Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Strojenie-parę pytań 2011/05/06 19:24 #12261

  • Neutron5
  • Neutron5 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 133
  • Otrzymane podziękowania: 4
Moim kolejnym problemem, który chciałbym poruszyć na forum to strojenie.Mam nadzieję że nie dubluje tematu. W wyszukiwarce nic nie znalazło.
Podzielę pytania na punkty:
1.czy stroje wszystkie elementy kawałka do lini basowej?
2.jak dokładnie dostroić kicka do basu-czy jakieś programowe stroiki mi pomogą?
Chodzi mi tu o to że jeszcze na ucho w miarę dam rade dostroić melodyczne elementy ale te stałe jest ciężko wręcz nie możliwie.
3.czy jest program który dokładnie pokaże ton podstawowy każdego elementu w kawałku?
Wiem że eq2 daje wykres inne analayzery też ale fajnie było by widziec ton podstawowy dokładnie i wtedy dostrajać pitch shiftem lub pokrętłem tune w instrumentach-względem kolejnych i poprzednich harmonicznych w zależności od wysokości występowania instrumentu w rejestrze.
4.czy dostrajam również haty cybmbale congi itd.?Chodzi mi tu o elementy perkusyjne

Pytanie 2 i 3 są podobne ale wolałem rozbić na dwa pytania.
Pozdrawiam forumowiczów.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Strojenie-parę pytań 2011/05/06 19:36 #12263

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Jak już stroić to do tonacji, nie linii basowej. Prawdziwą perkusję warto dostrajać, ponaciągać bębny itd, ale sample? Jedni uważają, że tak, inni że nie, zależy to też od rodzaju sampla. Jak perkusja jest bardziej melodyjna to warto to zrobić, jeżeli jest to zwykły clap to po co skoro to nie gra do dźwięków żadnych? Gdzie tu ton podstawowy jak pasmo jest nie równe prawie jak szum? W przypadku prostych kicków da się to zrobić, ale w zaszumionych masywnych brejkach także to nie ma sensu moim zdaniem, bo tylko obniżysz/podwyższysz brzmienie, a dalej i tak to będzie składało się z wielu częstotliwości.

Wszystko na ucho, jak uznasz, że coś nie pasuje to wtedy dostrajaj, nie kieruj się regułą, bo ktoś tak powiedział, że trzeba zawsze robić ;).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Strojenie-parę pytań 2011/05/07 04:28 #12266

  • Ahremov
  • Ahremov Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • W muzyce wszystko jest mozliwe (Novation)
  • Posty: 542
  • Otrzymane podziękowania: 17
Perkusje dostrajam na biezaco "na ucho" gdy ewidentnie jakis element wystaje zbytnio po dodaniu np.basu czy progresji akordow.Przewaznie wystarcza pokretlo 'fine",w sekcji "misc"samplera.Petle najlepiej zdaje sie wrzucic przez Slisexa czy Slisera.Vocal rovniez.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena