Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Odp: Konkurs:) 2011/10/01 14:42 #13920

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
W sumie to nie mój pomysł, wcześniej już była taka propozycja na którejś z poprzednich stron :).

Pozostaje tylko kwestia efektów - we własnym zakresie to co posiadamy czy też z góry ustalone? Wydaje mi się, że efekty można by zostawić do włąsnej dyspozycji i nie precyzować (i jednocześnie komplikować zasady), bo nie mają takiego znaczenia, nawet jeżeli ktoś posiada komercyjne zestawy - pogłos to pogłos a delay to delay, equalizer itp. Dodam, że sam korzystam wyłącznie z freewarów w tej kwestii więc to nie tak, że posiadam super mega wtyki i chce przeforsować taką zasadę :P. Wydaje mi się, że każdy ma tam jakiś swój ulubiony zestaw wtyczek (albo tych natywnych w DAWie) więc wykorzysta je tak jak najlepiej potrafi zamiast tworzyć zestaw 15 dozwolonych wtyczek komplikując zasady. Szczerze - nie chciało by mi się brać udział jeżeli miałbym ściągać mega paczkę i to ustawiać wszystko :P.

No i druga kwestia perkusji - oczywiście na większości syntezatorów da się wykrzesać jakąś perkusję, szczególnie jakieś a la Jean Micheal Jarre z dawnych lat co pasuje tematycznie, bo on sam tak robił, tylko że na prawdziwych analogach. Jednak zrobienie czegoś takiego może nie być takie łatwe dla każdego na takich nie dedykowanych instrumentach. Synth1 posiada moduł szumu więc na nim można wykonać takie operacje, w domyślnym banku brzmień posiada nawet chyba presety perkusyjne. Myślę, że to rozwiązałoby problem (synth + podanie linka do banku presetów, bo są one osobno do ściągnięcia ze strony producenta)

Co o tym myślicie?

Jak coś to też byłbym za synth1 :). Znany instrument, dużo osób go zna, jest prosty w obsłudze, posiada ładne barwy, potężna kolekcja presetów która umożliwi jakoś zacząć wszystkim (szczególnie perkusja wymieniona wyżej). Jest jeszcze kilka alternatyw jak Superwave P8 czy VAMinimoog (czy jakoś tak) no ale posiadają one dosyć trochę wad.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

Odp: Konkurs:) 2011/10/01 16:46 #13921

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Oczywiście chodziłoby o pracę na jednym wybranym syntezatorze: w sumie Synth1 jest doskonałym wyborem - wtyczka wszystkim dobrze znana o potężnych możliwościach, faktycznie z wygenerowaniem perkusji może być problem. Nie ma co sobie zbyt mocno podnosić poprzeczki - w końcu to ba być zabawa.
Co do brzmień perkusyjnych można byłoby po prostu oprzeć się na konkretnych próbkach udostępnionych wszystkim chętnym w postaci paczki do pobrania.

Co do efektów, zgadzam się z Tobą N.E.X. jedni znają dane wtyczki efektowe lepiej inni gorzej, dlatego tutaj należałoby przyjąć zasadę - każda możliwa wtyczka efektowa byle była na licencji freeware.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Konkurs:) 2011/10/01 20:02 #13922

  • darson
  • darson Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 435
  • Otrzymane podziękowania: 11
Paczka sampli perkusyjnych GM. Po 5 wariantów wzmocnienia. Do wycinania ;-)

www.sendspace.pl/file/818799b1e46fa46b48f96d4

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez darson.

Odp: Konkurs:) 2011/10/01 21:45 #13926

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Chyba, że robimy mega wyzwanie i do ścieżek instrumentalnych synth1 a do perkusji drumatic 3 - www.e-phonic.com/plugins/drumatic3.php :)? Dedykowany synth, jest łatwy w obsłudze.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Konkurs:) 2011/10/01 21:57 #13927

  • darson
  • darson Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 435
  • Otrzymane podziękowania: 11
Drumatic bardzo dobrze mi się kojarzy jeszcze z czasów zabawy w MadTrackerze. Świetna wtyka perkusyjna. Jestem za.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Konkurs:) 2011/10/02 06:46 #13930

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193

N.E.X. napisał: Chyba, że robimy mega wyzwanie i do ścieżek instrumentalnych synth1 a do perkusji drumatic 3 - www.e-phonic.com/plugins/drumatic3.php :)? Dedykowany synth, jest łatwy w obsłudze.


A może jeszcze prostszy GTG Synths - DPC v3 - którym krótko napisałem na głównej stronie, a który również znajdziemy w sekcji download (kategoria Vst instruments)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zasilane przez Forum Kunena