0aPa4X OS NEXT to odświeżone wydanie systemu operacyjnego przeznaczonego dla Korga pa4x, a którego dostępność spodziewana jest na koniec lutego bez jakichkolwiek dodatkowych opłat. Zupełnie nikt się tego nie spodziewał.

Trzeba przyznać, że na tegoroczny THE NAMM SHOW 2019, Korg wytacza ciężkie działa. Wystarczy wspomnieć o nowych odsłonach Korga Krossa czy Kronosa SE

Nie jest to zwykła aktualizacja. Ta będzie wiązać się z całkowitym przeinstalowaniem systemu operacyjnego, jak to miało miejsce podczas udostępnienia wydania 2.0

Przypuszczalnie procedura instalacji systemu NEXT będzie taka sama jak w przypadku wersji 2.0.

Nie da się ukryć, że producent stale podnosi poprzeczkę a instrument, który jest na rynku od dobrych kilku lat przez aktualizację nabiera świeżości (i nie straszna mu konkurencja). Użytkownicy Yamahy w takim przypadku musieliby zainwestować w kolejny keyboard – sorry Yamaha ale tak właśnie jest.

Przczytaj również: Korg pa4x v2.0 OS - nowy system operacyjny dla Korga (szczegółowe informacje)

Myślisz o sprzedaży Korga pa? – możesz o tym zapomnieć a przynajmniej przekonać się do nowego systemu operacyjnego.

Poniżej materiał wideo prezentujący w skrócie wszystko to, czego można się spodziewać po aktualizacji 3.0

 

Nowy interfejs graficzny

Producent postawił na ciemniejszy motyw interfejsu graficznego. Nie oznacza to jednak, że będzie trzeba uczyć się go na nowo. Niemal wszystkie elementy pozostały na swoich miejscach. Producent skupił się na uwydatnieniu najistotniejszych elementów systemu. Powyższy efekt osiągnięto dzięki zastosowania na nowo schematu kolorystycznego.

Odświeżony GUI to większa prostota użytkowania oraz radość dla oka

korg pa4x OS v3.0 new operating system for korg 2019

Bezpośredni odczyt próbek z dysku

Najnowszy OS daje użytkownikowi możliwość załadowania aż 1,5 GB własnych próbek, a przy zastosowaniu szybkiego algorytmu kompresji instrument pomieści 3 GB sampli!

korg pa4x OS v3.0 new operating system for korg 2019

Kopiowanie KeboardSETów

Producent uprościł procedurę kopiowania KeyboardSetów pomiędzy stylami oraz wpisami SongBook.

Instrumenty monofoniczne zabrzmią jeszcze lepiej

Dzięki usprawnieniom w stosunku do parametrów MONO LEGATO oraz PORTAMENTO, instrumenty monofoniczne zabrzmią jeszcze bardziej realistycznie podczas grania na nich z użyciem funkcji LEGATO. Na pokładzie instrumentu znajdzie się kilka nowych barw obrazujących powyższą funkcję w akcji.

Coś dla miłośników organów Hammonda

Okno organów suwakowych nabrało nowych kształtów. Zmiany dotyczą również barw. Część z nich została zdefiniowana na nowo.

korg pa4x OS v3.0 new operating system for korg 2019

Opcje nagrywania w jednym miejscu

Po naciśnięciu przycisku Record ujrzysz nową lepszą odsłonę narzędzi do rejestrowania. Wszystkie zostały zebrane w jednym miejscu. Nie ma znaczenia w jakim trybie aktualnie się znajdujesz. Nagranie stylu, pliku midi, sekwencji pad, nagranie utworu z wykorzystaniem opcji Quick record, konwersja pliku midi do stylu za pomocą BOT CREATORA na rejestrowaniu do formatu mp3 kończąc – to wszystko znajdziesz pod magicznym przyciskiem RECORD.

korg pa4x OS v3.0 new operating system for korg 2019

Quick Record – opcja zdefiniowana na nowo

Quick Record to szybki sposób na rejestrowanie utworów powstałych na bazie styli automatycznego akompaniamentu. Procedura ta została znacznie uproszczona.

korg pa4x OS v3.0 new operating system for korg 2019

Połącz korga z dowolnym urządzeniem MIDI

Podłączenie niewielkiej klawiatury sterującej, serii instrumentów KORG nano z wykorzystaniem portu USB HOST jeszcze nigdy nie było takie proste a to z uwagi na gotowe presety MIDI opracowane na potrzeby OSa 3.0. Tutaj tzreba zaznaczyć że funkcjonalność ta była już zaimplementowana w wersji 2.0

Inne istotne usprawnienia

W obecnym wydaniu mamy możliwość

  • jednoczesnego zaznaczenia kilku wpisów w SongBooku,
  • założenia blokady na Keyboard Sety,
  • zdalnego sterowania funkcją synchronicznego startu/stopu przy użyciu MIDI.
  • Instrument uruchamiać będzie się znacznie szybciej
  • Na pokładzie znajdziemy nowe style

...a tak będzie wyglądać ekran podczas ładowania się danych zaraz po uruchomieniu instrumentu 

korg pa4x OS v3.0 new operating system for korg 2019

 

W instrumencie znajdziemy również NOWE STYLE.

Przy okazji powyższego można się zastanowić co z następcą pa4x? W sumie nie jest to istotne. W końcu Twój stary instrument staje się jakby nowym a premiera pa5x?? może poczekać.

Dostępność sytemu: koniec lutego 2019

P.s. pytacie mnie dlaczego system ukaże się z końcem lutego - aktualnie trwają betatesty, i aby mieć pewność, że końcowy użytkownik nie będzie miał problemów, producent dopiesza OS.

Pobierz system OS v3.0 dla instrumentów Korg pa4x: Kliknij tutaj (link zostanie aktywowany z chwilą oficjalnego udostępnienia systemu przez Producenta).

Chciałbyś lepiej poznać możliwości instrumentu Korg pa3x/pa4x/pa1000/pa700? Zapraszam do zapoznania się z ofertą indywidualnego kursu obsługi Korga pa4x/Korga pa3x/Korga pa2x/Korga pa900/Korga pa1000/Korga pa700.