Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Problem z keyboardem i fl'em 2008/05/21 15:32 #304

  • Longi
  • Longi Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
witam:)
dopiero niedawno sie zarejestrowalem na tym forum, ale juz zdazylem sie zorientowac ze duzo z was to profesjonalisci:D i wlasnie dlatego tutaj kieruje swoje zapytanie odnosnie uzywania keyboard'u Casio Ctk-601 jako klawiatury sterujacej.

a wiec, kilka tygodni temu zakupilem specjalnie karte dzwiekowa z dolnej półki z wyjsciem midi.po zainstalowaniu sterownikow od razu podpialem swoj keyboard i wlaczylem fl studio 7.0. kontrolka midi nie migala kiedy przyciskalem klawisze, dlatego zaczalem cos kombinowac z ustawieniami (wspierajac sie jakimis poradnikami) i w koncu doszedlem do momentu w ktorym to kontrolka midi zaczela migac po naciesnieciu jednego z klawiszow.
myslalem, ze juz wtedy wszystko bedzie ok i spokojnie bede mogl sobie cos pobrzdekac przez keyboard na wirtualnych instrumentach, a pozniej to nagrac w fl'u. niestety tak sie nie stalo. probowalem przypisac keyboard do instrumentow, ale albo tego nie potrafie, albo poprostu robi sie to jakos inaczej,
jedyne co mi dziala to przypisanie jednego z klawiszy keyboard'u do konkretnego suwaka. myslalem, ze moze sterowniki Asio cos tu zmienia, ale nawet po ich zainstalowaniu jest tak samo.
zapewne moj problem was rozsmieszy, jednak prosze was o rady co mam zrobic zeby uzywac keyboardu do nagrywania instrumentow, bebnow itp.

jeszcze raz prosze Was o pomoc i z gory dzieki :)

pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Problem z keyboardem i fl'em 2008/05/23 21:36 #321

  • Longi
  • Longi Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
prosze o odpowiedz! :) Adminie Ty napewno wiesz jak rozwiazac moj problem...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Problem z keyboardem i fl'em 2008/05/24 14:04 #325

  • bossmanmadafaka
  • bossmanmadafaka Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
siemka
nie rozumiem pojęcia "przypisac keybord do instrumentów" mozna przypsiac poszczegolne gałki z keyborda do wirtualnych.
odpalasz jakiegoś vst'eka i na nim grasz, a jeśli chesz nagrac swoje granie to musisz użyć automatyzacji. nie wiem czy zrozumiałem twoj problem jak nei to sorry hehe

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Problem z keyboardem i fl'em 2008/05/24 16:07 #327

  • Longi
  • Longi Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
no tylko, ze wlasnie jak odpalam jakiegos vst'eka to nie moge na nim grac. gdzie jest jakas opcja w ktorym wlacza sie zeby keyboard wspolpracowal z vst'ekiem?

a "przypisac keyboard do instrumentow" to mi chodzilo wlasnie o to zeby grajac na keyboardz'ie sygnal przechodzil przez vst'eki na przyklad.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Problem z keyboardem i fl'em 2008/05/24 16:37 #329

  • bossmanmadafaka
  • bossmanmadafaka Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
ykhm no mi sie wydaje ze nie ma czegos takiego jak przypisanie VST do keybordu, może inni sie wypowiedzą ja nie potrafie pomóc mam x-boarda 61 i nigdy nie mialem zadnych problemów.
yo

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Problem z keyboardem i fl'em 2008/05/24 17:52 #333

  • admin
  • admin Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Nie napisałeś czy keyboard podłączony jest za pomocą kabla MIDI czy też USB
W przypadku podłączenia za pomocą kabla USB należy pamiętać o tym iż w pierwszej kolejności włączamy instrument a następnie program w którym robimy muzykę.
Jeżeli chodzi o program fl studio - oraz klawiaturę z USB aby klawiatura w ogóle współpracowała należy w oknie settings - wywoływanym za pomocą klawisza F10 należy w zakładce MIDI w sekcji input wskazać odpowiedni sterownik, o ile jakiekolwiek posiadasz
Instalowałeś jakieś sterowniki?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Problem z keyboardem i fl'em 2008/05/25 00:23 #338

  • Longi
  • Longi Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
ojj sorry, fakt pominalem ta informacje. podlaczylem go kablem midi...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Problem z keyboardem i fl'em 2008/05/25 10:54 #339

  • admin
  • admin Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Aby móc swobodnie korzystać z klawiatury Casio Ctk-601 z Fl studio powinieneś zaopatrzeć się w adapter MIDI
# 15-pinowy wtyk Sub-D do połączenia karty dźwiękowej z interfejsem MIDI
# 2 x 5-pinowy wtyk DIN (MIDI IN/OUT) do urządzeń korzystających z MIDI, np. keyboard
Cena: około 30 zł (Allegro)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena