Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

jak dopasować wokal do bitu za pomocą fruity slicera 2011/03/06 15:28 #11535

  • Dj 1982
  • Dj 1982 Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Witam
Tak jak w temacie, chciałbym żeby ktoś mi szczegółowo objasnił jak można dopasować wokal do bitu za pomocą fruity slicera wiem że gdzieś było coś o tym na forum jak to zrobić ale jakoś nie mam czasu na szukanie jeżeli wie ktoś gdzie to nie chociaż poda link.
Z góry dziękuje.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:jak dopasować wokal do bitu za pomocą fruity slicera 2011/03/06 22:16 #11537

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Do tego lepiej nadaje się slicex. Jeszcze lepiej to równo zaśpiewać, żeby nie było trzeba nic poprawiać ;). Jeżeli wokal się rozjeżdża to trzeba dostosować odpowiednio tempo i potem ewentualnie przyciąć jakieś frazy idealnie do beatu. Co do sposobu - po prostu wrzucasz do slicex'a i dodajesz ręcznie lub automatycznie markery (add new marker lub auto slice). Każdy kolejny marker jest następną nutą i potem tylko dopasowujesz do beatu w piano rollu.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dj 1982

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:jak dopasować wokal do bitu za pomocą fruity slicera 2011/03/07 16:54 #11543

  • Dj 1982
  • Dj 1982 Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
N.E.X nie ma umnie czegoś takiego jak slicex a mam fl-a 9.0.0 chyba że gdzieś mam ukryty (co zaznaczyć)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:jak dopasować wokal do bitu za pomocą fruity slicera 2011/03/07 21:04 #11549

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Też mam wersję 9.0. Mr Slicex zamiata od wersji 8 i jest ulepszoną wersją slicera - musisz mieć, a wiem na pewno, że jest bo mam box'a 8 i długo używałem :). Został wprowadzony za darmo dla wersji Producer Edition tak samo jak Soundgoodizer, w wersji 9 został wprowadzony z kolei Vocodex o ile dobrze pamiętam.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dj 1982

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:jak dopasować wokal do bitu za pomocą fruity slicera 2011/03/07 21:41 #11550

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Dj 1982 napisał:

Witam
Tak jak w temacie, chciałbym żeby ktoś mi szczegółowo objaśnił jak można dopasować wokal do bitu za pomocą fruity slicera wiem że gdzieś było coś o tym na forum jak to zrobić ale jakoś nie mam czasu na szukanie jeżeli wie ktoś gdzie to nie chociaż poda link.
Z góry dziękuje.


Na temat samego fruity Slicera oraz jego możliwości przeczytasz w tekście "Fruity Granulizer i Fruity Slicer" (sekcja Fruity Loops Studio)

poniżej dodatkowo link:


poruszający kwestię zmiana tempa oraz dopasowania acapelli do bitu.

Zalecam skorzystanie z Fruity slicera, który automatycznie tnie wokal na mniejsze partie, a dopasowanie każdej z nich możesz przeprowadzić niezależnie wykrzykując możliwości opcji:

auto-fit - algorytmu automatycznego dopasowania tempa do tempa projektu
oraz opcji
Auto-dump - pozwalającej na automatyczne zrzucenie danych MIDI do edytora Piano Roll
Powyższe opcje są zaznaczone domyślnie.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dj 1982

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pietia.

O:jak dopasować wokal do bitu za pomocą fruity slicera 2011/03/08 18:18 #11555

  • Dj 1982
  • Dj 1982 Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
admin napisał:

Dj 1982 napisał:

Witam
Tak jak w temacie, chciałbym żeby ktoś mi szczegółowo objaśnił jak można dopasować wokal do bitu za pomocą fruity slicera wiem że gdzieś było coś o tym na forum jak to zrobić ale jakoś nie mam czasu na szukanie jeżeli wie ktoś gdzie to nie chociaż poda link.
Z góry dziękuje.


Na temat samego fruity Slicera oraz jego możliwości przeczytasz w tekście "Fruity Granulizer i Fruity Slicer" (sekcja Fruity Loops Studio)

poniżej dodatkowo link:


poruszający kwestię zmiana tempa oraz dopasowania acapelli do bitu.

Zalecam skorzystanie z Fruity slicera, który automatycznie tnie wokal na mniejsze partie, a dopasowanie każdej z nich możesz przeprowadzić niezależnie wykrzykując możliwości opcji:

auto-fit - algorytmu automatycznego dopasowania tempa do tempa projektu
oraz opcji
Auto-dump - pozwalającej na automatyczne zrzucenie danych MIDI do edytora Piano Roll
Powyższe opcje są zaznaczone domyślnie.





admin znam ten tutorials robie wszystko tak jak w tym filmie ale i tak wokal nie dopasowuje mi się do bitu (jest za szybko śpiewany) jeżeli możesz to podaj link gdzie jest napisane o fruity slicerze w sekcji Fruity Loops Studio

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena