Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Jakos dzwieku z vsti 2010/03/03 23:24 #7576

  • exbeat
  • exbeat Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam. Mam pytanie jak polepszyć jakoś dźwięków wykręconych na VSTi. Zastanawiałem się jak robią to inni producenci bo w ich produkcjach dźwięki dobrze brzmią. A te które ja kręcę na VSTi są niezaciekawe.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Jakość dźwięku z instrumentów VST 2010/03/04 08:41 #7577

  • kaziorkaski
  • kaziorkaski Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 618
  • Otrzymane podziękowania: 35
Sprawę najlepiej obrazuje, to jak napisałeś tytuł tematu: "Jakos dzwieku z vsti".
Jeśli nie widzisz różnicy, między tym co Ty napisałeś, a jak ja zredagowałem tytuł, trudno będzie Ci dojść do takiego profesjonalizmu, jak wspomniani przez Ciebie producenci, w posługiwaniu się instrumentami wirtualnymi.
Rzecz najczęściej w drobiazgach. Delikatnie LFO na filtr, nieco reverbu, wykorzystanie equalizera na wyjściu. Albo w mixerze dodanie "ocieplającego" brzmienie wzmacniacza. To tak dla przykładu...
Wielu nakłada na każdym insercie Soundgoodizer, lub Maximusa - ale bardzo często zatraca się wówczas pierwotne brzmienie, kompresor spłaszcza wszystko, i mimo, że jest głośniej, to nieraz znikają dodające uroku szczegóły.
Szlif komercyjnym produkcjom, nadaje zazwyczaj studyjna realizacja, gdzie człowiek z wieloletnim doświadczeniem i niezłym zapleczem, wydobywa co najlepsze z utworu.
Narzędzi jest wiele - inna sprawa to umiejętne się nimi posługiwanie, oraz autentyczny talent i głowa pełna pomysłów.
Tego, życzę sobie i Wam wszystkim ;))
Potrzeba mądrości by pojąć mądrość: na nic muzyka, gdy publiczność głucha.

www.muzyka-pomojemu.blogspot.com

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Jakość dźwięku z instrumentów VST 2010/03/04 10:06 #7578

  • exbeat
  • exbeat Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dzięki za odpowiedz. Jestem nowy w tym fachu więc pytam o takie rzeczy. Przeanalizuje twoją wypowiedź... I Zacznę co nieco próbować... Może kiedyś się uda:)

Dzięki i pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Jakość dźwięku z instrumentów VST 2010/03/07 13:53 #7609

  • ryhard
  • ryhard Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 144
  • Otrzymane podziękowania: 0
po pierwsze trzeba zapewnić sobie należyty odsłuch generowanego dźwięku prze syntezatory wirtualne a brzmią naprawdę dobrze ;-)

zainwestuj w interfejs dźwiękowy który ma dobrą dynamikę własną i potrafi wiernie przekazywać sygnał wyjściowy ze źródeł wejściowych

pomyśl o dobrych słuchawkach odsłuchowych bo to bardzo ważne gdyż zbudowanie odsłuchu na bazie monitorów bliskiego pola w warunkach domowych może okazać się bardzo drogą inwestycją ;-)

wybór głównego DAW czyli hosta jak zwykło się nazywać aplikację w której tworzy się muzykę nie ma tu większego znaczenia poza ceną samej aplikacji i wsparciem jakie daje producent

i tak na FL Studio można zrobić produkcję która niczym nie odbiega od światowych standardów brzmieniowych wykonanych na innych programach do tworzenia muzyki ;-)

pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena