Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Problem z dzwiekiem - Karta muzyczna 2011/03/15 20:11 #11627

  • Treanoder
  • Treanoder Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 20
  • Otrzymane podziękowania: 0
Mam Karte Sound blastera x-fi titanium

4 mega ramu

Procesor amd athlon II 2x 265 3.30 ghz

Zainstalowalem sterowniki assio4all najnowsze ale chodzi gorzej na nich niz bezposrednio z karty muzycznej jednak lekko przytnie czasem w zasadzie to nie wiem jak wszystko skonfigurowac...
Czy ktos jest w stanie mi pomoc?

Z gory dziekuje

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Problem z dzwiekiem - Karta muzyczna 2011/03/15 21:04 #11628

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Z 4 mega ramu wiele nie zwojujesz, dokup jakieś 2 giga ;).

A tak poważnie to Asio nie wymaga zbyt wiele konfiguracji. Z Asio4All jest tak, że raz działa lepiej a raz gorzej - zależy od karty dźwiękowej. Pisze o tym nawet w instrukcji do FL Studio aby do pracy wybrać ten driver który współpracuje najlepiej z daną konfiguracją. Do nagrywania zewnętrznego niestety Asio potrzebne jest więc możesz sobie przełączać na ten czas. Też tak kiedyś miałem na karcie PCI C-Media, lepiej działało na "podstawowym sterowniku dźwięku" niż na Asio. Co innego interfejsy audio z dedykowanymi sterownikami Asio - żadne nie powinny mieć taki problemów. Dziwne, że Sound Blaster ma takie problemy, ale nie ukrywając do muzyki właśnie dlatego się nie nadaje, w dodatku Creative nie robi wcale lepszych kart od innych konsumenckich dźwiękówek - grzebałem ostatnio w tym temacie bo wykład robiłem o udźwiękowieniu ;). Dzisiaj posiadają zaledwie kilka % całego rynku co było dla mnie zaskoczeniem jak na "popularność" Creativa. Jak już jest w kompie to niech jest, ale zakup specjalnie do muzyki odpada jakby ktoś czytał z zewnątrz ten post :).

PS Na stacjonarnym kompie, starszym ale lepszym, z Realtekiem HD Asio tnie bardziej niż na laptopie z jakimś lipnym Audio Conexant gdzie działa prawie 2x lepiej niż na oryginalnych sterach. Jakbym skonfigurował to tego nie zmienię.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..
  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena