Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Ocencie bit po sporej przerwie. 2012/11/30 15:36 #18475

  • luklas94
  • luklas94 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 51
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam wszystkich. Minęło już sporo czasu od kiedy zostawiłem na forum link do swojej produkcji, która była oceniona dosyć krytycznie. Myślę że od tamtego czasu wychodzi mi to lepiej. Zależy mi na rzetelnej ocenie. Z góry dzięki wszystkim za rady.

sam beat
Łukasz Staleńczyk - cisza
remix jestem bogiem
Nie ogarniasz fl studio??? W takim razie zapraszam :) Fl-studio.cba.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Ocencie bit po sporej przerwie. 2012/11/30 21:32 #18479

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Słychać, że to jeszcze etap bardzo wczesnych początków. Stylistycznie ile beatu w beacie nie oceniam bo podkłady to nie moja specjalność. Dobór brzmienia instrumentów, ich wykorzystanie i ogólnie technicznie jest niestety słabo. We wszystkich utworach miks nie istnieje, balans głośności pomiędzy ścieżkami nie jest w ogóle zrobiony. Perkusja zanika w tle, w pierwszym kawałku wybija się zbyt wysoka melodia, w drugim wokal jest bardzo dobry, ale praktycznie nie słychać podkładu. Jeżeli robiłeś coś pod tym względem i dalej jest źle to trzeba by zwrócić większą uwagę na odsłuchy i zapoznanie się z ich brzmieniem, osłuchanie się w muzyce, jak brzmi i jaka jest głośność różnych ścieżek.

Co mogę poradzić - szukaj dobrych brzmień, melodii i instrumentów. Myśl jak je połączyć i czy pasują do siebie. Nie wrzucaj pierwszych lepszych sampli i presetów z jakiś syntezatorów, nie kombinuj z efektami, jeżeli coś na sucho nie brzmi dobrze to lepiej już nie będzie. Dobrze dobrane efekty i pogłos to jak cukier w herbacie, ale jak herbata zła to cukier nie pomoże. Robiąc "coś tam" nawet po dobrym miksie wyjdzie "coś tam" i wrażenia nie zrobi. Jak użyjesz dobrych instrumentów, przemyślisz ich miejsce w paśmie częstotliwości i czasie to nawet bez większego miksu zabrzmi dobrze.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Ocencie bit po sporej przerwie. 2012/12/01 17:13 #18486

  • luklas94
  • luklas94 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 51
  • Otrzymane podziękowania: 0
Nigdy nie bawiłem się z mixem i efektami. Masz jakieś wskazówki od czego zacząć?
Nie ogarniasz fl studio??? W takim razie zapraszam :) Fl-studio.cba.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Ocencie bit po sporej przerwie. 2012/12/01 21:28 #18488

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Wrzucaj wszystkie instrumenty do miksera i segreguj je sobie tak żeby mieć nad wszystkim kontrolę i tam ustawiaj głośność. Co i jak to już zależy od tego jaki masz materiał i co chcesz z nim zrobić. Jeżeli nie masz pomysłów to wzoruj się z początku na innych.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena