Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

O:Gniazdo OUTPUT 2011/03/15 22:15 #11630

  • geki12
  • geki12 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 46
  • Otrzymane podziękowania: 1
Jeszcze jedno zestaw ten kupiłem dla córki do UltraStara i ogólnie karaoke(np. KaraFun) ale gdyby udało się go zastosować do innych rzeczy to by było fajnie. Mógłby ktoś powiedzieć po co było kupować cały zestaw jak można było kupić tylko mikrofon no ale musiałem bo ta moja karta dźwiękowa ma słabe podbicie sygnału mikrofonu (pewnie to jest zależne też od klasy mikrofonu).

Pozdrawiam i dzieki ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Gniazdo OUTPUT 2011/03/16 10:41 #11632

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Do karaoke jak najbardziej :). Do UltraStara aby grać na 2 graczy przydały by się dwa wzmacniacze ponieważ sygnał z dwóch mikrofonów już zmiksowany będzie wychodził jednym kablem i będzie odbierany w komputerze jako jedno wejście :). Na Allegro są dobre i tanie wzmacniacze na 2 mikrofony mono (dynamiczne) za około 70zł. Polecił mi kolega i też nie narzekam :). Inna rzecz, że mikrofony dynamiczne, jeszcze tej słabszej pułki (mam Shure C606) na prawdę nie nadają się do nagrywania wokali czy instrumentów. Łapią za mało szczegółów, są przymulone, słabe brzmienie. W porównaniu z rejestratorem Zoom H2 (mikrofony pojemnościowe) zjada on tamtego dynamika na śniadanie oraz także nie jedną tanią "pojemnościówkę" ;).

Coś tam przy okazji można nagrać, ale cudów nie będzie :). Też myślałem, że dużo wyciągnę, nawet kolega nagrał ze mną jeden kawałek na tym Shure C606 i źle nie jest, ale walki z głoskami było wiele.

Nie wiem czy już działa, ale dodam, że kiedy potrzeba przechwycić coś w programie np. UltraStar albo nagrać w Audacity trzeba w ustawieniach Realteka w mikserze wyłączyć to odtwarzanie "na pulpicie" i włączyć w tym dolnym szeregu nagrywanie liniowe/mikrofonowe po czym wybrać ten sygnał z Audiacity/UltraStara/dowolnego programu :).

Pozdr.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Gniazdo OUTPUT 2011/03/17 23:03 #11650

  • geki12
  • geki12 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 46
  • Otrzymane podziękowania: 1
Hej N.E.X sorry że tak późno ale kurde czasu nie miałem.................praca ;)

A więc kombinowałem z tym wejściem liniowym i niby coś tam było słychać ale marnie tzn. bardzo cicho przy fullu głośności we wzmacniaczu. Wogóle cienizna jakaś. Gdzieś czytałem że te Realteki mają marnom siłę sygnału przy wejściu i chyba u mnie to się sprawdza. Mam możliwość zainstalowania innej karty dźwiękowej więć spróbuję z tą drugą może się uda. A skoro dużo gadamy o mikrofonach to jaki byście polecił (tak do 100 PLN)? Ten rejestrator (zoom H2) do dla mnie zdecydowanie za wysoki pułap :D

Jak sprawdzę tą kartę to dam znać ;)


Pozdro!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Gniazdo OUTPUT 2011/03/17 23:21 #11651

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Też mam realteka zintegrowanego z płyta główną i nie ma problemów ;). Podpiąłeś zasilacz pod wzmacniacz? Bez dodatkowego zasilania wzmacniacz nie zadziała ;).

Rejestratory to inna bajka, przydatne do nagrywania polowego, do domu można zmieścić się w mniejszych kwotach, przy czym trzeba mieć interfejs audio/mikser z zasilaniem Phantom aby móc odpalić w ogóle taki mikrofon pojemnościowy ;). Koszt rzędu 200-300zł za najtańsze mikrofony, aczkolwiek nie mogę nic polecić bo nie testowałem zbyt wiele :). Za 100 zł pojemnościówki jeszcze nie widziałem, w tej cenie co najwyżej mikrofon dynamiczny można kupić czyli taki sam jak ten do karaoke.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Gniazdo OUTPUT 2011/03/17 23:35 #11652

  • geki12
  • geki12 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 46
  • Otrzymane podziękowania: 1
A ten wzmacniacz nie ma zasilacza w sobie????????????
Zgupiałem już :)

Jeśli chodzi o karte to ja wcześniej miałem z nią problemy jeśli chodziło o wejście liniowe tzn. słabo działały niektóre mikrofony ;)

A nie chodzi pojemnościówkę tylko o zwykły dobrej jakości mikrofon.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Gniazdo OUTPUT 2011/03/17 23:59 #11653

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
W środku czy nie, podłączony do sieci taki wzmacniacz musi byc :). Druga opcja to zbyt niski poziom ustawiony w mikserze w ustawieniach Realteka, podciągnij tam poziom nagrywania. Domyślnie jest zaledwie na kilka procent, a podbicie ma ogromne.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Gniazdo OUTPUT 2011/03/18 00:06 #11654

  • geki12
  • geki12 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 46
  • Otrzymane podziękowania: 1
No oczywiście że wzmacniacz jest podłączony do sieci (i włączony) a w Realteku jest wejście liniowe na maksa ustawione ;) Zamieszczam poniżej screena:
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pietia. Powód: screen przeniesiony na serwer
  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena