Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Remake tematu z serialu " The Pacific" 2012/01/09 09:38 #14938

  • nRG
  • nRG Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 70
  • Otrzymane podziękowania: 7


Witam, chciałbym przedstawić remake tematu oryginalnie skomponowanego przez Hansa Zimmera na potrzeby serialu "Pacific", który stworzyłem już jakiś czas temu w FL Studio.

Całość zrobiona ze słuchu na takich wtyczkach jak w opisie na yt, czyli Kontakt 4, EWQL Gold XP, Symphobia, Diemnsio Pro. Niestety zautomatyzowałem jedynie volume poszczególnych instrumentów, ponieważ jak automatyzować ekspresję nauczyłem się dopiero dzięki Wam chłopaki:)

W przyszłości, być może, zamieszczę drugi filmik, który pokazuje jak to jest zrobione bezpośrednio w programie. Niestety w tej chwili mam takie cyrki z komputerem, że nie moge tego zrobić...

Oczywiście celem bylo jak najwierniejsze odtworzenie oryginału. Proszę o dobre rady zwłaszcza w kwestiach technicznych. Niebawem będę wstawiać moje własne produkcje.

Pozdrawiam:).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Remake tematu z serialu " The Pacific" 2012/01/09 14:49 #14940

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Bardzo fajnie :). Jedyne zastrzeżenia:

1. Ekspresja. Sam napisałeś więc wiadomo :). Przydało by się zanikanie tych instrumentów, bo mają ładny "atak" ale potem nagle się urywają a powinny także ładnie schodzić w dół. Volume tego nie zmieni, jedynie CC#11.

2. Z początku na 35 sekundzie i trochę dalej coś nie tak z brzmieniem, być może takie wrażenie przez ten brak zanikania ale to raczej nie tylko to.

Stosujesz tzw. "Overtone Voicing"? Po Polsku nie pamiętam jak to się nazywało ;). Chodzi o ciąg alikwotów. Wyznacza on w jaki sposób można rozmieszczać składniki akordów na tak dużą orkiestrę. Stąd się biorą właśnie zasady, że bas musi być monofoniczny, a im wyżej tym gęściej można rozkładać itd. Nie jest to jedna z tych mało ważnych zasad o których się mówi a potem i tak wszystko samo się układa, to raczej coś zero jedynkowego, jak za dużo dźwięków upchnie się w nieodpowiednim rejestrze to leci czytelność brzmienia, wibruje brzydko ;). Miałem gdzieś zanotowany przykład użycia w C. Jeżeli interesowało by Cię to zagadnienie to mogę w ciągu kilku godzin poszukać, zrobić screen i krótki opis ;).
Za tę wiadomość podziękował(a): nRG

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Remake tematu z serialu " The Pacific" 2012/01/09 19:12 #14942

  • nRG
  • nRG Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 70
  • Otrzymane podziękowania: 7
Ciesze się, że Ci się podoba i tak, bardzo interesowałoby mnie to zagadnienie:). Co do alikwotów i szeregu harmonicznych, to przyznam że szukałem o tym informacji w necie i czytałem, ale mimo tego moja tępa głowa coś nie łapie zagadnienia:)... Czekam więc cierpliwie na odpowiedź.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Remake tematu z serialu " The Pacific" 2012/01/09 23:26 #14945

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Za tę wiadomość podziękował(a): nRG

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena