Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

O:Fl Studio 9.6 beta - pierwsze wrażenia Wasze opinie 2010/11/04 21:12 #10076

  • lcaise
  • lcaise Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 108
  • Otrzymane podziękowania: 0
Mam pytanko: przesiadłem się na 9.6 i mam pytanie - gdzie podziała się opcja 'last tweaked parameter' -> 'make a clip' ?

Zawsze z tego korzystałem, a tu nie widzę O_o

help!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Fl Studio 9.6 beta - pierwsze wrażenia Wasze opinie 2010/11/05 06:39 #10077

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Witaj, opcja Last tweaked parameter znajduje się w menu narzędziowym - Tools

Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Fl Studio 9.6 beta - pierwsze wrażenia Wasze opinie 2010/11/11 12:58 #10121

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Oglądają filmy prezentowane na YouTube w ramach cyklu Fl Studio Guru można zasmakować wyglądu miksera, który zagości na łamach Fl Studio 10, którego premiera już niebawem (być może podczas tegorocznych targów The Namm Show 2011, które w tym roku odbędą się w połowie stycznia). Tym czasem już 1 grudnia wydana zostanie kolejna wersja beta Fl Studio 9.xx.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Fl Studio 9.6 beta - pierwsze wrażenia Wasze opinie 2010/11/11 19:34 #10128

  • lcaise
  • lcaise Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 108
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dzięki Admin.
Trywialne, ale nie mogłem znaleźć 'last tweaked parameter' ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Fl Studio 9.6 beta - pierwsze wrażenia Wasze opinie 2010/11/14 23:23 #10170

  • lcaise
  • lcaise Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 108
  • Otrzymane podziękowania: 0
Kolejne problemy ....


Generalnie, jest to mega nieintuicyjny i ch**owy program, żałuję że przesiadłem się na wersję 9. Totalna padaka! Dlaczego?

Mam pattern STRINGS1 dla smyczków, nagle okazuje się, ze w plejliscie jest wklockowany patern STRINGS, a gra BASS1 [o jeden wyzej na plejliscie]. No więc wchodzę podwójnym klikiem w STRINGS i ustawiam znów wartości dla smyczków. Oczywiście zmiany też nastąpiły w BASS1. I tak w kółko.

Nie można klocków prawym przyciskiem wymazać z PL, tylko trzeba siermiężnie celować w jakiś blizej nieokreślony pkt klocka i dopiero wtedy działa - inaczej otwiera się czerwone menu kontekstowe.

Stworzyłem automation clip i co ? I moge nim "latać" góra - dół, po wszystkich trackach paternów. Powoduje to mega gnój i nieczytelność projektu.

Padaczka.

Załączam screena



Jak widac, kliknałem podwójnie pattern z plejlisty o nazwie String2 - otwarł się edytor krokowy dla nieistniejącego już [w sensie stara nazwa] chord1_2. WTF?

Lecimy dalej..



Klikam String1, odpala mi się edytor krokowy Bass2. Co to ma być? Robie coś nie tak?

jak tak ma działać nowe Fl, to ja dziękuję i wracam do ósemki, która mnie nigdy nie zawiodła.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Fl Studio 9.6 beta - pierwsze wrażenia Wasze opinie 2010/11/14 23:27 #10171

  • lcaise
  • lcaise Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 108
  • Otrzymane podziękowania: 0
Sorry za post pod postem ale jeszcze cos - brakuje tego prostego ale pomocnego PODŚWIETLENIA w plejliscie. Kurva, czy to komuś przeszkadzało ? Dzięki temu wiedziałem, na którym tracku [czyli paternie] pracuję [czyli układam klocki].
Teraz nie wiem nic, bo nie dosyć ze nie ma podświetlenia, to jeszcze można dowolnymi klockami [paternami] ustawiać w dowolnych trackach.

Mega zenada.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Fl Studio 9.6 beta - pierwsze wrażenia Wasze opinie 2010/11/14 23:36 #10172

  • lcaise
  • lcaise Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 108
  • Otrzymane podziękowania: 0
Znalazłem jeszcze taki kwiatek:




Nic nie rozumiem - źródłem dla tracka strings1 nie jest ten patern tylko bass2 - jak to wytłumaczyć ?

hokus-pokus studio.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Fl Studio 9.6 beta - pierwsze wrażenia Wasze opinie 2010/11/15 00:01 #10173

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Sorry, ale to nie program jest ****** w Twoje podejście do niego :). Nie poniżaj programu ujmując mu wartość kiedy nie wiesz na czym błąd polega.

No więc tak. Zacznijmy od tego że playlista na clipy to NIE są patterny jak to miało miejsce w tym dolnym starym panelu, nie myl tego. Masz 99 ścieżek na które możesz wklejać dowolne patterny i co tylko chcesz, to tylko siatka. To, że przyporządkowałeś na jedną ścieżkę nazwę z jednego patternu i nie wklejasz tam nic innego nie znaczy, że to jest pattern, możesz sobie klikać tam klikać po lewej stronie ile chcesz i nic się nie stanie.

Patterny układasz w step sequencerze, na jego górze masz mała administrację nazwami i numerami. Wchodząc w playlistę klikając prawym przyciskiem na zakłądkę "nutek" możesz wybrać pattern jaki chcesz mieć aktualnie pod pędzlem i wstawiasz go gdzie chcesz i ile razy chcesz w dowolne miejsce.

IMHO TO JEST właśnie intuicyjne w przeciwieństwie do tego starego systemu klocków. Według Twojego systemu pracy robi się bałagan, bo masz 10 ścieżek poświęconych na clapy, kicki itd. Staje się to nie czytelne. Dzięki temu możesz zrobić 10 patternów na same clapy i wciskać je na jednego tracka w playliście nazwanego CLAP. Jest porządek.

Pozdr.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..
Zasilane przez Forum Kunena