Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

eksport ścieżki do wav w MONO 2010/10/26 21:04 #9967

  • qtopia
  • qtopia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 17
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam, "szukaj" nie pomoglo wiec prosze o pomoc.
Mam problem jak w temacie
- mam np w Playliscie poustawiane AdioClips (-monofoniczne sciezki audio) przypisane do 1 kanalu w mikserze
- chce zawrtosc kanalu w calosci wyrenderowac w mono do dalszej edycji
- renderuje z zaznaczeniem Split Mixer Traks i w miejscu docelowym mam 2 pliki wav (jeden z nazwa sciezki, drugi Master), ale kazdy z nich otwarty np w Cool Edit jest "rozwalony" na 2 kanaly, takie same, prawy i lewy. Czy mozna to zmienic zebym mial wav mono?
Ten sam problem mam eksportujac cokolwiek, nawet Pattern z sama stopa perkusji.
I jeszcze maly OFF - czy mozna w FL przesunac w PlayLiscie te Audio Clipsy (sciezki wav) wzgedem siebie o okreslona wartosc czasu np 10ms?
Z gory dziekuje za odp i sory za polskie litery -podglad posta pokazuje mi w ich miejsce krzaki, wiec je usunalem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:eksport ścieżki do wav w MONO 2010/10/26 22:15 #9968

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Po co Cool Edit od razu... Wystarczy, że normalnie wyeksportujesz wava w stereo i odpalisz w darmowym Audacity. Rozdzielasz ścieżki, zaznaczasz je razem i klikasz opcję miksowania do jednego pliku. Program po polsku także dasz radę.

Inny sposób na logikę żeby było szybciej: skoro da się wyeksportować osobno kanał lewy i prawy, a materiał wyjściowy masz już tak czy inaczej w mono to w takim razie ustaw 100% panorame na któryś kanał i na tym kanale będziesz miał mono na jednej ścieżce, na drugiej cisze po eksporcie.

Tak, da się przestawić precyzyjnie audio clipy bez przylegania do siatki. W panelu sterowania (play, stop, rec) jest gdzieś tam rozwijane menu przylegania do siatki. Daj "none" i rozmieszczaj do woli.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

O:eksport ścieżki do wav w MONO 2010/10/26 22:46 #9970

  • qtopia
  • qtopia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 17
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dzieki za odp.
Chodzi mi kokretnie o opcję eksportu do wavu w mono, jest mi to do czegoś konkretnego potrzebne - wiem, że mogę stereo zmiksować do mono w dowolnym edytorze, ale myslałem, ze może w takim progsie jak FL powinna być taka opcja w eksporcie.
Co doprzesuwania clipow to także chcialbym móc wpisać konkretną wartosc przesuniecia, a nie walczyc z drzeniem reki i niedokladnoscia myszki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:eksport ścieżki do wav w MONO 2010/10/26 22:59 #9971

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Utrudniasz sobie robotę ;). Powiedz do czego potrzebujesz tego przesuwania w czasie a znajdziemy rozwiązanie.

Co do eksportu w mono - temat był rozkminiany już nie jeden raz, dalej nie wiem nic o eksporcie w mono, niestety ale chyba to nie jest możliwe. Wrzucenie wava do audacity i obrobienie go na mono zajmuje kilkanaście sekund a efekt jest ten sam, nic się nie zmienia i nie traci na jakości bo to wav.

Jeżeli już musisz eksportować bezpośrednio z FL to zrób tak jak napisałem. Ścieżkę mono przekieruj 100% na lewy kanał i podczas eksportu każdego kanału do osobnych plików zyskasz jeden 100% mono, a drugi pusty.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:eksport ścieżki do wav w MONO 2010/10/26 23:05 #9972

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Do dokładnego ustawiania w czasie służy nowa opcja delay compensation. Zamiast wyrównywać opóźnienia możesz je sam zrobić wpisując wartość w milisekundach. Opcja jest na każdym kanale w mikserze.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:eksport ścieżki do wav w MONO 2010/10/26 23:39 #9973

  • qtopia
  • qtopia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 17
  • Otrzymane podziękowania: 0
Mam FL5-znalazlem tam tylko latency comensacion, ale to chyba o co innego chodzi.
Generalnie do czego zmierzam z tym przesunieciem - chodzi o to, ze przeczytałem, że głebie panoramy, ale też wyrazistosc brzmienia np gitary rytmicznej, można spotegować dublujac jej siciezkę, rozkladając każdą z nich inaczej w pan. oraz przesuwając je względem siebie o 10-20ms. Nie znalazłem takiej opcji (precyzyjnego przesuniecie ) w FL, wiec postanowilem eksportować scieżki i poustawic je w cool edicie. I dalej to już jak pisałem - kazda scieżka mimo, że mono to jednak stereo i nie wiem czy mam robić tak, że miksuje je w cool edicie do mono i dopiero ustawiam przesuniecia i panoramę czy oszczedzić se pracy i ustawić w panoramie wavy mono/stereo (może to w efekcie to samo, nie znam się od razu przychodzi mi na myśl mgliste pojecie przeciwfazy).
Tak czy inaczej najwygodniej byłoby moc przesuwać w FL i uzywać go też do końcowego masteringu-oczywiście mocno amatorskiego, a nie latać pomiędzy progsami.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:eksport ścieżki do wav w MONO 2010/10/27 00:55 #9975

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
To już dosyć archaiczna wersja FL, Delay Compensation jest od wersji 9.1.0. jak i wiele innych.

Tak też myślałem ;).

Jeżeli masz do dyspozycji wyłącznie jedno nagranie gitary to kopiujesz je i każde z nich przypisujesz do innego kanału w mikserze. Jedno nagranie dajesz na 100% lewą stronę a drugie 100% na prawą. Można to zrobić ręcznie. Dobra, ale idźmy dalej. Dokładnie to samo zadanie wykonują stereo ehnancery np. MDA Stereo, bardzo prosty, darmowy i skuteczny plugin. Nie musisz nic kopiować, wystarczy założyć tą wtyczkę jako efekt i ustawić odpowiednie opóźnienie.

Problemem jest tylko to, że brzmi to wtedy plastikowo i sztucznie, ponieważ są to dwa takie same nagrania i jedyne co uzyskasz opóźniając to przestrzeń, żadnej mocy raczej.

Żeby realnie uzyskać ciekawy efekt trzeba nagrać daną partię gitary dwa razy. Za każdym razem od nowa. Będziesz miał wtedy różne drobne opóźnienia wynikające z tego, że nie da się idealnie zagrać tak samo :). Fala zawsze będzie inna. Robiąc panoramę z takiego materiału 100% L i R uzyskasz naprawdę naturalny i mocny efekt.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:eksport ścieżki do wav w MONO 2010/10/27 09:30 #9976

  • qtopia
  • qtopia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 17
  • Otrzymane podziękowania: 0
Z podwójnym nagrywaniem wychodzi mi jednak tak, że sygnał z obu scieżek nakłada się na siebie w taki sposób, że niknie momentami (nagrywam liniowo + symulacja wzmaka VST)
Dzięki N.E.X. za zainreresowanie. Pomogłeś mi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena