Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

N.E.X. - Groove Machine Live Dub 2011/08/17 16:06 #13484

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Tak jak obiecałem tak wrzucam :). 100% czysty Groove Machine zarzucony na master, jedynie z LoudMaxem do poprawienia głośności i EQ obcinające poniżej 20hz bo syntezator generuje zbyt niskie częstotliwości. Zapomniałem odfiltrować efektem HPF główny lead i robi trochę zamieszania w dole, ale to mało zauważalny szczegół, bardziej na analizatorze widoczny niż słyszalny czy odczuwalny ;).

Wybaczcie za jakość, ale nie mam kamery do nagrywania, aparat jest weteranem to robi szumy zawodowo :). Jakość dźwięku przynajmniej dobra jak na możliwości YT ;). Zgrywane na żywo na Edisona, synchronizacja dźwięku z wideo w Reaperze. Sam GM puszczony na FL Studio 10 oczywiście ;).

Gatunkowo taki dubstep którego zbytnio nie trawie poza wyjątkami, ale jakoś tak wyszło :). Brzmienia wykręcone od zera na przebiegach GM, sample z własnej kolekcji, dużo automatyki na sekwencerze i efektów typu przester i bit crusher. 1 to główny wooble, 2 to bas po niego idący trochę inaczej, 3 to wokalizacja wow wow :). 4 główny funky lead filtrowany pokrętłem modulacji i w końcu 5 jako tło średniego basu, lekki saw. Na automatyce filtry i prędkość LFO zsynchronizowana w różnych odstępach.

Stuttery przypisane pod pokrętła i jeden ALT 1/4 na przycisk niedaleko nich do robienia rewersów ;). Zakończenie takie sobie, ale to w końcu zabawa live, za każdym razem wychodzi inaczej, a chciałem tylko pokazać co tam ukręciłem a nie robić kilkanaście podejść i wybierać najlepsze :).

No chyba na tyle, jakbyście mieli jakieś pytania co do GM to śmiało :).

Za tę wiadomość podziękował(a): MadDziadPL

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: N.E.X. - Groove Machine Live Dub 2011/08/17 17:20 #13486

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Rewelacja - i już nie chodzi wyłącznie o sam Groove Machine, ale to w jaki sposób prezentujesz co ta wtyczka potrafi - kręcisz gałkami jak zawodowiec, potrafisz wykorzystać swoją klawiaturkę w 100% (tak przy okazji co to za klawiatura - bo przyznam się że wcześniej takiej nie widziałem).
Bardzo pozytywnie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: N.E.X. - Groove Machine Live Dub 2011/08/17 17:48 #13488

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Dzięki :). Klawiatura to M-Audio Oxygen 49 - klawisze + 9 przycisków + 9 suwaków + 8 pokręteł i przyciski do sterowania. Rozłożyć funkcje tak aby dało się tworzyć i nagrywać to ciężka sprawa, znacznie wygodniej z myszki ustawiać, ale do późniejszej zabawy daje rade taki sprzęt. Dodam także, że syntezatorami można grać na dwóch oktawach przez co pozostałe klawisze są wolne i można je przypisać do czegoś. U góry mam zmianę brzmień na czarnych - 5 czarnych, 5 brzmień ;). Na dole mutowanie 7 białych do perkusji (tylko jednego brakuje) i 5 czarnych na 5 syntezatorów. Nie używałem tutaj, ale raz przypisane zostają na cały czas nawet w nowej instancji i projekcie :). Wszystko przez funkcję link u góry wtyczki. Pokrętła i inne przyciski trzeba niestety już przez funkcję last tweak parametr bo idą po MIDI większym niż 128 i GM nie łapie tego, na funkcjach Oxygena typu suwak, pokrętło, on/off, przycisk itd.

A co do kręcenia, to każdy by tak ukręcił po chwili zabawy :).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: N.E.X. - Groove Machine Live Dub 2011/08/17 19:52 #13492

  • MadDziadPL
  • MadDziadPL Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
  • Posty: 658
  • Otrzymane podziękowania: 61
Świetnie Nexu:)
Kręcenie na GM idzie Ci rewelacyjnie a i jakość Twojej wirtuozerii też za dychę:)
Cosik czuję,że teraz wielu z nas zacznie "mieszać" na grove boxach ile fabryka dała,bo możliwości wtyki robią wrażenie.
Z innej beczki:
Mam mały problem techniczny.
Nie wiem czy jest to spowodowane tym,że jest to wersja testowa ale zapodaję automapę od GM i moja klawiatura niestety cosik nie widzi tych ustawień,trza się chyba pobawić w ustawienia kontrolerów ręcznie:)
Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: N.E.X. - Groove Machine Live Dub 2011/08/17 20:17 #13493

  • darson
  • darson Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 435
  • Otrzymane podziękowania: 11
Elegancko wyszło. Zabawa live jest z tą wtyką nieprzeciętna;) Mnie wkurza A-PRO bo niektóre z przycisków mają dziwne działanie.
Na przykład pady dynamiczne przypisane do przełączania między patternami GM'a. Niektóre działają normalnie (jedno przyciśnięcie pada), a niektóre muszę dwa razy wciskać żeby przełączyć pattern. Może ktoś coś wymyśli w tym temacie bo widziałem na forum IL, że są problemy też z innymi kontrolerami.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: N.E.X. - Groove Machine Live Dub 2011/08/17 21:01 #13494

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Znam ten problem, też tak mam, kwestia odpowiedniego ustawienia przycisków do konkretnych czynności. Nie chcę teraz tutaj kombinować za bardzo ale generalnie rozchodzi się o funkcję przełączania on/off i triggery. Zobaczcie na video co się dzieje kiedy naciskam przyciski pod suwakami - na wyświetlaczy pojawia się 127 (maksymalna wartość MIDI licząc od 0), kiedy puszczam robi się 0. To jest trigger - funkcja działa tak długo jak długo trzymasz przycisk. Musiałem przeprogramować klawiaturę na tego rodzaju komunikaty, domyślnie miałem on/off czyli raz naciśnięte daje 127 a drugi raz zeruje.

Z tym on/off pojawia się tutaj właśnie problem samego zaprogramowania danych kontrolek. Przykładowo on/off działa w mikserze FL na mutowaniu ścieżek. On załącza, off wyłącza (lub na odwrót, jak kto woli). Dzieje się tak bo kontrola odbiera dane zero jedynkowo - jest max 127 to się zapala, jest minimalnie 0 to gaśnie (można sprawdzić przypisując pokrętło - zapali się tylko nakręcając na maks). Dla porównania niektóre kontroli w Groove Machine zmieniają swoją wartość tylko na "1". Stąd używając przycisków on/off trzeba nacisnąc dwa razy aby powtórnie zrobić "1" na przemian z "0". Triggery zawsze po naciśnięciu dają 127 dlatego każde użycie takiego przycisku daje wartość do danej kontroli w GM, a w przypadku tej wtyczki ona sama sobie daje na przemian włączone i wyłączone.

Stuttery w GM działają tak samo - z on/off nie zadziałają, potrzebny jest trigger który będzie trzymał, akurat w przypadku GM, dowolną wartość poza 0. Stąd można przypisać pokrętła do jakby się mogło wydawać przycisków - przekręcenie na dowolną wartość poza 0 daje efekt - można zostawić i kombinować dalej zwalniając ręce :).

Chciałem prosto a pewnie przekombinowałem z wyjaśnieniami. W skrócie - z tym MIDI są takie jaja, że często trzeba przeprogramowywać przyciski w samym kontrolerze na odpowiednie funkcje ponieważ programista raz zaimplementuje tak a drugi raz inaczej. Na forum IL ktoś poruszał ten temat, że Maxxx pisze wszystkie wtyczki właśnie 1 - 0 - jest albo nie ma, ale jak dla mnie to zaleta bo można dostosować samemu, tylko trzeba mieć odpowiedni kontroler który to umożliwia w jakikolwiek sposób (choćby przez sterowniki) ;).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: N.E.X. - Groove Machine Live Dub 2011/08/17 21:37 #13495

  • darson
  • darson Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 435
  • Otrzymane podziękowania: 11
Wykombinowałem, że tam gdzie wymagana jest reakcja natychmiastowa po jednorazowym naciśnięciu, podlinkuję czarne klawisze (mam w końcu 15 do wykorzystania), białe robią taki sam numer z koniecznością dwukrotnego wciskania.
Razem ze sterami do tego A-PRO zainstalował się mały programik (cakewalk A-PRO Editor) do grzebania w ustawieniach samego kontrolera i pewnie tam wszystko się da.... Poczekam na finalną wersję GM'a. Jak się w tej kwestii nie zmieni wiele to wtedy skorzystam z tego narzędzia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena