Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

O:Profesjonalny utwór... nie chwalac sie...;d 2008/10/11 01:51 #1786

  • Xperience of Sound
  • Xperience of Sound Avatar
  • Gość
  • Gość
wszystko ladnie wkomponowane,wymasteringowane.brzmi profesjonalnie...pozdro...
Temat został zablokowany.

O:Profesjonalny utwór... nie chwalac sie...;d 2008/10/11 02:10 #1787

  • Lucas Klauze
  • Lucas Klauze Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 366
  • Otrzymane podziękowania: 2
Następny....

Owszem, utwór jest naprawdę prześliczny i daję mu najwyższą notę, ale mastering? Zacznijmy od tego, że podstawą jest dobry mix, aby mastering miał jakieś znaczenie. Całość ogólnie na poziomie typowego mp3 ściągniętego z sieci. Raczej kiepska jakość oraz słyszalność poszczególnych dźwięków. Co nie zmienia faktu, że utwór stoi na bardzo wysokim poziomie biorąc pod uwagę fakt tworzenia w wirtualnym studiu.
Nie lubię takich postów...link do utworu i koniec. To nie jest czat dla zwykłych pochłaniaczy chleba tylko forum dla młodych muzyków więc podzielenie się informacjami na temat procesu powstania utworu jak najbardziej wskazane.

EDIT:

Normalnie bym napisał inaczej, ale autor zaznaczył w temacie iż utwór jest profesjonalny. Dlatego nie szczędzę sobie krytyki, która jest tu moim zdaniem niezbędna. Bo utwór nie jest profesjonalny. Z resztą ryhard zdążył już to wcześniej zauważyć.
Temat został zablokowany.

O:Profesjonalny utwór... nie chwalac sie...;d 2008/10/11 02:59 #1788

  • felixxx
  • felixxx Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forumowicz
  • Złoty forumowicz
  • Posty: 170
  • Otrzymane podziękowania: 0
Lucas Klauze napisał:

autor zaznaczył w temacie iż utwór jest profesjonalny. Dlatego nie szczędzę sobie krytyki, która jest tu moim zdaniem niezbędna.


popieram

hehe miałem napisać drugi post, ale sobie odpuściłem.
Temat został zablokowany.

O:Profesjonalny utwór... nie chwalac sie...;d 2008/10/11 03:14 #1789

  • Lucas Klauze
  • Lucas Klauze Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 366
  • Otrzymane podziękowania: 2
No ja również się powstrzymywałem przed pisaniem, ale teraz widzę, że jednak trzeba. Nie ma co siedzieć cicho. Nie chodzi już o same wskazówki i wyłapywanie błędów, ale o wyprowadzenie niektórych z błędnego przekonania, a innych czystego uświadamiania. Przykładowa sytuacja:
dj dziobak zapodał swój nowy hit kaman didźej klap jor hends! Prosi o komentowanie nutki! Wchodzi dj kaczka i zostawia pozytywnego komenta: fajne melo, dobry bejs, wypas nutka, tak czymać!
Dj dziobak kontynuuje swoją pracę, ale wypali się za kilka lat. Bo jest zwykłym pionkiem i nikt go nie uświadomił.
Tutaj sytuacja wygląda inaczej. Mamy kogoś z potencjałem. Ja powiem nawet, że prawdziwego artystę. Szkoda żeby się zmarnował. Trzeba go motywować....gnębiąc go =) Typowy pionek się podda. I dobrze bo ma się poddać. Artysta zaś będzie walczył do skutku. Poza tym rozpieszczanie tych "lepszych" zazwyczaj na złe wychodzi. Lepiej takiego skrytykować ile się da. Często się załamują takie chłopaki, ale w końcu wracają ze zdwojoną siłą. No bo to jest ich pasja przecież. I o to właśnie chodzi. Osobiście nie zwracam uwagi na krytykę. Znam swoje błędy, wiem czego mi brakuje i raczej nie biorę sobie słów innych do siebie. Ale mimo moich przekonań uważam, że krytyka musi być i to zdecydowana jeżeli chodzi o takich ludzi jak autor tematu. Chodziłem kiedyś do plastycznej szkoły. Byłem tam raczej obserwatorem niż uczniem =) Wiem z doświadczenia co się dzieje z chwalonymi i rozpieszczonymi talenciakami, a co z tymi, których jadą ile wlezie. Praca, praca, praca!
Temat został zablokowany.

O:Profesjonalny utwór... nie chwalac sie...;d 2008/10/11 14:40 #1799

  • felixxx
  • felixxx Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forumowicz
  • Złoty forumowicz
  • Posty: 170
  • Otrzymane podziękowania: 0
ty to lukas luuuubisz pisać :D
Temat został zablokowany.

O:Profesjonalny utwór... nie chwalac sie...;d 2008/10/11 15:35 #1800

  • prozac3
  • prozac3 Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
miała być ściema, że to niby twój wałek? żenujące zagranie z twojej strony kolego ;/

ten kawałek to hymn polskiej edycji Sensation White 2006 a tytuł brzmi

Nitrous Oxide pres. Redmoon - Cumulus

www.wrzuta.pl/audio/oMm20V2N0R/nitrous_o...lus_original_version
Temat został zablokowany.

O:Profesjonalny utwór... nie chwalac sie...;d 2008/10/11 16:03 #1801

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Jeżeli to prawda to ze swojej strony muszę powiedzieć że co niektórzy potrzebują po prostu dowartościowania :P
P.s. kiedyś na jednej ze stron internetowych znalazłem swoje utwory, prezentowane przez kogoś zupełnie obcego i podpisującego się jako ja:). Ludzie mają tupet.
Temat został zablokowany.

O:Profesjonalny utwór... nie chwalac sie...;d 2008/10/11 16:05 #1802

  • Lucas Klauze
  • Lucas Klauze Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 366
  • Otrzymane podziękowania: 2
Dziękujemy prozacowi za interwencję. Jeszcze dzisiaj będę rozmawiał z administratorem o usunięciu autora tematu z forum. Aż trudno uwierzyć, że ktoś zdobył się na coś takiego. Przerażające.
Temat został zablokowany.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Zasilane przez Forum Kunena