Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Tryb Performance w Fl Studio 2011/11/09 21:06 #14306

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Image Line testuje tryb Performance (czyli bardziej rozbudowaną wersję trybu Live mode) umożliwiającą "miksowanie" utworu w czasie rzeczywistym:
Prace są w fazie alfa, a więc we wczesnym stadium. Poniższe wideo prezentuje sposób w jaki urządzenie typu pad pracuje w prezentowanym trybie. Działanie systemu opera się na dodawaniu klipów w oknie Playlisty w chwili aktywowania danego padu z poziomu sterownika hardwarowego.
Jest to swego rodzaju proces aranżacyjny w czasie rzeczywistym. Zuzycie CPU jest zbliżone do tego jakie obserwujemy podczas typowej pracy w Fl Studio.
Dzięki zastosowaniu języka skryptowego, możliwe było zdefiniowanie dodatkowych możliwości w zakresie działania poszczególnych przycisków

Jak wygląda praktyczne wykorzystanie trybu Performance - obejrzysz na poniższym video.



Ciekaw jestem Waszych opinii.
Za tę wiadomość podziękował(a): kaziorkaski

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pietia.

Odp: Tryb Performance w Fl Studio 2011/11/09 22:12 #14307

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Moim zdaniem to bardzo dobrze, że rozwijają w końcu w jakimś konkretnych kierunku jednak na razie wygląda to dosyć słabo. Odpalanie klipów live z poziomu playlisty było już dostępne dawno temu (ciągle i jednorazowe wyzwolenie), przeskakiwanie ze znaczników czy nagrywanie tego co robimy. Tutaj z nowości widzę tylko popracowanie nad integracją z Launchpadem oraz wspomnienie o jakimś języku skryptowym za pomocą którego będzie można zmieniać właściwości padów.

Nie oceniam, bo widać, że za wcześnie na cokolwiek, alfa jest zapewne dopiero pierwszym odpaleniem tego cuda (wow, udało się odpalić, działa!) :).

Chciałbym jednak zobaczyć coś bardziej oryginalnego, być może zmieniony interfejs do tego typu operacji, może jakieś nowe okno LIVE albo jakieś inne ciekawe opcje. Nie chciałbym za to, żeby IL zabrało się za kopiowanie funkcjonalności innych DAW, a jak wiadomo FL Studio jest teraz trochę do tyłu z niektórymi kwestiami. To znaczy powiedzmy tak - niby coś jest ale wersja "byle żeby było". Cały ten tryb Live w playliście właśnie taki był - byle żeby coś było, nie ważne, że nie przydatne. Tak samo integracja z Video - jest jakiś player i nic więcej, w ogólę nieprzydatny, zero markerów, przyciągania do siatki czasu.

Cały myk polega na tym, że Ableton Live właśnie słynie z takiej pracy jaką tutaj teraz próbuje Image Line kopiować. Lepiej nie zrobią na pewno, ale szkoda by było gdyby skopiowali nieudolnie odpalanie klipów i tak to znowu zostawili bez dodania czegoś od siebie.

Główny problem polega tu na tym, że silnik FL Studio po prostu nie nadaje się do gry na żywo. Ableton Live z kolei jest do tego stworzony. Dlaczego? Przecież i to i to niby może odpalać klipy? Generalnie tak, ale Ableton Live ma tak skonstruowany silnik audio, że w dowolnej chwili możemy włączyć nowe wtyczki i dokonywać na nich operacji bez ŻADNEGO przycięcia czy zatrzymania materiału, w FL Studio jest to niemożliwe dlatego skopiowanie funkcjonalności Abletona nie sprawi, że FL Studio będzie w tym choćby trochę dobry, niestety.

Tak samo pewnie z video. Nawet gdyby dało się usprawnić plugin, wprowadzić kompatybilność z plikami filmowymi oraz wrzucić to jako klip a nie film w tle to i tak leżą markery i cała reszta, bo nie ma żadnej opcji zmiany przyciągania jak to ma miejsce np. w REAPER gdzie można wybrać pomiędzy beat (takty w danym tempie) oraz czas (godzina:minuta:sekunda:klatka).

Ot takie rozterki teraz zacząłem. Generalnie cieszę się, że coś się dzieje na lepsze ale boję się, że to zepsują poprzestając tylko na nowej opcji a zapominając o drobnych ale jednak ważnych szczegółach przez które pewne funkcjonalności do dzisiaj są bezużyteczne w precyzyjnej robocie.

Trzymam kciuki, bo teraz pracuję na dwóch aplikacjach ale z FL specjalnie rezygnować nie chcę bo ma swoje zalety :).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Tryb Performance w Fl Studio 2011/11/10 11:24 #14308

  • kaziorkaski
  • kaziorkaski Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 618
  • Otrzymane podziękowania: 35
Dla mnie zaś - jako użytkownika mniej wymagającego - taki pomysł bardzo się spodobał. Już tryb Live jest ciekawym rozwiązaniem. A prezentowany powyżej Performance zapowiada się jako naprawdę dobre narzędzie. Osobiście nie wykorzystuję oprogramowania do występów na żywo, więc nie w tej kategorii to oceniam.
Ja upatruję w nim interesującego novum, które pomoże kreować inny niż do tej pory układ utworu - może ciekawszy, może bardziej świeży... Czekam na wprowadzenie tego trybu do użytku :D
Potrzeba mądrości by pojąć mądrość: na nic muzyka, gdy publiczność głucha.

www.muzyka-pomojemu.blogspot.com

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Tryb Performance w Fl Studio 2011/11/10 14:30 #14309

  • dawide576
  • dawide576 Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Zajebiste ;>

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Tryb Performance w Fl Studio 2011/11/10 16:30 #14310

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
W mojej ocenie Image Line zaczęło kierować swoje siły w kierunku rozwijaniu elementów w jakiś sposób zapomnianych, bądź po prostu, mało użytecznych.
N.E.X myślę że przyjdzie czas na nowe funkcje Video Playera.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Tryb Performance w Fl Studio 2011/11/10 22:39 #14311

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Chciałbym to kiedyś zobaczyć. Niestety nie koniecznie za X lat mogę to wykorzystywać bo już teraz mam odpowiednie narzędzie do tego, ale może komuś innemu się przyda taka opcja w FL Studio i odkryje magię pisania muzyki pod obraz gdzie można zmieniać tempo w każdym takcie, metrum i przyklejać znaczniki :).

Wracając jednak do trybu performance nad którym aktualnie pracują to mam nadzieję, że będzie można z równym powodzeniem korzystać także z innych sterowników MIDI jak choćby pady AKAI albo Korga (4x4) które też są podświetlane. Launchpad ma ten minus/plus że jest rozprowadzany wraz z Abletonem Live Launchpad Edition więc jeżeli ktoś posiada takie urządzenie to nie uniknie porównań z tym co teraz smaży IL ;). Taka przymusowa konkurencja.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Tryb Performance w Fl Studio 2011/11/13 20:44 #14335

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Mamy kolejne video prezentujące tryb Performance w akcji:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Tryb Performance w Fl Studio 2012/01/01 12:39 #14841

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
I mamy kolejny film prezentujący działanie trybu performance w oparciu o kontroler: Novation Launchpad. Publiczna prezentacja powyższego rozwiązania nastąpi w dniu przejścia projektu w fazę beta (data nie jest aktualnie znana)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena