Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Zgrywanie do wav 2011/01/20 22:11 #10840

  • Waslive
  • Waslive Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 24
  • Otrzymane podziękowania: 0
Mam taki banalny problem mianowicie:

Zrobiłem sobie jakiś dźwięk z kilku dźwięków, efektów itp. Teraz go sobie eksportuje do postaci wav aby go wrzucić znowu do programu jako już gotowy sampel. Okazuje się, że jest nieco cichszy od tego co już jest w programie poskładany z tych innych dźwięków i efektów. A ja chcę żeby one były identycznej głośności tak, że jak na pierwszy i trzeci bit dam ten zrobiony (wykręcany, porobiony z warstw i efektów) a na drugi i czwarty bit ten wyeksportowany wav to żeby nie było widać różnicy. Dodam, że podczas eksportu nie mam nic na masterze, żadnych efektów, przez które może przejść gotowy wav ponownie. Dlaczego FL eksportuje nieco ciszej i jak zrobić, żeby po eksporcie i ponownym wrzuceniu dźwięk był identyczny?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Zgrywanie do wav 2011/01/20 22:46 #10841

  • TRIOBAS 1
  • TRIOBAS 1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • MUZYKA JAK KOBIETA - ZAWSZE FASCYNUJĄCA
  • Posty: 800
  • Otrzymane podziękowania: 12
problem leży zapewne po stronie karty dźwiękowej i jej ustawienia lecz nie koniecznie tak musi być ,a sampelek ,który wyrenderowałeś zawsze możesz podkręcić już jak dodasz do projektu :) dodam ,że wartości sprzętowe jak pamięć i procesor też mają duże znaczenie podczas renderowania .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez TRIOBAS 1.

O:Zgrywanie do wav 2011/01/20 23:00 #10842

  • Waslive
  • Waslive Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 24
  • Otrzymane podziękowania: 0
problem tkwi w programie, ponieważ wyeksportowany wav wrzucam do edytora audio i amplituda sygnału jest taka sama jak w projekcie tego sampla w FL. Wychodzi na to, że wrzucane dźwięki do samplera (a wrzucam zawsze: Channels -> Add one -> Sampler) są przyciszane. Tylko dlaczego i jak tego uniknąć?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Zgrywanie do wav 2011/01/21 00:38 #10845

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Na jakim etapie wycisza tego sampla? Po eksporcie czy przy ładowaniu do nowego projektu?

Jeżeli przy eksporcie to na pewno coś namieszane jest z głośnościami.

Jeżeli przy imporcie to sprawdź do jakiego kanału jest przypisany sampler i czy odznaczona jest opcja, lub zaznaczona "Normalize".

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Zgrywanie do wav 2011/01/21 12:16 #10847

  • Waslive
  • Waslive Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 24
  • Otrzymane podziękowania: 0
Ściszany jest przy imporcie (tzn przy odtworzeniu w samplerze). Wyeksportowany dźwięk wav ma prawidłową głośność taką jaka jest zrobiona wcześniej w FL (w tym przypadku 0 dB - srawdzałem na Audacity - na Audacity pokazuje 0dB i w projekcie FL na kanale tego dźwięku Peak meter również odB). Jak wrzucam tego wav do samplera (Channels -> Add one -> Sampler) to na wykresie fali też widać, że ma poziom maksymalny, czyli 0 dB, tak więc opcja "Normalize" zaznaczona czy odznaczona nic nie wnosi. A jak kliknę na ten wykres fali, żeby odtworzył dźwięk, albo zaznaczę kroki na sekwenserze to widzę na kanale do którego przypisany jest sampler, że Peak meter pokazuje o wiele mniejszą amplitudę co również jest znacznie słyszalne. Dodam, że nie zmieniam głośności na mikserze, kanał master jest pusty itp itd.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Zgrywanie do wav 2011/01/21 14:38 #10851

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Sam wiele nie pracuję na samplach, ale kurcze, miałem kiedyś podobny problem przy jednym remixie. Tylko nie pamiętam rozwiązania problemu ;). Coś pokombinowałem, a samo się naprawiło. W przypadku ładowania pliku do samplera przyjrzyj się parametrowi Velocity danej nuty (w step sequencerze jest to w prawym górnym rogu). Możliwe, że 100% głośności oryginalnej to jest 100/127 wartości Velocity, a domyślnie ustawia się chyba 78 stąd może być problem. Audioclipy nie posiadają tego problemu, bo nie mają tej swojej dodatkowej regulacji głośności.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Zgrywanie do wav 2011/01/21 19:55 #10855

  • 1nf3ct3d
  • 1nf3ct3d Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 97
  • Otrzymane podziękowania: 0
w channel setting kliknij normalize w tym tkwi problem

odpisz czy pomoglo :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Zgrywanie do wav 2011/01/21 20:44 #10856

  • Waslive
  • Waslive Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 24
  • Otrzymane podziękowania: 0
Wav ma amplitude 0 dB to normalizacja nic nie wniesie. Wyżej napisałem. A podbicie do 100% Velocity zwiększa głośność ale i tak i tak sampel jest odtwarzany ciut ciszej :(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena