Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Paweland - Scarface 2013/08/02 11:55 #20964

  • paweland
  • paweland Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 74
  • Otrzymane podziękowania: 2
Hej , ostatnio miałem okazję po raz pierwszy obejrzeć film , niesamowity film Scarface Briana de Palmy , bardzo mnie zainspirowała ta historia i stworzyłem dla niego kawałek , zapraszam do posłuchania, komentowania i dodawania uwag co do produkcji. Pozdrawiam


Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Paweland - Scarface 2013/08/02 17:47 #20965

  • MadDziadPL
  • MadDziadPL Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
  • Posty: 658
  • Otrzymane podziękowania: 61
Elo Paweland.
WWoooooow.Tyle na wstępie ,bo zbieram uszy;)
Świetny aranż,miks i dobór brzmienia.
Utwór bardzo klimatyczny z elementami el-muzy na bardzo wysokim poziomie.
Podoba mi się jak świetnie układasz partie perkusyjne i do tego cała gama "przeskadzajek i fxów" idealnie współgra z padami i z el. pianem.Automatyka dla Ciebie to już chleb powszedni i słychać ,że kontrolki latają na lewo i prawo:)Jest przestrzeń i głębia i co ważne brak znużenia,mimo powtarzalności motywów.Bardzo mi się podoba.Aha,jakbyś nie opisał i nie wstawił motywu z samego filmu,to nigdy bym nie skojarzył tego wałka z tym jakże kultowym= dziełem;)
Po przesłuchaniu tego utworu mam" chillout" :)
Świetna robota.
Chyba kupię sobie Korga Kronosa;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Paweland - Scarface 2013/08/03 09:56 #20969

  • paweland
  • paweland Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 74
  • Otrzymane podziękowania: 2
dzięki :) chyba najlepsza produkcja jaką do tej pory skomponowałem . Jedynie co wyszło już po fakcie to nie podoba mi się ten reverb , który wstawiłem na hh bo jest minimalny przydźwięk górnych harmonicznych tego pogłosu , który kurcze nie pasuje tak do całości mixu i trochę się wybija on. Wstawiłem efekt a potem jak posłuchałem na słuchawkach to lepiej to uslyszałem no ale trudno już nie będę kombinować i pozostawie to tak :) kurcze zastanawiam się czy wreszcie kupić sobie jakąś klawiaturę sterującą

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Paweland - Scarface 2013/08/03 10:42 #20970

  • bixioman
  • bixioman Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 104
  • Otrzymane podziękowania: 10
Siemanko.Nie jest to rodzaj muzyki którym się jaram czy którego słucham na codzień,ale pod kątem muzyczny brzmi to profesjonalnie.Nie trzeba lubić danej muzyki,aby się podobało.Pełen szacuneczek za bardzo dobry poziom :)
bixioman

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Paweland - Scarface 2013/08/04 08:12 #20971

  • MadDziadPL
  • MadDziadPL Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
  • Posty: 658
  • Otrzymane podziękowania: 61
Tutaj nie ma się co zastanawiać,tylko kupować,kupować ;)
Aż boję się pomyśleć,jak będziesz "wymiatał' muzą gdy już nabędziesz kontroler;)
A tak na poważnie.......kiedyś miałem przerwę w zajmowaniu się muzyką ze względu na brak klawiatury(sprzedałem moją ukochaną Yamahę QS300) i trwało to ponad 5 lat.Próbowałem "bawić się myszką,tudzież klawiaturą z kompa (pracowałem na FLu),ale nie mogłem nic ciekawego stworzyć,nie miałem cierpliwości i do tego ciężko było osiągnąć odpowiedni "filing".Dopiero gdy dostałem od kumpla Korga z 2 oktawami zacząłem cosik "dłubać",ale gdy zakupiłem Novation SLMK2 61 klawiszy,to dopiero się zaczęło cosik dziać i tak już zostało do dziś.Mój kolega miał podobną sytuację,potrzebował kasę i wyprzedał całe swoje studio(Virusa Snow,Yamahę CS6,Axiom Pro 61klawiszy,wypasiony komp i interface,3 monitory lcd,i monitory odsłuchowe.Próbował cosik dłubać ale to już nie było to ;)Od niedawna "składa" sobie home studio od podstaw,ale zaczął od "dupy strony": komp,interface,oprogramowanie,ale cosik mu odbiło i na siłę kupił ipada zamiast sterownika midi i brakło mu kasy i teraz znowu stoi ze swoją twórczością,ponieważ bez klawiatury nie umie nic konkretnego stworzyć.Jednym zdaniem: Bez kontrolera da się "zrobić" muzę,ale z kontrolerem lepiej i do tego 200 razy szybciej" ;)
Pozdro.
P.S. z tym reverbem nie jest tak źle,mi przynajmniej pasuje;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Paweland - Scarface 2013/08/04 12:17 #20974

  • paweland
  • paweland Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 74
  • Otrzymane podziękowania: 2
dzięki za info , właśnie muszę się rozejrzeć za jakimiś fajnymi klawiszami , chodzi mi o to żeby miały dynamiczną klawiaturę , że jak nagrywam i gram piano to nagra sie piano a jak przyjebie :P to bedzie full ;) , musze poszukać czegoś , ale daje sobie rade bez tego , jakoś się przyzwyczaiłem no ale jak już jakiś czas temu kupiłem sobie monitorki tannoy reveal 601a to naprawdę dużo mi pomogły i super mi sie z nimi pracuje , chociaż trochę basu mi brakuje ale może kiedys jak bym zmieniał to wezmę te większe z tej serii i bedzie wypas. :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena