Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

O:Automatyzacja danych na wybranym patternie 2011/03/02 22:09 #11473

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
No jest wymyślanie bo zamiast poznać obsługę programu można tak wymyślać dalej:

Czy FL Studio parzy kawę?
Można coś narysować w playliście?
Jakie nuty można zagrać na efektach?
Potrzeba jakieś kodeki?
Jak przyciszyć pattern?

itd...

Pattern to miejsce, nie możesz go przyciszyć. Możesz tam nagrać dowolną ilość instrumentów o dowolnej długości po czym wkleić na playlistę. To jest błąd logiczny wynikający z braku obsługi. Zaglądnąłeś do tego helpa ;>? Pewnie nie...

Jak wolisz po polsku to pierwszy lepszy wynik w google odrzuca na vsti.pl lub inną stronę gdzie jest wyjaśnione co to pattern, playlista, piano roll, mikser, browser i jakie są zależności między nimi oraz do czego służą. Bez znajomości tego można dalej zadawać takie dziwne pytania jak wyżej bo "Ci się tak wydaje, że tak można".

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Automatyzacja danych na wybranym patternie 2011/03/02 22:21 #11475

  • tomkac1991
  • tomkac1991 Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 26
  • Otrzymane podziękowania: 0
Co jak co, ale kolega N.E.X dobrze mówi..

Wszystko byście chcieli na tacy mieć, sami się nie wysilicie i nie poszukacie, tylko od razu piszecie temat, pomocy itd..

Powiem tak, ja się FL Studio uczyłem ładne pare lat temu, wtedy nie miałem jeszcze nawet dostępu do internetu, nie mogłem się pytać innych czy chociażby samemu poszukać odpowiedzi na necie.. Do wszystkiego doszedłem sam, więc da się samemu ogarnąć swój DAW...
Saturday come slow...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Automatyzacja danych na wybranym patternie 2011/03/02 22:50 #11476

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
No ale to jest na tacy ;).

Lubie pomagać, ale takie coś jest bez sensu dla nas wszystkich, bo wszystko jest ładnie wyjaśnione w helpie lub instrukcji drukowanej jeżeli masz box'a. Znacznie szybciej zajmie zapoznanie się z tym niż zadawanie pojedynczych pytań na takie podstawowe zagadnienia ;). Możemy tu pisać setki postów kiedy tam na jednym obrazku jest wyjaśnione wszystko - co do czego służy i jak działa.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Automatyzacja danych na wybranym patternie 2011/03/02 23:04 #11478

  • tomkac1991
  • tomkac1991 Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 26
  • Otrzymane podziękowania: 0
N.E.X masz rację, jakaś granica musi być.. sory elros003, najlepiej będzie jak się sam nauczysz..
Mała rada na koniec, bo pewnie do tego sięgniesz prędzej czy później... Tutoriale.. Uważaj przy ich doborze... rzadko kiedy znajdzie się tuts godny uwagi, i jak szukasz tutsa to do konkretnej rzeczy a nie ogólnikowo jak to masa robi: "how to make a song in fl studio" - szkoda gadać :)
Jak ostatnio na jakimś hip-hopowym forum znalazłem linki do tutoriali gościa o ksywie Bitny... to się załamałem.. gorszej żenady w życiu nie widziałem :) Dlatego uważaj, nie wierz w każde słowo kto co powie że tak należy robić a tak nie itd. No i nie działaj na schematach bo to nic dobrego.

pzds~!
Saturday come slow...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Automatyzacja danych na wybranym patternie 2011/03/03 00:07 #11482

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Tutaj na stronie są dobre tutoriale po polsku w dziale FL Studio, przyjrzyj się działom ;). Też wszystko będzie jasne. Jak byś dalej coś nie wiedział wtedy wal z pytaniem ;).

Tak jak pisze tomkac1991 - tutoriale szukać konkretnie jakby trzeba było czegoś więcej :D. Te ogólnikowe są dosyć lipne ;).

Właśnie, image line ma też swój oficjalny kanał FLGuru:

www.youtube.com/user/imageline

Bardzo dużo video tutoriali dotyczących niemal każdych elementów obsługi, a nawet czegoś więcej o produkcji można się dowiedzieć ;).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

O:Automatyzacja danych na wybranym patternie 2011/03/03 06:30 #11483

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Zachęcam do przeczytania tekstu pt: "Wszystko o klipach audio we fruity loopsie" który znajdziesz w dziale Fruity loops studio.
Jeśli będziesz miał pytania, pozostaw je w tym temacie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Automatyzacja danych na wybranym patternie 2011/03/03 09:08 #11485

  • Solid State
  • Solid State Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 89
  • Otrzymane podziękowania: 1
Nie lepiej wszystkie dźwięki z paternu nr 1 przekierować na któryś z kanałó i tam robić z nim co się chce?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena