Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

POMOC W KOMPOZYCJI 2011/06/09 12:32 #12647

  • Piotor
  • Piotor Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 16
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam was serdecznie.
Tutaj dajemy własną muzykę. Chętnie bym się podzielił ale cóż.
Jestem początkujący w te klocki. Mam w głowie pełno ciekawych pomysłów lecz niestety szybko upadają gdyż z moim wykonaniem jest jeszcze nia tak jak chciał bym by było :)
Pomógł by ktoś z tym:


heh wiem, wiem. Chodzi mi o melodię w rytm, której śpiewa ten wesoły pan.
Kolega mi to poleciał jako materiał do przeróbki. No cóż... Z własną melodią gdy stukam w FL na klawiaturze nie ma problemu po gram to co mi palce karzą. Ale jeśli chodzi o coś takiego to wychodzi mi to słabo. (idzie poznać,, że to o tą melodię chodzi) ale chciał bym by to było czyste. To będzie mój 1 kawałek w FL. poprzednie są zrobione w połowie (porwałem się z motyką na słońce)/
Tak, więc mógł by ktoś pomóc z tą melodią? Ciężko znaleźć nutki. ;/

Jeśli nie trafiłem z działem to przepraszam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: POMOC W KOMPOZYCJI 2011/06/09 13:49 #12648

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Nie możesz używać melodii która nie jest Twoja, nic co nie jest Twoje nie możesz wykorzystać. Kombinujesz i opisujesz, a Tobie chodzi o granie ze słuchu, prawda ;)? Zacznij od podstawowej teorii, nuty, harmonia, tonacja, skala, akordy, takt - takie hasła powinieneś znać żeby świadomie komponować. Przyda się to też do grania ze słuchu - ustalasz takt (tutaj 2/4), potem tonacje i w tonacji grasz to co słyszysz i wyjdzie samo.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: POMOC W KOMPOZYCJI 2011/06/09 22:10 #12650

  • Piotor
  • Piotor Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 16
  • Otrzymane podziękowania: 0
A pojętnej osobie ile to zajmie? Pare miesięcy...
Heh. Ja tego nie mam zamiaru dawać publicznie. :) Przecież na youtube mamy dziesiątki własnych wykonań soundtracka "piraci z karaibów" czy wielu innych filmów.
Ja mam problem z chwyceniem melodii. Na youtube są 2 filmiki z tą melodią wyżej. ALe nie ma powiedziane jak to zagrać. W przypadku Piratów z karaibów wystrczy wpisać TUTORIAL i są melodyjki. :) Nawet te cholerne cegiełki w fl studio. :)

Mi chodzi tylko o to by ktoś pomógł. Dał projekt na maila. Doświadczonemu użytnikowi zajmie to 5 minut. Mi zajmie to... Pewnie dłuuuuugo. :)
Projekt i tak zostanie przez moją skromną osobę zmodyfikowany.

e-mail. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Politujcie się :)
Ja to robie i tak na własny użytek a nie dla nagrania płyty. :D miło było by pochwalić się kolegom, krórzy słuchają muzyki "POŻAL SIĘ BOŻE"
A tutaj było by to coś zabawnego. Mam zamiar zrobić coś remixowego. Melodia ORYGINALNA potrzebna mi jest po to by przekształcić ją na inną melodię którą mam w głowie. Lecz niektóre elementy z tej oryginalnej melodii pierwotnej :) będą widoczne.

Ludzie robią remixy. Jest to legalne. :) WIęc koledze wyżej dziękuję. WIem o co Ci chodzi. :)


A może ma ktoś z was jakiś stary projekcik na którym mógł bym poćwiczyć? Oczywiście autor go nie pozna po mojej przeróbce. Ale na prawdę. Z linią melodyjną mam jeszcze problem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Piotor.

Odp: POMOC W KOMPOZYCJI 2011/06/09 22:33 #12651

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Do wszystkiego się dochodzi sukcesywnie. Na początku też miałem mega biedę z motywami melodycznymi. To wszystko się nabywa wraz ze słuchaniem innej muzyki i jej robieniem- chociażby do szufladki :)
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: POMOC W KOMPOZYCJI 2011/06/09 23:51 #12652

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
No właśnie o to chodzi, że granie ze słuchu to nie jest prosta sprawa. Tego idzie się nauczyć, ale nie ma co oczekiwać super rezultatów na takim etapie. Stąd trochę moje zdziwienie, że zaczynasz przygodę z muzyką jakby od końca ;). Odnalezienie melodii bez niczego jest bardzo trudne. Ponad 88 klawiszy, jeszcze więcej kombinacji. No ale jeżeli znasz pewne zasady to możesz ograniczyć skalę poszukiwań do 7 dźwięków i kilku podstawowych akordów (także maksymalnie 7). Od tego momentu już z górki bo wszystko samo przyjdzie. Stąd napisałem, że kolejność taka a nie inna :). Jak ktoś ma chęci to i w jeden wieczór ogarnie podstawy ;).

Co do nut to w pierwszym wyniku na Google masz MIDI do tego ;>...

Proszę o to link - www.hamienet.com/midi32507_You-are-a-pirate.html

Jeżeli znajomi faktycznie słuchają tak strasznej muzyki to cel masz szczytny i życzę powodzenia :D.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

Odp: POMOC W KOMPOZYCJI 2011/06/10 12:04 #12656

  • Piotor
  • Piotor Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 16
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dziękuję. Mi nie wyświetlało :) Było chyba tylko He's a pirate. A to chyba z Zimmera kawałek :)
Dziękuję za pomoc. :)
Czasem tak jest, że człowiek porywa się z motyką na słońce. Ale każdy wie, że wie najlepiej i to chyba jest błąd. :)
Co do klawiszy to średnio mi idzie. Już lepiej na gitarze.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: POMOC W KOMPOZYCJI 2011/06/10 12:32 #12657

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Więc zarzuć jakąś kompozycją na gitarę, chętnie bym posłuchał :).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena