Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Odp: Od czego mam zacząć? - przy produkcji trancu... 2012/07/14 14:30 #16695

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Jest niemieckiej firmy, ale niestety tylko z formalności, bo powstaje na najtańszych chińskich częściach, to jest Miditech po prostu, najtańsze z najtańszych i to odbija się na jakości. Spójrz tylko na ich główną stronę albo instrukcję obsługi, wygląda jakby zatrzymali się w 90 roku www.miditech.de/index.php4? ;).

Nie odradzam, bo do innej 61 klawiszowej klawiatury trzeba dopłacić co najmniej 100zł, a następne są daleko daleko powyżej 700zł. Chyba, że poczekasz aż w Polsce dostępny będzie Alesis Q61. QX61 już jest z kontrolkami ale jest droższy. Dużo ludzi kupuje tą klawiaturę i potem są ciągle problemy - bo nie działa, bo nie wykrywa, bo coś tam. Jak to się mówi - kupując taniej tracisz dwa razy, kupując drożej masz raz a porządnie.

Opisem na audiostacji bym się nie sugerował, przecież oni są dystrybutorem tego sprzętu a nie żadnymi niezależnymi recenzentami. Oczywistym jest, że będą zachwalać każdy produkt, może nie naginając prawdę, ale pomijając wady, magia odpowiedniego słowa.

Samplitude SE się nie sugeruj, oprogramowanie niesamowicie okrojone, na takich dołączanych do sprzętu nic nie zrobisz, trzeba mieć swoje tak czy inaczej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

Odp: Od czego mam zacząć? - przy produkcji trancu... 2012/07/17 12:03 #16730

  • Genex
  • Genex Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 18
  • Otrzymane podziękowania: 0
-Dzięki za opinie...teraz już wiem że nie warto pchać się w tą markę...pomimo tego że klawiatura prezentowała się solidnie w sklepie,
to nie chcę mieć żadnych przygód z softem itd...(co do tej chińszczyzny to iphone też jest tam produkowany haha
tylko że z lepszych części...zresztą większość sprzętu pochodzi z ich fabryk...)
-Ja od początku stawiałem na markę Alesis i na 61 klawiszy, kiedyś posiadałem keyborda i lubiłem na nim pograć, więc te 49
to dla mnie trochę za mało...-Ostatecznie brałbym model Alesis Q61...gdyby był dostępny już w sprzedaży, a będzie gdzieś za ok 520 zł....
nie wiem też kiedy dokładnie, będzie miał premierę w Polsce?...-no a jak stracę cierpliwość, to zamówię model Q49...
-Ciekawie też prezentują się te bogatsze wersje owych modeli klawiatur z serii QX...z tymi kontrolerami...tylko czy warto za to dopłacać...poradzę sobie i z myszką...mi wystarczy dobry i prosty kontroler z pitchem i co najmniej 4 oktawami...

(no nie łatwo jest przy wyborze kontrolera midi...prawdziwy temat rzeka...-jeśli macie jakieś uwagi na temat Marki Alesis to proszę mi je opisać)

-Pozdro

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Od czego mam zacząć? - przy produkcji trancu... 2012/07/17 12:59 #16731

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Nie wiem czy pisałem to już w tym temacie więc na wszelki wypadek będzie krótko. Co do opinii - posiadam Alesis Q25 i jak dla mnie posiada całkiem niezłą akcje klawiatury, nie jest ważona ale sprawia wrażenie solidnej, takiej w którą można "przyłożyć" :). Plastik jest trochę tu i trochę tam, czasami można usłyszeć sprężynę, bo taki jest mechanizm, ale jest dobrze. Przyciski przełączania oktaw bardzo solidne i ładnie świecą w ciemności, zupełnie jak te w urządzeniach dla DJ. Pokrętła Pitch i Mod Wheel także są dobrze wykonane

Co do kontrolerów - do produkcji nie potrzebne, jedynie do nagrywania automatyki, do wykonań live jak najbardziej dobre.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Od czego mam zacząć? - przy produkcji trancu... 2012/07/20 12:12 #16745

  • Genex
  • Genex Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 18
  • Otrzymane podziękowania: 0
-Dobra już nie będę wam więcej zawracał gitary tymi klawiaturami midi...ostatnie pytanie...
bo pytałem się w djshopie o premierę modelu Alesis Q61...i opowiedzieli mi, że oni nie wiedzą dokładnie kiedy będzie
ta premiera nie mają takich informacji...no i lipa haha(nie wiem ile cza czekać...chyba wezmę model Q49 a na allegro
jest QX49 za 450zl używka ale bez gwarancji chyba...-ciekawi mnie też , dodatkowa zwartość: soft jaki dostanę z modelem
Q49...bo nigdzie nie ma potwierdzenia na pl stronach o tym Albetonie Live lite w zestawie tylko na ang i przy innych modelach...
-Sedecznie dziękuje za wszystkie odpowiedzi i sugestie ...

-Pozdro

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Od czego mam zacząć? - przy produkcji trancu... 2012/07/20 15:10 #16746

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Jak wyżej - nie wiem jak w wyższych modelach ale w Alesis Q25 dostałem Ableton Live Lite Alesis Edition :). Normalna najnowsza wersja 8 jak każda inna jedynie z ograniczonymi funkcjami. Podstawowe ograniczenia to między innymi maksymalnie 8 ścieżek audio/midi, 2 return track, 6 scen oraz po 4 instrumenty i 4 efekty na cały projekt. Do pracy raczej się nie nadaje w ogóle, ale jakbyś potrzebował kiedyś prostego narzędzia do miksowania fragmentów i ich edycji do live to będzie akurat.

W dodatku jak się pospieszysz, bo nie wiem ile będzie trwać promocja, możesz się załapać na to www.sonivoxmi.com/AlesisAkaiDviPromo.asp

Dają 50$ zniżki na instrumenty DVI po wpisaniu numeru seryjnego w miejsce kodu promocyjnego. Jakość aż tak nie powala, ale instrumenty są całkiem niezłe, tym bardziej, że za darmo, bo możesz kupić oczywiście za 49,99$ :). Warte polecenia są szczególnie dwa instrumenty etniczne, chińskie oraz gitary - Les Paul oraz Fender Telecaster. Ja wybrałem Telecastera na zasadzie "może kiedyś się przyda" chociaż po długich namysłach i testach. Wersje trial są do pobrania za darmo.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

Odp: Od czego mam zacząć? - przy produkcji trancu... 2012/08/12 13:35 #16910

  • Genex
  • Genex Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 18
  • Otrzymane podziękowania: 0
Od dwóch tygodni posiadam Alesis q49 i przyznam że jestem zadowolony z jej kupna,
polecam ten model wszystkim szukającym niedrogiej a dobrej klawiatury midi...wybrałem q49
ponieważ q61 to taki parapet;) no za szeroka jak na moje biurko...

-Przechodzę do softu, otóż wszystkie te darmowe pluginy vst itd. są dobre i w miarę wystarczające
do domowego amatorskiego studia..Ja po dobrym zapoznaniu się w znacznej ilości softu wiem że dla mnie to
poprostu za mało...a że chcę iśc w prawdziwą produkcję to wybrałem ten wypasiony zestaw...Native Instruments
KOMPLETE 8, który w niczym nie ograniczy mnie przy produkcji...-zapewne wielu z was zna świetnie te narzędzia...
lub posiada wymieniony przeze mnie zestaw...-proszę o opinie i jak wygląda licencja(chodzi mi o aktualizacje i na ilu stanowiskach
mogę zainstalować te oprogramowanie...chodzi mi o to czy klucz wymaga jednego kompa..czy mozna instalowac na kliku wybrane narzędzia)
spytam jeszcze czy dobrze wybrałem a może jest coś lepszego w tej cenie...(co myślicie o spectrasonic omnisphere...
bo w tym KOMPLETE 8 mam więcej narzedzi).

podaje linki z produktem

www.dj-sklep.pl/p/pl/3015/native+instrum...zek+vst+gratis+.html ...(nie znam tego sklepu, dlatego pytam czy godny zaufania i czy w tym djhopie też dostane klucz na 3 vst gratis)

www.djshop.pl/i9021,native-instruments,n...ents-komplete-8.html

-pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Od czego mam zacząć? - przy produkcji trancu... 2012/08/12 15:25 #16911

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Darmowe pluginy dobre do amatorskiego studia... Dobre ;).

Jeżeli chcesz iść w produkcje jakiejś elektroniki i potrzebujesz syntezatorów to właśnie ucz się na darmówkach albo magware na razie, są w zupełności wystarczające aby stworzyć profesjonalnie brzmiącą muzykę.

Jeżeli chcesz iść w sample i robić dużo akustycznych nagrań z multisampli to Komplete będzie dobrym wyborem i otwiera drogę na dodatkowe tanie biblioteki pisane pod Kontakt. Z syntezą też nie jest tak źle bo dostajesz Reaktora, ale to jest moloch i zajmuje pełno procesów, żeby stawiać wszystkie instancje tylko na tym trzeba mieć mocny piecyk.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Od czego mam zacząć? - przy produkcji trancu... 2012/08/12 16:45 #16914

  • MadDziadPL
  • MadDziadPL Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
  • Posty: 658
  • Otrzymane podziękowania: 61
Elo.Fajnie że w końcu nabyłeś kontroler i do tego odpowiada Ci w zupełności:)
W kwestii wyboru oprogramowania: łykaj zestaw od Native,tam masz wszystko nr. 1 jak dla mnie jest Massive-niesamowity synth a i inne niezgorsze;)Omnisphere jest potężną wtyką,ale w zestawie od Native masz dużo więcej za podobną kwotę VST,VSTi oraz bibliotek barw nadających się do wszystkiego - na każdy styl;)
Pozdrawiam.
P.S. jak zakupisz zestaw od Native,załatw sobie mnóstwo wolnego czasu aby przynajmniej częściowo zapoznać się z jego możliwościami o odsłuchaniu mnogiej ilości barw-presetów nawet nie wspominam;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zasilane przez Forum Kunena