Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Skyrim Mad version 2013/05/29 01:04 #20509

  • MadDziadPL
  • MadDziadPL Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
  • Posty: 658
  • Otrzymane podziękowania: 61
Elo.
Zapodaję mój nowy cover w wersji lite;)
Presonus S1
Omnisphere
Native kontakt library
SD2

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez MadDziadPL.

Skyrim Mad version 2013/05/29 13:40 #20511

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Uwielbiam ten utwór w każdej wersji. :D

Pianino świetnie wyszło, niestety jedyny minus jest taki że większość pozostałych ścieżek brzmi sztucznie, słychać że to multisample. Brakuje też przestrzeni, instrumenty grają zbyt blisko, aż chciało by się żeby zagrało z większym pogłosem aby brzmiało jak z wielkiej auli a nie z małego pokoju. :) Wracając jednak do multisampli, największy zarzut można mieć do chórku tego którymi wybija partię rytmiczną "pam pam pam", zrobił się taki tzw efekt karabinu maszynowego, brakuje zróżnicowania sampli i odgrywany jest jeden i ten sam zaraz po sobie. Na drugim miejscu razi gitara elektryczna, a już najbardziej solówka, jakbyś chciał dalej rozwijać ten cover to mógłbym Ci dograć partię gitary. ;)

Ogólnie super, tylko te szczegóły kuleją i psują pozytywny odbiór trochę. ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): MadDziadPL

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Skyrim Mad version 2013/05/29 13:51 #20512

  • MadDziadPL
  • MadDziadPL Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
  • Posty: 658
  • Otrzymane podziękowania: 61
Dzieki za opinie i pomoc:)
Sorki za brak polskich znakow,pisze z cora na kolanach:P
Chetnie skorzystam z dogrywki gitarowej:)
Utwor jest "niestabilny" i faktycznie slychac "plastik"."Dlubalem" go wczoraj po 22 az do chyba 2 nad ranem,nie mialem jak zrobic miksu i juz mi sie nie chcialo grac:)
Przygotowalem sobie baze ,jak skoncze calosc(zostala mi tylko aranzacja 16 taktow ,,podmianka niektorych brzmien no i najwazniejszy miks:)
Jak moglibysmy sie umowic na "dogrywke"?Wydaje mi sie ,ze dobrze bylo by skonczyc caly aranz?Czy zgrac go w innej tonacji?
Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Skyrim Mad version 2013/05/29 15:39 #20513

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Nie wiem, zrób w takiej tonacji w jakiej Ci wygodnie, grałem kiedyś Morrowinda w Cm, nie wiem jak ten ze Skyrima jest oryginalnie ale może podobnie. ;) Jaką masz teraz?

Jak po prostu uznasz że tak ma pozostać z tą partią to podeślij mi MIDI tej solówki i rytmicznej partii a resztę sobie ogarnę, dostarczę nagrane osobno i sobie zmiksujesz w projekcie jak chcesz. :) Jeżeli masz coś w planach jeszcze z gitarą w tej aranżacji to oczywiście skończ żeby nie dogrywać kilka razy. :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Skyrim Mad version 2013/05/29 17:03 #20515

  • MadDziadPL
  • MadDziadPL Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
  • Posty: 658
  • Otrzymane podziękowania: 61
Wałek śmiga w D-d,ale o ile pamiętam oryginał leci w C-m.Mnie jest tak naprawdę obojętnie w jakiej tonacji mam nagrać.Skończę zatem całość i podeślę Ci pliki midi i audio.Co do solówki gitarowej,może być w Twojej interpretacji,byle linia melo zgrała się podobnie do oryginału(ale nie koniecznie) A skoro masz możliwość gry na gitarze,to prosiłbym o potężnego riffa do refrenu(power chord) Postanowiłem tego "pana" od "papapa" wywalić,masz racje,trochę przeszkadza,wstawię jak w oryginale piano zagrane na niższych partiach:)I muszę zsynchronizować chórki,bo normalnie samowola w time się robi:P Na pewno zmienię "perkę",bo ta co leci w tle,jest gotowcem z innego demka,ale akurat na szybko potrzebowałem cosik w 3/4:)
Fajnie,że poświecisz czas na kooperację:) Cosik czuję,że przywalisz ostro z gitary;)
Dzisiaj nie dam rady,ale jutro przynajmniej skończę cały aranż,no i może trochę pomiksuje;)
Pozdro.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Skyrim Mad version 2013/05/29 17:18 #20516

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Okej, D to nawet lepiej bo łatwiej będzie mi przestroić z E na drop D i zrobi się porządny riff, niżej na C było by ciężej przy tych strunach jakie teraz mam (za luźno), a w górę do C straciłoby moc.. ;)

Mam dosyć dużo projektów do skończenia teraz, ale chętnie przy okazji przyuczę się melodii ze Skyrima, tym bardziej że Morrowinda grałem to dużo czasu mi to nie zajmie. :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena