Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Outta Space - TBA 2011/10/23 09:56 #14097

  • Freewell
  • Freewell Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 0
Cześć chciałbym wam przedstawić moją nową piosenke demo. Jednak potrzebuje waszej pomocy w technicę :(

www22.zippyshare.com/v/69942084/file.html

Chciałbym wiedzieć co powinienem poprawić

Gatunek : Trance / Progressive Trance

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Outta Space - TBA 2011/10/23 18:41 #14100

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Witaj,

Do poprawy raczej dużo, przede wszystkim proporcje. Stopa i bas stanowczo za głośno w stosunku do reszty (czyli właściwie całej muzyki). Brzmi to jak odbijanie piłki tenisowej o podłogę (tak, to ten dźwięk) a w tle jakaś tam muzyka ;). Chyba nie o to chodziło. Nie znaczy to aby od razu bawić się equalizerem i podciągać wszystko w górę albo każdy suwak o X dB, należało by od nowa wszystko zrobić, na zero i jedziemy.

Wcześniej jednak przydało by się coś pokombinować z brzmieniem i odpowiednią separacją częstotliwości, bo wydaje mi się, że sam miks tutaj nie pomoże, prawdopodobnie dalej będzie się większość zlewać tylko głośniej (hihaty z melodią itd). Pomyśl na rozłożeniem tego w panoramie.

Przede wszystkim dowiedź się dlaczego tak mocno "przebasowałeś" ten kawałek, bez wyeliminowania przyczyny każdy następny będzie taki sam. Zazwyczaj są dwa powody - złe odsłuchy albo złe przyzwyczajenie. Jeżeli ktoś lubi jak mocno "kopie" to niestety, tego trzeba się wyzbyć ;). Złe odsłuchy to takie które mają jakieś ubytki (a pomieszczenie tylko to pogłębia). Nie mam na myśli tutaj jakichś wyidealizowanych parametrów na początek czy monitorów odsłuchowych, ale wszelkie subwoofery, ogromne kolumny należy odrzucić, musi być standardowe 2.0, głośnik lewy i głośnik prawy, jak najbardziej standardowe, żadnych udziwnionych plastikowych zestawów multimedialnych albo kolumn koncertowych. Robiłem na takich z 2 lata i... Zmarnowałem tylko masę czasu, bo potem od nowa musiałem się uczyć w miarę dobrego miksu ;).
Za tę wiadomość podziękował(a): Freewell

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Outta Space - TBA 2011/10/23 19:41 #14102

  • Freewell
  • Freewell Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dobrze mówisz tylko mój błąd polega na tym ,że staram się jak najmocniej żeby coś wyszło z brzmień i mam głośniki logitech x-230 a do tego używam słuchawki Pioneer se-mj2 i jakoś nigdy nie mogę zrobić dobrego mixu. Wszystko w tym utworzę się zlewa po przesłuchaniu. Jak się robi to się błędów nie słyszy ale jak odpalam głośniki (bez żadnych udziwnień Lewy - Prawy ) to jak najbardziej to słychać. Problemy z odizolowanie bassu od stopy to u mnie norma;/
Czyli twoim zdaniem zaczynać mixer jakby każdy kanał od nowa ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Outta Space - TBA 2011/10/23 20:16 #14103

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
To jest ten problem - takie głośniki to najgorsze co może być. Ogromnie przebasowany subwoofer i satelity o dziwnym kształcie które ledwo co przetwarzają dźwięk, zero przejrzystości, proporcje monstrualne nawet po regulacji. Najgorsze jest to, że słuchając muzyki w takich głośnikach masz mocno zakłamany obraz tego jak naprawdę brzmią dane nagrania. Słyszysz inaczej i robisz sam inaczej (bo tak słyszysz nagrania innych). Można by powiedzieć, że jeżeli robisz na zasadzie porównania - słyszysz przebasowane to robisz przebasowane - wyjdzie na to samo, jednak to tylko teoria.

Każda praca wymaga odpowiednich narzędzi, tutaj najważniejszym są dobre odsłuchy. Jeżeli myślisz poważnie o produkcji i chciałbyś coś z tym zrobić w przyszłości to polecam szybką zmianę. Możesz próbować dalej na tym, ale nie polecam takiego rozwiązania, jak wcześniej wspomniałem zmarnowałem tylko czas przez mój zestaw 2.1 na którym zaczynałem. Wyuczyłem swój słuch zupełnie na opak i potem były problemy z przestawieniem się dobre kilka miesięcy na "płaskie" brzmienie. W cudzysłowie, bo płaskie na pewno nie jest, nie ta klasa sprzętu, ale nie ma zachwianych proporcji jak multimedialne zestawy komputerowe.

Płaskie - chodzi o to aby głośniki prezentowały jak najwierniejsze brzmienie tego czego w danej chwili słuchasz.

Wiem, że być może nie tego oczekiwałeś wystawiając muzykę, ale właśnie to, że używasz multimedialnego 2.1 było słychać od razu, a z tego wynikają wszelkie problemy techniczne ;). Cała reszta jest niezła i na pewno coś z tego kiedyś by było ciekawego, no tylko trzeba by dopracować, a jednak trzeba mieć czym.
Za tę wiadomość podziękował(a): Freewell

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Outta Space - TBA 2011/10/23 21:01 #14104

  • Freewell
  • Freewell Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 0
No ok czyli jeśli miałbym coś robić bo to tylko dla mnie swego rodzaju hobby ale każde hobby może kiedyś stać się czymś poważniejszym:) A kocham tworzyć muzykę :) To jedyne co sprawia ostatnimi czasu uśmiech na twarzy:)
Mógłbyś poradzić jaki ewentualnie sprzęt musiałbym zakupić albo przynajmniej miałbym w pamięci do kupna?
A co w takim razie z kartą dźwiękową? ona nie sprawi żeby był czystszy i bardziej przejrzysty dźwięk ?
Nie wiem jakie przedziały cenowe grałyby rolę także podaj wersję dla "biedaka" i "bogacza"
Byłbym za to bardzo bardzo wdzięczny:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Outta Space - TBA 2011/10/31 01:44 #14170

  • geki12
  • geki12 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 46
  • Otrzymane podziękowania: 1
A mnie się tam podoba cóż by to było gdyby wszyscy trzymali się określonych norm. Osobiście uważam że każdy robi jak chce i jak mu się podoba a brak "dobrych odsłuchów" nie zawsze wpływa na niekorzyść a czasami wręcz przeciwnie. Dobry kawałek nic nie poprawiaj uważam że jest ok (chociaż wcale ze mnie żaden autorytet) ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez geki12.

Odp: Outta Space - TBA 2011/10/31 18:30 #14175

  • xmaniek
  • xmaniek Avatar
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • https://www.facebook.com/xmaniek86
  • Posty: 59
  • Otrzymane podziękowania: 2
Bardzo fajna kompozycja. Stylowa. Ale rzeczywiście niedostrojone to wszystko. Koniecznie lepsze głośniki.
Jeśli możesz to podziel się informacją z kąd masz te stringi które się pojawiają od 5:00??
Pzdr.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena