Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Czaku - FloorBreaker 2011/09/06 18:57 #13715

  • Czaku
  • Czaku Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 87
  • Otrzymane podziękowania: 3
Witam was rodacy kraju brzmień i Rytmów... ;)

Chciałbym podzielić się z wami kawałkiem utworu.
Chciałbym dopracować go technicznie w miarę jak najlepiej i proszę o wskazówki co nie tak.
Słyszę, że "syczy" trochę za bardzo.... Wszelkie wskazówki przyjmę na kark ;)
Prośba moja stąd ponieważ składam na słuchawkach i to marnych, i po czasie nie reagują mi uszy na niektóre błędy .
Dzięki pozdrawiam.

Wykonawca - tytuł: Czaku - Floorbreaker
Gatunek: Rock, Breakbeat, FreeStyle
Wykorzystywane oprogramowanie (DAW): Fl studio
Wykorzystywane wtyczki: WaspXT, Goliath, BooBas, cięte sample

Plik załącznika:

Nazwa pliku: FloorBreaker.mp3
Wielkość pliku:2,257 KB
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Czaku - FloorBreaker 2011/09/06 21:37 #13718

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Faaaaaak, to jest genialne :D. Dawno żaden bit tak nie dał mi kopa.

- W 4 sekundzie gitara się zcina, zbija to z tropu mocno, dalej nie odnotowałem już.
- Fajnie się rozkręca.
- Mocno wchodzący rytm
- Wysoki bass to mistrzostwo w tym kawałku.
- Też mam odsłuch na słuchawkach, ale faktycznie tak powyżej 8kHz mocno syczy, teraz może i jest w normie, ale w końcowym wyniku po podniesieniu całego poziomu może to przeszkadzać w porównaniu do innych kawałków. Najlepiej stępić wszystkie talerze a reszta bez zmian, schowają się trochę, nie będą tak przykuwać uwagi i bardziej będzie słychać tego soczystego clapa :).
- Dobra dynamika, ładna przestrzeń, dużo się dzieje ale w miarę nie zamazuje się no i miks jest dosyć głośny dzięki dużej ilości elementów wypełniających całe pasmo (nie jest "przebasowane"). Po masterze będzie kopał :).
- Wstęp jak do Borderlandu, mocno mi się kojarzy z muzyką Jespera Kyda (Assasin Creed, Borderlands, Hitman, Kane & Lynch). Ale tylko wstęp przez perkusją. Zapewne przez podobne trzymające napięcie akordy jak i gitarę na pogłosie i delayu ;).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Czaku - FloorBreaker 2011/09/07 07:40 #13720

  • Czaku
  • Czaku Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 87
  • Otrzymane podziękowania: 3
Super w takim razie. Składam jeszcze.
Czyli wychodzi na to samo bo u mnie te same rzeczy wychodzą ale poprawiam, poprawiam....

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Czaku - FloorBreaker 2011/09/07 07:43 #13721

  • Ahremov
  • Ahremov Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • W muzyce wszystko jest mozliwe (Novation)
  • Posty: 542
  • Otrzymane podziękowania: 17
Fajne naprawde.Ciekaw jestem jek wyrzezbisz calosc.Zdradzisz tajemnice jaka perka?szukam cos do wlasnie podobnego beatu ale wiekszosc mi nie pasi.Albo zbyt vintage albo zbyt wspolczesne

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Czaku - FloorBreaker 2011/09/07 07:58 #13722

  • Czaku
  • Czaku Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 87
  • Otrzymane podziękowania: 3
Zdradzę, że główny Tłuścioch bit jest po prostu robiony każde uderzenie z osobna pod względem długości i głośności. Do tego jest inaczej złożony niż standardy w łamanych bitach. Do tego pętle perkusyjne, które przy innej charakterystyce bitu też nabierają nowego rytmu jakby... :)
A w ogóle to zjarałem się na Hyper - Replica oraz Cascade. ot i tyle, chodziło za mną. Pozdr. ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Czaku - FloorBreaker 2011/09/07 19:27 #13729

  • Czaku
  • Czaku Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 87
  • Otrzymane podziękowania: 3
ok, ok... szanowni Nex i Ahremov..
Skręciłem całość na 5'02" - imponująco hehehe :)
Nie wyszedł nudno czego się bałem i ogólnie całość jest Alles Klar!
Nadrabiałem całość jakoś samplami słów obcych raperów itp i ma smak moim zdaniem.

Druga sprawa.
Przepuściłem całośc przez jakiś taki mój Master i wyszedł dynamiczny bit. Crashe pozbijałem same bez ogólnego ciecia czestotliwości - tak samo pętle....
Użyłem : Compressor i 7BandEQ plus ustawienia w sekcji master w mikserze.

Macie pomysł na jakiś ciekawy efekt lub "poprawiacz" w panelu miksera master? Nie chce przekombinować.... ;)
Aha do poprawek mam na jutro masę błędów stylistycznych ale to mniejszy kłopot z tym sobie poradze, kwestia czasu...

Thx, Pozdrówki.... ..." Get Back The Championship..."...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Czaku - FloorBreaker 2011/09/08 09:35 #13732

  • Ahremov
  • Ahremov Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • W muzyce wszystko jest mozliwe (Novation)
  • Posty: 542
  • Otrzymane podziękowania: 17
Ja mam na sumie lekko ustawiony kompresor(ratio 2:1,tresh tak by scinal mi maksymalnie 3db,atak i release nie za szybki by byla moc).Moze jeszcze jakis saturator czasem.
Ten jest dobry i darmowy.
www.voxengo.com/product/tubeamp/
To wszystko z dynamiki w sferze miksu.resztę slotów u mnie zajmuja roznego rodzaju analizatory i na szarym koncu najwazniejszy, SPAN.Rowniez za free :)
www.voxengo.com/product/span/
To Ci powinno wystarczyc by zbudowac potezny miks.Walczysz teraz z czestotliwosciami i ogolnie dopasowujesz brzmienie poszczegolnych elementow.Wazne by dostroic wybrzmiewanie poszczegolnych nut,takze perkusji.Wyrownac wszystkie peak-i i osiagnac wysoki RMS przez idealne dopasowanie do siebie poszczegolnych instr.Generalnie chodzi o to by miks byl nie przeladowany w poszczegolnych czestotliwosciach.Wszystko obserwujesz w SPAN-ie i moze w analizatorze widma.
Tak idealnie sklejony miks (okolo -5,-4db)exportujesz do wav(32 lub 24bity i bez ditheringu koniecznie).Pozniej ladujesz go jeszcze raz do FL.Najlepiej z poziomu browsera.W tym celu musisz skopiowac plik z miksem do folderu(ja nazwalem go master),ktory to wskazujesz pozniej w "file menu".Tam powiedzmy beda lezec gotowe miksy.
Otwierasz browser,przeciagasz plik audio do playlisty,podpinasz pod mikser i zaczyna sie proces masteringu.
Tyle teoria;) he he.Ja wybralem taki sposob bo metoda prob i bledow,mi sie to sprawdza.Oczywiscie w samym procesie"home measteringu"jest jeszcze kilka sztuczek,by pieknie podciagnac dynamike i nasycic brzmienie,ale w tym procesie to juz wszystko malutkimi kroczkami.Najwazniejsze sa oczywiscie warunki odsluchowe.Jesli takich nie posiadamy,to mega istotne jest miksowac i masterowac ze sciezkami referencyjnymi(swietnie zmasterowanymi,sprowadzonymi oczywiscie do poziomu naszego miksu).W tym przypadku będą to zapewne jakis wav-y z "Battle Of The Year 2010" ;)
Pozder

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Czaku - FloorBreaker 2011/09/08 12:13 #13733

  • Czaku
  • Czaku Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 87
  • Otrzymane podziękowania: 3
Wow, troche tego jest...
Faktycznie dobra metoda, gdzie można dużo rzeczy poprawić. Jednak po spędzeniu kilku dni przed monitorem na składaniu jakbym taki master jeszcze strzelił to by mnie znieśli z krzesłem do piwnicy i kroplówkę podłączyli... ;)
Myślę w ogóle na czymś takim aby składać numery i dawać je póżniej komuś na mastering. Oczywiście samemu wyciągać co się da.

No ale dotrzymuję słowa daję do analizy tzw. Fresh kozak bit , jak to nawinął Pewex ;)))
Krytyka wskazana. :)

Tytuł i wykonawca: Czaku (Mooha) - Get Back The Championship
Gatunek: Rock, Break, Freestyle
Czas: 5'08.
Wtyczki: Waspxt, Goliath, booBas, Cięte Sample i inni
DAW: Fl Studio

Link:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Czaku.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena