Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Liczę na pomoc 2013/06/01 16:42 #20533

  • LocoMatt
  • LocoMatt Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Anonimowość - to mój cel, może kiedyś się pokażę
  • Posty: 340
  • Otrzymane podziękowania: 50
Witam otóż od pewnego czasu zabieram się za nowy utwór który będzie, na ponad 50%, z wokalem (wokalista a raczej -tka jest sprzęt też kwestia podkładu). Liczę na to że będzie to mój najlepszy utwór do tej chwili i dzięki niemu zdobędę trochę słuchaczy, a zarazem motywacji aby dążyć do doskonałości.
Teraz zwracam się z prośbą do Was, forumowiczów, zapalonych muzyków.
Na chwilę obecną mam takie byle co w162.wrzuta.pl/audio/6nG6fW6jOcb/demo_final
Chciałbym abyście doradzili mi w sprawie melodii (jednym się podoba innym jest za krótka i się cięgle powtarza). Początek na chwilę obecną pozostaje bez większych zmian. Bardziej chodzi mi o drugą "część". Mam problem z dobraniem odpowiednich instrumentów (syntezatorów, dźwięków), również liczę że podpowiecie mi trochę w tej kwestii.
Z góry dzięki za współpracę i pomoc!
P.S
Utwór będzie w klimatach popowych (electro house).
SoundCloud czyli mój muzyczny kącik

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez LocoMatt.

LocoMatt - liczę na pomoc 2013/06/01 22:38 #20534

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Pianino dobre, proste ale chwytliwe, jest w tym nutka takiego radiowego czegoś. Tylko teraz tak, mając prostą i powtarzającą się melodię musisz skupić słuch słuchacza na innych elementach, perfekcyjnie wykończonych, na tym aby ciągle się coś zmieniało i dochodziło do tego pianina. Będzie wokal - świetnie, to bardzo pozytywny akcent, na pewnie zbierze większość uwagi i odwróci trochę od tego pianina. Niemniej, masz jeden ciekawy motyw na kilka sekund, nie popadaj w euforię z tego powodu, pozostało jeszcze dużo pracy i kombinowania.

Co mogę poradzić - posłuchaj sobie jakichś kawałków Davida Guetty czy innych podobnych i zobacz jak oni to robią. Zabierz się przede wszystkim za porządną kompozycję, nawet przy takiej muzyce, zabierając się od końca za jeden motyw i wklejając kolejne pętle skończysz na nudnych schematach. Zaplanuj więc cały utwór - intro, verse 1, bridge 1, chorus 1, verse 2, chorus 2, bridge 2, chorus 3, outro - czy cokolwiek takiego. Do każdego zaplanuj co mniej więcej będzie uwzględniając dynamikę, nie możesz dać wszystkich instrumentów od razu, coś musi dochodzić a w refrenie zabrzmieć satysfakcjonująco. Pamiętaj że im mniej tym lepiej, klucz to porządne i czyste brzmienie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

LocoMatt - liczę na pomoc 2013/06/02 08:17 #20537

  • LocoMatt
  • LocoMatt Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Anonimowość - to mój cel, może kiedyś się pokażę
  • Posty: 340
  • Otrzymane podziękowania: 50
Dzięki wielkie za odpowiedzi. Bardzo ciekawy pomysł aby dać kilka motywów. Akurat mam przygotowanych kilka melodii w takim klimacie więc raczej się sprawdzą. Co do budowy

intro, verse 1, bridge 1, chorus 1, verse 2, chorus 2, bridge 2, chorus 3, outro

to takim czymś właśnie myślałem. Później jak będę przy komputerze to wrzucę resztę melodii.

@edit
www.sendspace.pl/file/ec85c8d53aa569222f2825a
Tu są 3, a właściwie 2 melodie jedna z nich różni się nieznacznie.
SoundCloud czyli mój muzyczny kącik

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez LocoMatt.

Liczę na pomoc 2013/06/10 10:40 #20570

  • LocoMatt
  • LocoMatt Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Anonimowość - to mój cel, może kiedyś się pokażę
  • Posty: 340
  • Otrzymane podziękowania: 50
Łapcie tutaj moje nowe demo www.sendspace.pl/file/e2d81e460679c62bc338cfa (tylko początek to jest).
Potrzebuję ostrej krytyki gdyż chciałbym zrobić to do końca bieżącego miesiąca. Na razie jest to bez jakiegoś specjalnego masteru.
Większość z was kojarzy zapewne początkowy motyw który wzorowałem na utworze Titanium - D. Guetty.
Utwór na chwilę obecną brzmi bardzo surowo ale jak będzie wokal to powinno być ciekawiej. Następnym razem postaram się już zrobić demo z krótkim wokalem (pod warunkiem że będzie tekst).
Jak mówił N.E.X. staram się zrobić aby było estetycznie, prosto i czysto.
Prawdę mówiąc te demo znacznie odbiega od moich początkowych zamiarów lecz moim zdaniem "wygląda" o wiele lepiej.
P.S
Zastanawiam się czy przejście w 44 sekundzie nie jest zbyt ostre.
SoundCloud czyli mój muzyczny kącik

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez LocoMatt.

Liczę na pomoc 2013/06/10 10:50 #20571

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Zanim powiem więcej muszę zwrócić uwagę że zrobiłeś na 100% plagiat albo i nawet dokładną kopię. :) Na pewno nie utworu na którym się wzorowałeś bo tam jest inna melodia, ale wyszło Ci coś czego nazwy teraz nie pamiętam, jak znajdę to Ci pokażę, jakiś starszy utwór z lat 00' o ile pamiętam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Liczę na pomoc 2013/06/10 11:38 #20574

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Dobra mam, głupotę napisałem, to przecież projekt z FL Studio zrobiony przez kogoś.



Naprawdę przypadkowo taki motyw uzyskałeś? Postaraj się, zrób coś oryginalnego. ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Liczę na pomoc 2013/06/10 11:40 #20575

  • LocoMatt
  • LocoMatt Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Anonimowość - to mój cel, może kiedyś się pokażę
  • Posty: 340
  • Otrzymane podziękowania: 50
Łooo. Serio masz rację. Nie zorientowałbym się. Dobra już się biorę do roboty za poprawianie bo jeszcze ZAiKS do mnie przyjedzie :P
SoundCloud czyli mój muzyczny kącik

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Liczę na pomoc 2013/06/10 11:49 #20576

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
ZAiKS pewnie nie, ale sam autor mógłby się zorientować, a dowód ma bo to jest od wielu lat w plikach programu. :)

No taka pierdoła, ale lepiej nie opierać na czymś takim głównego motywu.

Myślałeś nad wokalem, melodią do niego, jakimś pomysłem? Warto o tym pomyśleć aby lepiej zbudować utwór. W Titanium który podałeś jest bardzo prosta budowa - klimatyczna gitara, potem wokal na padach i w końcu główna melodia, drugi raz to samo.

Titanium tą gitarę na pewno ma inspirowaną tym:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena