Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Problem z projektami. POMOCY 2011/02/18 16:36 #11320

  • kalosz
  • kalosz Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 78
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam. Mam wielki problem z zapisywaniem moich projektów wygląda to tak :
Robię sobie muzykę w FL'u, a później zapisuje ją (obojętnie w jakim miejscu). Po jakimś czasie powracam do starych rzeczy, po którymś razie jak ładuje jakiś projekt program się na nim zawiesza czyli wydaje się, że dany plik jest uszkodzony i tym samym projekt szlag trafia. Tak myślałem na początku (pewnie jakaś uszkodzona wtyczka czy coś, chociaż ładowanie projektu zawsze się zatrzymuje na plugnie 'FPC', który jest podstawowym) jednak teraz widzą, że nawet jak nie używam np. FPC to i tak się dany plik zawiesza i co najgorsze coraz więcej moich projektów staje się 'uszkodzonych'. Teraz to tak wygląda, że co nie zrobią na FL'u zaraz jest to uszkodzone i program się zawiesza a dany pomysł idzie do kosza. Robię ostatnio kopie każdego projektu jednak nawet je po jakiś czasie (nawet jak są nie używane tzn. nie ładuje je w program) idą do kosza. Myślę, że to wina komputera bo mam baaardzo słaby, może program trzeba przeinstalowac ale wcześniej takich rzeczy nie było więc nie wiem do końca co jest przyczyną. Mam ten problem od dawna ale teraz dopiero postanowiłem o nim napisac bo ostatnio w ten sposób poszedł w kosz projekt (i jego 2 kopie) nad którym trochę pracowałem już długi czas i już mi nerwy puszczają z tym programem.
POMOCY : co jest przyczyną tych błędów i jak to naprawic ?? I czy w razie ewentualnej naprawy da rady jeszcze odczytac pliki które program już nie wczytywał.
Liczę na waszą pomoc
P.S. Jeśli to coś pomoże to zazwyczaj ładowanie pliku przerywa na wtyczce FPC (nawet jak jej nie używałem w danym projekcie) i tępo projektu (obojętnie jakie było czy 90 czy 200) zawsze maleje do 15.
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Problem z projektami. POMOCY 2011/02/18 17:04 #11321

  • TRIOBAS 1
  • TRIOBAS 1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • MUZYKA JAK KOBIETA - ZAWSZE FASCYNUJĄCA
  • Posty: 800
  • Otrzymane podziękowania: 12
Moja sugestia skorzystaj z tego tematu www.vsti.pl/forum-vsti.pl/fruity-loops-s...jektow-flp-friu.html o ile nie pomoże należałoby przeinstalować oprogramowanie i wyczyścić rejestr, być może błędy powstały na rejestrze ja używam darmowego CCleaner

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Problem z projektami. POMOCY 2011/02/18 18:20 #11322

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Usuń wszystko co się da, wyczyść rejestr tak jak pisze Triobas, CCleaner dobry jest, ściągnij najnowszą wersję FL Studio, na którą masz licencję (z płyty, albo z archiwum downloadu). Jeżeli masz free update to w ogólę najnowszą poza betą i zainstaluj, pobierz klucz do rejestru ze swojego konta i powinno wszystko działać.

Jeżeli masz już długo postawiony system i duży bałagan to zrób lepiej od razu reinstalacje, będziesz miał spokój z takimi problemami ;). Chwilowe naprawienie problemu i jego powrót podczas montażu największego hitu może być gorsze niż poświęcenie tego jednego dnia na postawienie systemu od nowa.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Problem z projektami. POMOCY 2011/02/19 13:48 #11329

  • kalosz
  • kalosz Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 78
  • Otrzymane podziękowania: 0
Tak myślałem, że przeinstalowanie wszystkiego będzie najlepszym sposobem. Będę miał inny komputer za niedługo więc wtedy się tym zajmę, a mam nadzieje, że już w niedalekiej przyszłości kupię całkiem nowy także wtedy po instaluje najnowsze wersje FL Studio. Mam nadzieje też, że uda mi się odtworzyc te uszkodzone pliki.

W każdym razie dzięki za pomoc. Ogarnę te rejestry i też się pozbędę jakiś uszkodzonych wtyczek bo ich mam dośc dużo i powinno już byc wszystko "wyczyszczone".
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Problem z projektami. POMOCY 2011/02/19 18:04 #11332

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Wpadłem jeszcze na jedno rozwiązanie - tak jak piszesz być może to jakaś wtyczka powoduje takie artefakty. Włącz listę wtyczek i daj skanowanie, ale to dokładne wraz z testowaniem - podczas tego obserwuj w którym miejscu się zatnie i na jakiej wtyczce.

Rozwiązanie pośrednie mniej hardcorowe - wywal wszystkie wtyczki niestandardowe i wgraj ponownie (ale tylko te, z których korzystasz). Sam po długim czasie użytkowania mam tego masę bo często testuję nowe narzędzia a zapominam je kasować ;).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Problem z projektami. POMOCY 2011/02/19 22:01 #11336

  • kalosz
  • kalosz Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 78
  • Otrzymane podziękowania: 0
Wszedłem tak : Insert->More..->Select generaton plugin i dałem Fast Scan (czyli to zwykłe skanowanie). Ładują się wszystkie pluginy bez zarzutu.
Jeśli chodzi właśnie o jakąś wtyczkę to tak jak mówiłem : zawsze przerywa ładowanie na FPC. Jest to podstawowa wtyczka więc mnie to dziwi, pamiętam, że raz w 1 projekcie jej nie używałem i też mi go nie wczytało a ładowanie przerwało na wczytywaniu jakiegoś sampla, którego tam użyłem. Wydaje mi się, że jak nie chce wczytac prostego sampla (który niekoniecznie musiał byc uszkodzony) lub FPC to wina programu chyba ale ja tam nie wiem.

No nad wywaleniem wtyczek też myślałem tyle, że jak mówiłem : będę miał za niedługo inny komputer nieco lepszy od tego bo jakaś konkretną maszynę myślę niedługo kupic, to nie będę się bawił z tymi wtyczkami (a zwłaszcza jak mi przerywa na nieszczęsnym FPC).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena