycję.

Co do samej melodii jest ona prosta (tak jak powiedział N.E.X). Zaczynam od prostego "chord progression" i potem na podstawie niego zrobiłem arpeggio tylko taki bardziej spokojniejszy. Na internetach jest pełno tutoriali z robienia melodii i teorii muzycznej więc nie widzę problemów aby zrobić prostą kompozycję która składa się z 2,3 a nawet 5 instrumentów.

P.S
Togur, jako że jestem wyrozumiałą osobę wybaczam Ci, ale to jest bardzo nieprzyjemne jak osoba o coś oskarża nie podając w żadnej postaci dowodu.
SoundCloud czyli mój muzyczny kącik

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez LocoMatt.

LocoMatt-Dubstep Age 2013/08/01 10:41 #20955

  • MadDziadPL
  • MadDziadPL Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
  • Posty: 658
  • Otrzymane podziękowania: 61
Loco,zrób może taki motyw: melo na wstępie z perkusją z odciętym filtrem"Cutoff" narastającym stopniowo w górę;)Dołóż też w trakcie trwania utworu "po zwrotce" same synthy i wooble glitchowane z melodią w tle ale nie pełną;)Tak aby melodia nie brzmiała non stop tak samo:)Glitch jest darmowym programem i do tego jest bajerancki min. do DupStepu:)Dopiero potem wstaw motywy melo z sidechainem;) i w trakcie "mieszaj co nie co fxami" ale nie do przesady.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez MadDziadPL.

LocoMatt-Dubstep Age 2013/08/01 11:16 #20956

  • LocoMatt
  • LocoMatt Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Anonimowość - to mój cel, może kiedyś się pokażę
  • Posty: 340
  • Otrzymane podziękowania: 50
Właśnie miałem zamiar użyć do tego utworu Glitcha na leadach z sidechainem, na koniec każdego 2 akordu dać taki "tape stop" (czerwony klocek xD, bez sprzętu nie pamiętam jak to się nazywało), ale jeszcze muszę rozpracować synchronizacje Glitcha z playlistą. Jako że jest to darmowy program i nie ma tylu opcji co FLS (ale mu nawet dorównuje jak się wie co chce się osiągnąć) to praca trochę dłużej trwa np. mastering, ponieważ wskaźniki w mikserze nie są zbyt dokładne, dlatego korzystam z 3 różnych "spectrum analyzerów" naraz .
Obecnie rozpracowałem problemy z plikami .midi (robię w FL całą kompozycję ponieważ mogę melodie sobie zachować na "w razie co", a "przepisywanie" melodii z LMMS do FLS aby zapisać jako midi to jest strata czasu) ponieważ inaczej grały niż były zapisane (o kilka tonacji niżej, np. zapisana nuta w c5 w FLS w LMMS gra c3). Oraz wtyczki działają jak należy.
Następny utwór już będzie miał więcej bajerów, ale będzie znów przystosowany pod wokal. Jakąś podstawkę już szykuję 2-3 tyg. Została mi kwestia ukręcenia łeadów, mastering, poprawki mixu więc właściwie nic bardzo nie zrobiłem :P.
Jeszcze jedno, jak wrócę do siebie podeślę wam kilka screenów projektu. Na chwilę obecną macie 1 screena.

Lead w projekcie jest jako sampel z prostych przyczyn technicznych. Gdyż lead ma sidechain na kanale w mikserze, to przy dodaniu reverbu do niego, pogłos jest ucinany i bardzo brzydko brzmi, więc wyeksportowałem go do .wava i dodałem wtedy reverb. Jak ktoś z was będzie chciał to będę mógł to zademonstrować..

Jakoś się rozpisałem lekko odchodząc od tematu :P
SoundCloud czyli mój muzyczny kącik

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena