Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Brzmienie typu pad jak w poniższych prezentacjach 2012/09/02 15:18 #17165

  • LocoMatt
  • LocoMatt Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Anonimowość - to mój cel, może kiedyś się pokażę
  • Posty: 340
  • Otrzymane podziękowania: 50
Witam,
otóż od dłuższego czasu poszukuje dźwięków typu pad (głównie gotowych lub prostych do zrobienia ale nie mogę uzyskać danego efektu)
Poniżej przedstawiam kilka piosenek o co mi dokładnie chodzi. Na samym początku przed wokalem i się potem ciągnie w tle:



oraz tu w pierwszej piosence na samym początku:

SoundCloud czyli mój muzyczny kącik

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pietia.

Brzmienie typu pad jak w poniższych prezentacjach 2012/09/02 15:54 #17166

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Kręć syntezatorami.

Zresetuj ustawienia i zacznij od obwiedni głównego wyjścia. Duży atack, decay na maks, stustain do wyregulowania, może być w połowie, release tak aby ładnie wybrzmiewało po zwolnieniu klawiszy. Włączasz filtr Low Pass, najlepiej przypisz do Mod Wheel żebyś mógł sobie sam modulować, trochę rezonansu do dodania smaku. Obwiedni na filtrze nie musisz ustawiać jeżeli sam Mod Wheel będziesz sterował odcięcia ładnie. Reszta to już odpowiednie ustawienia oscylatorów, dobrze sprawdzają się proste brzmienia Saw i Square, sinusy mniej, ale mogą dodać ładnego basu sterując je w dół. Jak masz inne przebiegi to z nich skorzystaj, jakieś wavetable czy addytywne albo FM, cokolwiek, tutaj zaczynasz się bawić brzmieniem. Krystaliczne dźwięki wychodzą właśnie z nawet prostej syntezy FM. Na koniec możesz wykorzystać trochę LFO dla dodania ruchu w dźwięku - kilka procent na filtr, może na vibrato dźwięku, modulacje FM, cokolwiek co wprowadzi trochę ruchu, aby nie było jednostajnie.

Nada się do tego wszystko, np. Dune CM/BE.

Na koniec oczywiście głębokie efekty pogłosu i echa.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

Brzmienie typu pad jak w poniższych prezentacjach 2012/09/02 17:39 #17167

  • LocoMatt
  • LocoMatt Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Anonimowość - to mój cel, może kiedyś się pokażę
  • Posty: 340
  • Otrzymane podziękowania: 50
Sam pad mi wyszedł (na 3xosc) ale jakoś nie miałem nigdy talentu do zabawy z oscylatorami więc jak mógłbyś mi coś poradzić coś pod tym względem będę wdzięczny. Próbowałem jeszcze coś na sytrusie ale na matrixie też nic mi nie wychodziło.
SoundCloud czyli mój muzyczny kącik

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Brzmienie typu pad jak w poniższych prezentacjach 2012/09/02 22:44 #17168

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Zacznij od podstaw i przede wszystkim od konkretnego instrumentu, tak jak wspomniałem, dobrym narzędziem jest darmowy Dune BE albo dodawany do każdego czasopisma teraz Dune CM. Sytrus czy 3xOSC to nie jest coś na czym można intuicyjnie zrobić dobre brzmienia. Dla porównania taki Dune kręci się sam - zwykły saw, pokrętło fat trochę w prawo, unison, detune, spread, filtr i już gra klasyczny pad.

Poważnie, wybierz jakąś dobrą wtyczkę, nawet darmową, i ogarnij jak działa, poczytaj manual. Tylko jedną, konkretną, ale porządnie. Większość i tak opiera się na syntezie analogowej (wirtualnej) z ewentualnymi dodatkami, a to jest proste jak budowa... hm... Kostki Rubika :P. Tzw. "Easy to learn, hard to be master". Wydaje się skomplikowane, a nie jest trudne, co nie znaczy, że prosto jest zrobić dobre brzmienia. Do syntezy też znajdziesz masę poradników jak w kilkanaście minut ogarnąć o co chodzi. Inaczej będziesz krążył w koło - a może jakieś presety znaleźć, a może multisample, a może gotowe sample, a może inny synth bo ten coś nie działa, a może płatny bo będzie lepszy, a jednak nie jest i może presety kupić itd. Ogarnięcie programowania syntezatorów, nawet tych najprostszych to jedyna droga do tego czego szukasz - posiadania brzmień takich jakie tylko chcesz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Brzmienie typu pad jak w poniższych prezentacjach 2012/09/03 06:57 #17169

  • kaziorkaski
  • kaziorkaski Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 618
  • Otrzymane podziękowania: 35
Polecam tutoriale How To Make Electronic Music.
Jeden z nich poświęcony robieniu brzmień typu PAD:



Dalej znając ogólną zasadę tu pokazaną kręcić należy samemu :D
Potrzeba mądrości by pojąć mądrość: na nic muzyka, gdy publiczność głucha.

www.muzyka-pomojemu.blogspot.com

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez kaziorkaski.

Odp: Brzmienie typu pad jak w poniższych prezentacjach 2012/09/03 16:46 #17176

  • LocoMatt
  • LocoMatt Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Anonimowość - to mój cel, może kiedyś się pokażę
  • Posty: 340
  • Otrzymane podziękowania: 50
Akurat tych tutków to się naoglądałem ale bardziej mnie zastanawia jak zrobić pady na podstawie smyczków ale jeszcze pokombinuję w tym programie co mówił N.E.X jak macie jakieś jeszcze propozycje to jestem otwarty.
SoundCloud czyli mój muzyczny kącik

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena