Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Witam Forumowiczów , jestem nowy, ale już doświadczony :) 2012/09/24 16:21 #17446

  • musiker
  • musiker Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
Forum odnalazłem dosłownie wczoraj przy okazji pierwszej zabawy z FL Studio. Zawsze myslałem, że to nic nie warte w porównaniu z np Yamahą Motif , której użytkownikiem jestem już od bardzo dawna. A tu miłe zdziwko. Jestem też gitarzystą, więc może przydam się komuś pod tym kątem. Muzykę robiłem do tej pory głównie w sequencerze wewnętrznym wszystkich workstation, które posiadałem, ale także na Cakewalku i Cubase . Pozdrawiam - Krzysiek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Witam Forumowiczów , jestem nowy, ale już doświadczony :) 2012/09/24 16:43 #17447

  • LocoMatt
  • LocoMatt Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Anonimowość - to mój cel, może kiedyś się pokażę
  • Posty: 340
  • Otrzymane podziękowania: 50
Witaj, masz rację fl to potężne narzędzie i jeszcze tak zapytam na jakiej gitarze grasz ?
SoundCloud czyli mój muzyczny kącik

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Witam Forumowiczów , jestem nowy, ale już doświadczony :) 2012/09/24 19:43 #17450

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Witaj na forum, jak to mawiają każda para rąk jest potrzebna. Chętnie będziemy korzystać z Twojego doświadczenia w zamian przekazując swoją wiedzę.
Pozdrawiam
Pietia

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Witam Forumowiczów , jestem nowy, ale już doświadczony :) 2012/09/24 21:36 #17452

  • musiker
  • musiker Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
moja gitara to aktualnie "amerykaniec" Fender Strat Deluxe HSS. Do nagrywania gitary przez USB używam POD - a XTL i rejestrator / interfejs audio / mikser ZOOM R16. Używam także miksera ALLEN/HEATH ZED 12 FX. Klawisz to wspomniana Yamaha Motif Classic 6 (już ok. 12 lat :) ). Wcześniej było trochę gratów : Roland D-20, XP-50, XP-60, Korg M1, 01WFD, X5, X5D, X3, i3, Yamaha QS300, Alesis QS6 i ostatnio Korg M3, który jak dla mnie był rozczarowaniem i szybko został sprzedany. Jeśli chodzi o VST , to jestem tak zielony, że zanim o coś zapytam, będę musiał długo czytać i śledzić forum. Dzisiaj zrobiłem jakąś próbkę na kilku paternach w FL, udało mi się nawet pogrzebać przy barwach i nałożyć efekty, ale było to w dużej mierze robione na chybił - trafił (raczej chybił). Był to drugi dzień zabawy z FL Studio. Proszę więc o wyrozumiałość w razie ewentualnego, "dziwnego" pytania z mojej strony. Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Witam Forumowiczów , jestem nowy, ale już doświadczony :) 2012/09/25 13:39 #17457

  • MadDziadPL
  • MadDziadPL Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
  • Posty: 658
  • Otrzymane podziękowania: 61
Elo musiker.
Fajnie,że trafiłeś do nas na forum.Jak wspomniał kolega Pietia,liczymy również na Twoją pomoc w różnych kwestiach.Widzę ,że masz "trochę" doświadczenia w instrumentach hardwarowych,zatem myślę że raczej nie będziesz miał większych problemów z obsługą Vst,Vsti i oczywiście DAW FL, którym się zainteresowałeś.Korzystaj z działu Tutoriale i FAQ ,a znajdziesz większość odpowiedzi na nurtujące Cię pytania,oczywiście zawsze możesz popytać na forum kolegów i koleżanki o różne tematy.Niejednokrotnie poruszany wątek posłużył się wielu userom naraz:)
Czekamy oczywiście na Twoje dokonania:)
Pozdrawiam.
P.S. dlaczego rozczarowałeś się z M3?
Podobno ten workstation jest wychwalany tu i ówdzie? :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Witam Forumowiczów , jestem nowy, ale już doświadczony :) 2012/09/25 16:49 #17461

  • musiker
  • musiker Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witaj MadDziadPL !
M3 tak jak i każdy inny korg ma jak dla moich zastosowań przede wszystkim bardzo kiepski sequencer. Brak wielu podstawowych funkcji (narzędzi) do obróbki eventów. Poza tym jego wykonanie, hmmmm........ Wygląd może się podobać lub nie, bo to kwestia gustu, ale przyciski to tragedia. Z kilku najbardziej używanych starły się oznaczenia , a jeden wpadł częściowo w obudowę już po niecałym roku użytkowania :( . Do tego wszystkiego , pomimo sporych możliwości ulepszenia dźwięku pokładowymi procesorami EQ, dynamicznymi i fx , ogólne pasmo było jakieś zamulone, brzmienie "blaszane", a aranże mniej czytelne niż w moim starym, poczciwym Motifie. Mojego M3 nie zdążyłem rozbudować o Radiasa (może całe szczęście), ale może to by coś zmieniło. Pomimo wielu prób dogrania do aranży żywej gitary udawało mi się to 1 raz na kilka prób. Po prostu sampel zaczynał się odtwarzać po nagraniu w innym miejscu :). Ani ja , ani nikt z innych forów nie wiedział dlaczego tak się dzieje. To wszystko spowodowało , że Korg M3 poszedł bardzo tanio na ludzi (4300 pln). Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez musiker.
  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena