Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

O:Problem z masteringiem bitow 2008/07/18 12:19 #941

  • ryhard
  • ryhard Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 144
  • Otrzymane podziękowania: 0
Wonzki napisał:

Mam problem z nadaniem bitom profesjonalnego wydzwieku... ;/ Chodzi mi szczegolnie o perkusje, gdyz nie brzmi ona "czysto". Czy ktos moglby mi pomoc?? Chcialbym wiedziec jakimi wtyczkami najlepiej nadac perkusji oraz innym dzwiekom profesjonalny wydzwiek. Z gory dzieki. (Tworze bity hh). Pomoz ktos!!!!!!! ;)


napisz jakiego sprzętu używasz do produkcji dzięku(bitow)

pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Problem z masteringiem bitow 2008/07/18 14:09 #942

  • Lucas Klauze
  • Lucas Klauze Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 366
  • Otrzymane podziękowania: 2
EL KOKAL napisał:

Jestem ciekawy dlaczego u mnie tego nie ma?Czyżby FL5 nie miał tych efektów?


Z tego co wiem w FL6 był Multiband Compressor. Jeżeli chodzi o resztę wtyczek to pojawiły się dopiero w 7 wersji. I muszę przyznać, że IL mnie niesamowicie zaskoczyło. We frucie zawsze brakowało porządnych narzędzi masteringowych. Kiedy po raz pierwszy bawiłem się w/w wtyczkami pomyślałem - kolejne eye candowe zabawki mające na celu przyciągać nowych klientów. Jednak po dokładniejszym przyjrzeniu się im odkryłem, że są to tak naprawdę wtyczki z najwyższej półki. Mam wiele kompresorów, maximizerów czy limiterów. Żaden nie przypadł mi do gustu jak ten od IL. Za ich pomocą można uzyskać naprawdę niesamowite barwy. Olałem więc Reasona i Cubase'a i postanowiłem pozostać wierny Frutowi. Nie szukam już lepszych programów. Bo jeżeli chodzi o domowe studio bazujące na VST to truskawa jest najlepsza z najlepszych. I nie mówię tego z sentymentu czy przyzwyczajenia. Naprawdę pracowałem na wielu programach i żaden nie dorównywał Frutowi.
Wracając do wtyczek - zapomniałem wspomnieć o Soundgoodizerze. Też ciekawy procesro dynamiki. Bazuje na 4 presetach Maximizera. Ciekawy jest sposób ich kontroli.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Problem z masteringiem bitow 2008/07/18 16:45 #952

  • Wonzki
  • Wonzki Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • SickSide 4Life!
  • Posty: 8
  • Otrzymane podziękowania: 0
QUOTE:
napisz jakiego sprzętu używasz do produkcji dzięku(bitow)

pozdrawiam




za bardzo nie wiem o co Ci chodzi w tym ;) ale pracuje na komputerze w FL 8. nie wiem czy o to Ci chodzilo ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Problem z masteringiem bitow 2008/07/18 17:30 #953

  • ryhard
  • ryhard Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 144
  • Otrzymane podziękowania: 0
Wonzki napisał:

QUOTE:
napisz jakiego sprzętu używasz do produkcji dzięku(bitow)

pozdrawiam




za bardzo nie wiem o co Ci chodzi w tym ;) ale pracuje na komputerze w FL 8. nie wiem czy o to Ci chodzilo ;)


sprzęt to Hardware a FL to oprogramowanie czyli Software-taka jest różnica jesli wiesz o czym mówię.

opisz twoją specyfikację komputera dokładnie to napiszę Ci czy jesteć w stanie wydobyć z tego sprzętu dobre brzmienie bo o profesionalnym w domu zapomnij ;-)

pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Problem z masteringiem bitow 2008/08/08 18:24 #1261

  • DelIvered
  • DelIvered Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 15
  • Otrzymane podziękowania: 0
Widzialem juz w necie sporo postów tego typu i w 99% ktoś odpisywal ze nie da sie zrobić samemu masteringu "pro", bo od tego są studia ze odpowiednim sprzętem, bo mastering powinna robić inna osoba (a nie autor) i bla bla bla.... Ostateczną konkluzją jest to, że należy zrobić to dobry "mix". BTW mastering to może 5% efektu, mysle więc ze lepiej jest sie własnie skupic na uzyskaniu dobrego mixu. Czyli kolejno - dzwiek z róznych kierunków, potem eq - ale raczej ciąc niz podbijac i kompresja dopiero na koncu. Grunt to pilnowac zeby nic sie nie gryzło, czasem dzwiek moze byc dobry ale jezeli bedzie grał na jednej czestotliwosci z innym to wtedy oba straca. :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena