Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

O:klawiatura,karta dźwiękowa,rejestrator 2009/03/01 16:54 #3442

  • kikut
  • kikut Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 23
  • Otrzymane podziękowania: 0
Patrzę na ceny w sklepach polskich i zagranicznych i naprawdę szczęka opada. Czasami podwójna przebitka. Jeśli w sklepie kolegi kolegi będzie to samo, albo nie będzie asortymentu to chyba zamówię w Thomannie - wygląda solidnie...

No i póki nie sprawdzę i nie porównam na żywca jakie są różnice w klawiaturze, to według zdecydowanej większości opinii w sieci to pod względem jakości CME wygrywa:

www.thomann.de/gb/cme_uf50.htm
www.thomann.de/gb/cme_uf50_nano_bundle.htm

Monitory Alesis, taniej około dwie stówy niż w Polsce:
www.thomann.de/gb/alesis_m1_aktiv_monitor_mk_ii.htm

FL Studio póki co tańsze (ino pudełkowe... :-() w Polsce niż u producenta, chyba przez wysoki kurs dolara.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:klawiatura,karta dźwiękowa,rejestrator 2009/03/01 20:24 #3443

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Weź CME z modułem Waldorfa, nie pożałujesz :) Wtedy kwestię syntezatora masz z głowy. Generalnie dobrym pomysłem jest nazbieranie większego zamówienia z thomanna i wtedy masz naprawdę ładną oszczędność- plus to, że masz 30-dniową gwarancję zwrotu bez podania przyczyny. Nie przypasi Ci? Odsyłasz... :] I to jest fajne.
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:klawiatura,karta dźwiękowa,rejestrator 2009/03/01 22:36 #3450

  • kikut
  • kikut Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 23
  • Otrzymane podziękowania: 0
Szukam właśnie jakiejś prezentacji brzmienia tego modułu, ale chyba nic z tego nie będzie. Na stronie Waldorfa nic o tym nie pisza... dziwne. Na jakimś forum wyczytałem ze jest oparty na microQ.
Można przypuszczac , że to będzie np. to:

?
Swoją drogą, gościu lubi się przebierać... :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:klawiatura,karta dźwiękowa,rejestrator 2009/03/01 23:10 #3451

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Micro Q jest obecnie warty jakieś 1000 złotych, więc warto wziąć :) Jakbym miał kasę, to bym wziął bez gadania :)
Zakupy na thomannie to dobry pomysł, jeżeli się wie, czego szukać, ma się pewność, że jest taniej niż w Polsce i kupuje się kilka rzeczy naraz. Wtedy nie trzeba płacić 20 euro za każdą przesyłkę ;)
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:klawiatura,karta dźwiękowa,rejestrator 2009/03/06 15:11 #3506

  • kikut
  • kikut Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 23
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam

Dziś kupiłem M-Audio 410 Firewire, nie wiem czy to dobrze czy źle - wyjdzie w praniu. Kolega kolegi polecił mi to ze względu na złącze i dobre opinie użytkowników (podobno ten interfejs jest powszechnie używany przez londyńskich DJ-ów).
Do tego jutro mam nadzieję wziąć na próbę Yamahe CS1X jako klawisz sterujący i syntezator w jednym. Jak będzie sprawiać problemy albo klawiatura będzie licha to CME 50 + Waldorf. Słuchawki będą Audio Technica ATH-M40fs , a monitory jeszcze nie wiem. Kolega poradził mi żebym poczekał, będzie testował w przyszłym tyg. jakiś sprzęt niskobudżetowy (do 1500zł) i wtedy cos poleci. Nie polecał natomiast sugerować się testem w Estrada i Studio bo jest "sponsorowany" i wszystkie testowane monitory nie nadają się do pracy bo zniekształcają dźwięk.
A ja tam nic nie wiem...

Problem z podłączeniem mikrofonu do karty rozwiązany jest dzięki minidyskowi - podłączam mikrofon do minidysku, a minidysk do karty... i działa.

Nie wiedziałem ,ze z Firewire takie problemy... nie to co USB - podłączasz i masz. Dobrze, że ostrzegają na każdym kroku żeby nie podłączać kabla przed instalacją sterowników.

Pozdrawiam!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:klawiatura,karta dźwiękowa,rejestrator 2009/03/06 21:15 #3508

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
kikut napisał:

Kolega poradził mi żebym poczekał, będzie testował w przyszłym tyg. jakiś sprzęt niskobudżetowy (do 1500zł) i wtedy cos poleci. Nie polecał natomiast sugerować się testem w Estrada i Studio bo jest "sponsorowany" i wszystkie testowane monitory nie nadają się do pracy bo zniekształcają dźwięk.

Normalnie padłem :D tam jest pełne zestawienie monitorów w klasie cenowej do 1500 złotych i sponsorowanie nie ma tu wiele do rzeczy. Możesz sobie poszukać w archiwum EiS testów poszczególnych modeli, popytać się na forach, ale na forach często były takie tematy.
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:klawiatura,karta dźwiękowa,rejestrator 2009/03/06 23:43 #3509

  • ogurez
  • ogurez Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 148
  • Otrzymane podziękowania: 1
Czy ja moge Prosic o jakies Demo Twojej Tworczosci bo zerkam se na te posty to Ty Stary składasz naprawde fajny sprzecik wiec sie zastanawiam czy naprawde to jest warte całej kupy kasy jesli po 2 3 tygodniach powiesz ze Cie wena opusciła :). A co do monitorów 1600 zł Max Chyba ze masz słuch absolutny ...Osobiscie posiadam 4x 30 w + tuba Jamo 120 wat i jak narazie do odsłuchu wystarczy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:klawiatura,karta dźwiękowa,rejestrator 2009/03/07 00:01 #3510

  • kikut
  • kikut Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 23
  • Otrzymane podziękowania: 0
@Ogurez, moje skromne amatorskie demo w sieci od dawna, proszę ewentualnie tylko o krytykę merytoryczno-estetyczno-artystyczną, bo technicznie to jestem naprawdę zielony i wiem, ze to jest źle nagrane,trzeszczy,klika itd...
Lepiej coś kupić niż trzymać pieniądze bez sensu, tym bardziej, że pewnie niedługo całkiem stracą wartość. Coś trzeba mieć z życia :)

Dałbyś jakis link do tych "4x 30 w + tuba Jamo 120 wat", co to jest ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zasilane przez Forum Kunena